Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 54 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 ... LastLast
Results 981 to 1,000 of 1068

Thread: iOS Games

  1. #981 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  2. #982 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pentru cine intereseaza si nu a apucat sa le ia pana acum, toata seria Infinity Blade este gratuita in acest moment (vorbesc strict de AppStore RO, nu stiu daca este valabil si pe US). Nu stiu pentru cat timp.

  3. #983 SP
    Admin MonkY's Avatar

  4. #984 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  5. #985 SP
    Member Peetzy's Avatar

  6. #986 SP
    Member AccenT's Avatar
    Pacat ca sunt pline de reclame.

  7. #987 SP
    Senior Member GabiCutlac's Avatar
    Pai sunt free, nu plătești nimic. Trebuie sa scoată si ei niste bani cumva, nu crezi?

    Bănuiesc ca exista si varianta fara reclame, pe bani, nu?

  8. #988 SP
    OEE
    VIP Member OEE's Avatar
    Dacă plătești 2$ scapi de reclame.

  9. #989 SP
    Admin MonkY's Avatar
    N-am mai scris de ceva timp pe-aici, asa ca hai sa actualizam. Deci, de cand am luat iPad Pro-ul de 10.5", a te juca pe iOS a devenit o mega placere. Se simt si avantajele noului ecran, a extra RAM-ului si a puterii de procesare, dar cel mai mult se simte diferenta data de refresh-ul de 120Hz. E super fluid totul, si vad jocuri care arata si se misca din ce in ce mai bine.

    Ce joc in ultima vreme pe iOS? Well, momentan am 3 jocuri. Dynasty Blades, unde ma pot lauda ca am ajuns cu guilda ca fiind #1 worldwide. Mai joc Lineage 2 Revolution in care desi faci griding de innebunesti (remmember World of Warcraft?), arata si se misca intr-un mare fel. Si mai joc Dynasty Warriors Unleashed, care m-a lasat iarasi fara cuvinte (eu fiind fan al seriei, nu ma asteptam sa vad ceva atat de bine facut).






  10. #990 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Recunosc faptul ca de cand mi-am luat Nintendo Switch, nu m-am mai jucat la fel de mult pe telefon, iar achizitia iPad-ului a fost amanata si din acest motiv, dar observ destul de multe jocuri bune, portate pe iOS, astfel incat deja nu mai putem spune ca sunt doar niste "jocuri de omorat timpul prin metrou".

    Inside


    Life is Strange


    FEZ Pocket Edition


    Iar Splitter Critters este pur si simplu senzational

  11. #991 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si eu trebuie sa recunosc ca am inceput sa ma joc din ce in ce mai putin pe mobil si din ce in ce mai mult pe tableta. Imi obosesc prea mult ochii pe diagonala de 5.2"... se pierd prea multe detalii. Inteleg la un joc arcade, ceva simplut... dar la un RPG sau ceva mai serios, e crima si pedeapsa. Unde mai vorbim ca prin controlul touch screen la unele jocuri ai sanse sa acoperi jumatate de ecran... Dealtfel, cred ca la un moment dat o sa caut un iPad Pro 12" ieftin (un SH eventual), pe care sa-l tin strict pt. gaming la birou/living. Cu un docking station, e chiar ok. In timp ce lucrezi mai faci un quest, mai bati niste mobs, ceva

  12. #992 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    A iesit si asta in caz ca va intereseaza un alt joc gen CSR Racing plin de iApp


  13. #993 SP
    Manager paul's Avatar
    Epic Games adauga plata directa in Fortnite.
    Apple scoate Fortnite din App Store.

    Epic Games da in judecata Apple:

  14. #994 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    De fapt povestea este ca Epic a actualizat Fortnite cu meniu direct de plata, care nu trece prin Apple, deci Apple nu-si ia cei 30% din fiecare tranzactie - lucru care este impotriva regulamentului.
    Cateva ore mai tarziu, cand s-a trezit si Apple, au scos aplicatia din AppStore si...atat.
    Iar Epic...care deja aveau totul pregatit pentru ca stia ce au facut si ce se va intampla...well...proces. Because reason.

    Momentan Epic sa zica mersi ca nu i-au banat. Asta e politica Apple si se pare ca face favoritisme, ceea ce nu este ok. Daca era un producator mai mic era banat instant.
    Conform regulilor trebuia direct - aplicatia stearsa instant (delete all - nu se mai pune inapoi) si contul de developer complet dezactivat.

    Iar Epic si-au cam batut joc de Apple la faza asta.
    We will make every effort to work with Epic to resolve these violations so they can return Fortnite to the App Store.
    Mega vrajeala. Ei stiu cum a trecut update-u ala neverificat (probabil ceva proces automat cand ar trebui full code inspection la orice - altfel apar virusi si probleme).

    Din pacate cel mai probabil Fortnite se va intoarce in store fara optiunea respectiva si totul va fi ca si cum nu s-a intamplat nimic.

    Also, se pare ca Epic nu au pic de bun simt. Ei aveau deja planificata o actiune de marketing, stiind ca vor avea aplicatia stearsa - pentru cine nu stie, este referire la reclama Apple in care este aruncat barosul in ecran pentru a se elibera.
    Attached Images Attached Images screenshot-2020-08-13-22.51.13.png

  15. #995 SP
    Manager paul's Avatar
    Da, scrie si in documente despre 1984.

    Cred ca are legatura cu toate investigatiile din US/EU si recentele critici din partea Microsoft si Facebook. Sa se schimbe odata ceva.

    Dupa ce Store-ul tau e disponibil pe miliarde de dispozitive, sa ceri 30% e cam mult. Valabil si pentru Google.

    #FreeFortnite

    Nineteen Eighty-Fortnite:

  16. #996 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e chiar asa. In primul rand, Epic a semnat, ca oricare alt developer, un contract pe care l-a acceptat in momentul in care si-a facut contul la ei.
    Iar acum ei vor sa nu respecte acel contract pentru ca sunt Epic. Dar cat timp ai semnat acel contract, ti-ai asumat.

    Nu cred ca au castig de cauza si sper sa nu o faca, sincer.

    Ei sunt liberi sa mearga unde vor ei cu joculetul lor - e atat de simplu, daca ei considera ca acei 30% e prea mult.
    Si din punctul meu de vedere, sa plece linistiti.

    Daca vii la mine in casa, eu iti cer sa te descalti - daca nu vrei sa o faci, du-te in alta parte. Asta este regula mea.

    Iar procesul e strict pe partea de monopol, dar nu prea are monopol - tocmai asta e faza si d-aia a castigat Apple procesele anterioare - Android inca are cel mai pare procent de useri.

  17. #997 SP
    Manager paul's Avatar
    Asta e clar ca au incalcat contractul. Au facut-o deliberat si cu show. Nu asta e esentialul.

    Procesul e pentru monopol, practici necompetitionale si altele:
    COUNT 1: Sherman Act § 2 (Unlawful Monopoly Maintenance in the iOS App Distribution Market)
    COUNT 2: Sherman Act § 2 (Denial of Essential Facility in the iOS App Distribution Market)
    COUNT 3: Sherman Act § 1 (Unreasonable Restraints of Trade in the iOS App Distribution Market)
    COUNT 4: Sherman Act § 2 (Unlawful Monopoly Maintenance in the iOS In-App Payment Processing Market)
    COUNT 5: Sherman Act § 1 (Unreasonable Restraints of Trade in the iOS In-App Payment Processing Market)
    COUNT 6: Sherman Act § 1 (Tying the App Store in the iOS App Distribution Market to In-App Purchase in the iOS In-App Payment Processing Market)
    COUNT 7: California Cartwright Act (Unreasonable Restraints of Trade in the iOS App Distribution Market)
    COUNT 8: California Cartwright Act (Unreasonable Restraints of Trade in the iOS In-App Payment Processing Market)
    COUNT 9: California Cartwright Act (Tying the App Store in the iOS App Distribution Market to In-App Purchase in the iOS In-App Payment Processing Market)
    COUNT 10: California Unfair Competition Law
    Acuzatiile astea sunt valabile si pentru alte companii (Amazon, Facebook, Google etc.).

    Nici eu nu cred ca o sa castige. Singura solutie ramane sa vina de la Congres.

  18. #998 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    "Problema" tocmai asta este, ca Apple nu detine monopolul - pe asta se bazeaza si Apple si cu asta au castigat si procesele anterioare - ci Android.

    Vad ca nu vorbeste nimeni de faptul ca au facut absolut la fel si pe Android, unde a fost la fel de sters din store - doar ca acolo poti instala apk-uri fara probleme, asa cum s-a instalat jocul neoficial pana in urma cu cateva luni, cand au reusit sa-l lanseze oficial, cu tot cu cei 30% pe care-i luau google la fiecare tranzactie.

  19. #999 SP
    Manager paul's Avatar
    Attached Images Attached Images efv4ioewsaachom.png

  20. #1000 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Fix aia zisesem eu mai sus

    Doar ca aici nu au efectiv nicio sansa (presupunand ca la Apple au un 1% sanse de castig) pentru ca exista si alte stores pe Android, nu e monopol, iar jocul se poate instala de oriunde, chiar de pe web - doar ca aveau nevoie si de Play Store for visiblity.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 50 of 54 FirstFirst ... 40 48 49 50 51 52 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  2. iOS 8 By MonkY in forum Apple
    Replies: 158 Last Post: 10-04-2015, 13:43
  3. iOS 7 By MonkY in forum Apple
    Replies: 245 Last Post: 25-08-2014, 18:28
  4. IOS updates By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2013, 21:19
  5. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts