Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 166 of 185 FirstFirst ... 66 116 156 164 165 166 167 168 176 ... LastLast
Results 3,301 to 3,320 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #3301 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Hmm, atunci care ar putea fi motivul?

  2. #3302 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu am idee... nu l-am vazut niciodata atat de mare (ai mai multe site-uri in afara de ConsoleGames.ro?). Iti recomand sa intri in Settings sa dai Clear Cache... vezi daca se intampla ceva. Daca nu se rezolva, dezinstaleaza aplicatia complet si instaleaza din nou. Daca nici asa nu se rezolva, ar fi bine sa postezi pe forumul celor de la Tapatalk (si sa te rogi sa-ti raspunda cineva).

  3. #3303 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Iti salveaza local pozele pe care le deschizi. Asta e valabil si la iMessage (ajunsesem la un mom dat la peste 1GB la mesaje) si la facebook si cam orice aplicatie de genu.

    Daca ai iOS de peste 8 (parca) poti sterge doar pozele din mesaje (iMessage), dar nu stiu daca e la fel si pe tapatalk.

  4. #3304 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    Intradevar am mai multe siteuri decat ConsoleGames si acuma ca mi-ai spus le voi scoate din lista (oricum nu intram niciodata pe ele). O sa fac ce mi-ai spus tu si o revin cu un raspuns.

    Edit : Gata am facut ce mi-ai spus tu Monky si am ajuns la 104 mb.

    Daca continua sa mai creasca probabil ca ai dreptate Razvan, insa nu inteleg exact ce pot sa fac sa numai imi stocheze imaginile.

  5. #3305 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Salveaza pozele garanat, ajunsesem si eu cu el pe la 1GB. iMessage are peste 4GB la mine, dar nu ma deranjeaza, prefer sa imi salveze totul.

  6. #3306 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Intrebarea este , unde le salveaza? Eu in photo library nu le am, sau doar le salveaza pentru o incarcare mai rapida cand o accesezi din nou?

  7. #3307 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Li-Fi or Light Fidelity works by transmitting data in a bidirectional manner through a swiftly modulating light source. Before it is reassembled into an electronic signal, it is received with a light sensor to enable the proper data transfer. Of course, the Wi-Fi technology might not sway away anytime soon, but it cannot stop tech companies from moving forward and looking upon new and better ideas for tomorrow.

  8. #3308 SP
    Senior Member Danny's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    Cum dumnezeu sterg mail-urile pe iphone din app-ul principal? Bifez toate mail-urile si dau trash, dupa ce primesc un mail nou apar din nou cele sterse. Orice fac, reapar. Si nu am optiune de mark all si dupa delete, trebuie bifate manual una cate una.

    La Gmail am o subcategorie All Mails. Am bifat 160 de mail-uri, pana nu mai era nimic de bifat. Le-am sters si nu mai era nimic acolo. Azi am mii de mail-uri acolo, dau scroll la infinit si nu ajung la capat. O iau razna.

  9. #3309 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Reapar din cauza netului de pe telefon, de obicei asta se întâmplă în majoritatea cazurilor când ești pe 3G. Ia încearcă să selectezi tot și să le ștergi când ești conectat la wifi, nu ar mai trebui sa apară după ce isi face refresh-ul .

  10. #3310 SP
    Member clax_117's Avatar
    Astazi am intrat si eu in club, achizitionand un iphone 5s space grey. As vrea sa va intreb daca pt acest model a fost rezolvata problema vopsselei de pe rama, despre care am tot vazut si citit ca au existwt probleme la iphone 5. Nu vreau sa-l folos3sc cu bumper sau huse deoarece principalul motiv pt care mi l-am dorit a fost designul superb din pct meu de v3dere i-am pus doar folie fata si spate. cei care l-ati utilizat la fel, fara huse ati avut probleme cu vopseaua pe laterale?
    Despre IOS 9.2 pot spune ca pt moment nu mi se pare foarte prietenos este destul de grea adaptarea dupa vreo 6ani de android

  11. #3311 SP
    Senior Member mark's Avatar
    5S nu mai are problema de la iphone 5. E normal sa te adaptezi mai greu, ai rabdare si o sa vezi ca iti va placea mai mult decat android pana la urma.

  12. #3312 SP
    Senior Member Danny's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    Quote Originally Posted by iry View Post
    Reapar din cauza netului de pe telefon, de obicei asta se întâmplă în majoritatea cazurilor când ești pe 3G. Ia încearcă să selectezi tot și să le ștergi când ești conectat la wifi, nu ar mai trebui sa apară după ce isi face refresh-ul .
    Nu folosesc 3G-ul, doar wi-fi...

    Am sters ieri toate mail-urile pana nu mai era nimic. La yahoo vad ca nu mai apar insa la Gmail or reaparut.

  13. #3313 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Danny, daca e vorba de Gmail, m-am lovit si eu de o problema asemanatoare. Vezi daca te ajuta sfatul lui razvanrazy: http://www.consolegames.ro/forum/f81...ml#post1182359.

  14. #3314 SP
    Member clax_117's Avatar
    dupa o zi de utilizare a telefonului iphone 5s, revin si eu cu o intrebare. este normal sa se auda un zanganit cand lovesc cu degetul carcasa din spate sau cand asez telefonul pe masa? am mai verificat acest lucru pe doua telefoane ale unor prieteni si nu au acest zgomot. nu vreau sa exagerez, dar cand platesc 1700lei nu ma astept sa ma confrunt cu astfel de situatii. stiu ca respectivul zgomot nu afecteaza cu absolut nimic functionalitatea produsului dar pt mine este foarte deranjant sa-mi "zangane" in palma am citit ca si altii s-au mai confruntat cu aceasta problema, insa doar cativa au beneficiat de schimbarea produsului. voi ce parere aveti ?

  15. #3315 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu este normal, eu nu am patit asta la vechile 5s, dar fiind un device vechi slabe sanse sa ti-l schimbe.

  16. #3316 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vezi sa nu fie simpla miscare a butonului power (fiind 5S e aluminiu pe aluminiu si are un mic joc).

  17. #3317 SP
    Member clax_117's Avatar
    "zanganitul" nu cred ca provine de la butoane pt ca le blochez cu degetele si tot se aude cand lovesc usor cu degetul in carcasa. cred ca in partea superioara, poate chiar la camera sau led este problema. cand il scutur nu se aude nimic, poate extrem de putin butonul power. maine o sa incerc sa vorbesc cu cei de la emag sa vad daca am noroc. nu vreau sa treaca foarte mult timp si apoi sa mi se spuna ca l-am supus la socuri

  18. #3318 SP
    Senior Member mark's Avatar
    E de la lentilele camerei. Nu te speria clax. E normal sa auzi zgomotul ala. Defapt, daca nu-l auzi inseamna ca nu-ti mai functioneaza corect auto-focus la camera. Imi pare rau ca nu ti-am raspuns mai repede si poate l-ai trimis (degeaba) la garantie.

  19. #3319 SP
    Member clax_117's Avatar
    Nu l-am trimis inca la garantie. am citit ai eu pe net ca este posibil ca zgomotul sa fie produs de lentilele camerei, dar totodata unii au beneficiat de garantie pentru aceasa "problema" si le-a fost schimbat telefonul. nici nu stiu ce sa mai cred😀

  20. #3320 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu face lentila aia niciun zgomot in mod normal. Am avut si iPhone 5 si doua 5S si nu faceau nici pe naiba. Cum sa spui ma ca e normal zgomotul ala mark? Pe bune acum. Vii uneori cu niste explicatii de n-am mai auzit.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 166 of 185 FirstFirst ... 66 116 156 164 165 166 167 168 176 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts