Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 35 FirstFirst ... 25 33 34 35
Results 681 to 697 of 697

Thread: iPhone 4

  1. #681 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Esti 100% sigur ca nu se mai observa zgarieturile? Ca pe mine asta m-a pus cel mai tare pe ganduri.

  2. #682 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Depinde de shield. Daca optezi pentru un Invizible Shield de la Zagg, iti garantez ca acopera zgarieturile, dar te vei "lovi" de acel efect de coaja de portocala, putin deranjant pana te obisniesti. Daca optezi pentru niste folii mai ieftine, e posibil sa nu.

  3. #683 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by psypc2 View Post
    Merita 1050 lei un iPhone 4 16GB cu garantie la Orange, FW 4.3.3, blocat pe Orange (pentru mine nu prea conteaza acest aspect ca deja sunt pe Orange) si cu destul de multe zgarieturi fine direct pe ecran dintre care 2 mai semnificative?
    Eu unul n-as da 1050 RON pe un iPhone 4 zgariat in draci... Degeaba are garantie la Orange, cand nu o vei putea folosi niciodata (daca se strica, datorita zgarieturilor isi vor rezerva dreptul sa nu ti-l accepte in service - vor spune ca ai dat cu el de pamant). In plus, ecran zgariat... pe un smartphone unde 99% conteaza ecranul... grr. Dar, e doar parerea mea.

    P.S. Nici-un shield nu va reusi sa-ti acopere/ascunda in totalitate zgarieturile "semnificative". Nu exista miracole, sorry

  4. #684 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Stiti cumva cu ce garantie venea in .ro iphone4 la lansarea oficiala (1 sau 2 ani)? A fost cumparat direct de la Vodafone si in cutie nu gasesc un certificat separat de garantie (mereu le pun in/anexate cutiei) si doream sa stiu daca sa caut ceva separat (asta daca nu a expirat deja) sau e de ajuns sa ma duc cu el la service?

    Touchscreenul pierde din ce in ce mai multe miscari si butonul home are clasicele probleme...

  5. #685 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    2 ani sigur

    Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

  6. #686 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Garantia obligatorie in RO este de 2 ani si in mod clar atat ofera si vodafone (eu am la ei), dar fara certificatul de garantie nu ti-l primeste in service (impreuna cu factura/bonul de casa).

  7. #687 SP
    Senior Member Walkman's Avatar

  8. #688 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Garantia obligatorie in RO este de 2 ani si in mod clar atat ofera si vodafone (eu am la ei), dar fara certificatul de garantie nu ti-l primeste in service (impreuna cu factura/bonul de casa).
    Am gasit certificatul de garantie, dupa ce am aflat cum arata Acum mai am si factura de gasit/cerut duplicat. Multumesc!

  9. #689 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Am observat, desenand in sketchbook, ca orice as trasa in jos, se opreste cu putin inainte de marginea displayului. Am trasat linii negre catre celelalte trei margini si se observa clar diferenta in imaginea atasata. Asa au toate? Thx
    Attached Images Attached Images imaginei4.jpg imaginei42.jpg

  10. #690 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Incearca sa "indoi" degetu cand ajungi la margini. daca tragi repede se opreste ca la tine, dar daca tragi usor si indoi/schimbi directia degetului, cel putin la mine, pot sa desenez in orice margine pana la capat.

  11. #691 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Am incercat acum. In cele trei margini, asta imi permite sa ajung fix in margine. Jos, ajung doar pe la jumatatea distantei respective...

  12. #692 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    No one?

  13. #693 SP
    CG Editor Dant3's Avatar

    Re: iPhone 4

    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    No one?
    ti-am raspuns de doua ori pe threadul resp.

    "Ori ii faci setari automate la *100# ori te duci la un orange shop, e normal ce se intampla, setările telefonului nu sunt făcute
    Apelezi *100# apoi optiunea 6(servicii), apoi 4(setari automate)"

  14. #694 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Am fost sunat si eu de cei de la Germanos, spunandu-mi sa vin sa ridic telefonul aflat in service. Am ramas uimit cand am ajuns acolo, si am vazut ca mi-au dat alt telefon nou nout, sigilat, nu ma asteptam sincer. La ce am citit pe net despre ei si problemele lor cu iphoanele si service-ul, ma pregatisem cu toate cele la opc, anpc etc
    Totul a fost ok din fericire.

  15. #695 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Felicitari man! Acum chiar poti spune ca ti-au urat cei de la Germanos Sarbatori Fericite!

  16. #696 SP
    Junior Member veracika's Avatar
    Salut, am si eu o intrebare... daca tot am ocazia
    mi-am luat si eu un iphone 4 s si am probleme cu internetul, il conectez arata pagina home si apoi scrie accept si nu-i alta soutie decit sa dau ok, dupa aia imi inchide internetul si gata...
    plsssssss daca stie cineva ce as putea face, v-as fi foarte recunoscatoare... ms

  17. #697 SP
    Member AzFaust's Avatar
    iPhone 4s cu jailbreak? Internet 3G sau wifi? Am avut iPhone codat Orange si nu a fost nicio problema cu internetul, 3G sau wifi. Home page este pe Google? Incearca un reset la network sau phone.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 35 of 35 FirstFirst ... 25 33 34 35

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts