Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 173 of 185 FirstFirst ... 73 123 163 171 172 173 174 175 183 ... LastLast
Results 3,441 to 3,460 of 3687

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #3441 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu am avut nimic si terminasem sync-u la orice inainte de culcare. O sa mai verific diseara, cu un restart fortat inainte de culcare.

  2. #3442 SP
    Member razu's Avatar
    mie mi-a sters toate contactele.

    in rest, no biggie

  3. #3443 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    A facut cineva update pe prima generatie de iPad Air? Eu am 9.3.x si deja merge ca porcu', ma tem sa nu il prajesc de tot.

  4. #3444 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu sunt fff curios de cum merge iOS 10 pe un iPhone 5S, ca nu stiu daca sa fac update sau nu.

  5. #3445 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Ai 5S? Cum e cu iOS 9?

  6. #3446 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Are iubita mea. Merge foarte bine cu iOS 9, cel putin la ce-l foloseste ea, adica tot mai putin jocuri, merge perfect.

    Am vazut acum testu de mai jos, dar parca tot as mai astepta o parere.


  7. #3447 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Eu din toate testele astea, trag o singura concluzie : degradarea de performanta e inevitabila. Poate intr-o mica masura, dar e acolo. Dar cine stie, daca iti plac suficient de mult noile feature-uri, poate ca merita trade-off-ul asta.

    Stiu ca tot individul de mai sus a facut cu ceva timp in urma o comparatie intre un iPhone 5 cu iOS 6 si un iPhone 5 cu iOS 9. Nu mi-a venit sa cred. Incredibil cat de rapid poate sa mearga un telefon vechi de 4 ani daca ramai pe versiunea originala de soft.

    Update-ul pe iPad as vrea sa il fac pentru ca mi se par OK noile chestiute pe iOS, insa ma voi mai gandi si eu, mai ales dat fiind faptul ca acum nu serveste decat pe post de comic-book reader, MacBook-ul fiind jucaria principala pentru mine.

  8. #3448 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai asta e clar. E cam singura lor metoda de a ne face sa cumparam telefoane noi, facandu-le pe cele vechi sa nu mai functioneze corespunzator.

    Eu sunt super constient de faptul ca 6S-u meu, de la iOS 11-12 va merge greu si in mod clar, nu va mai beneficia de noi features.

    Oricum, ea vrea iOS 10 pe 5S pentru noile functii din messages si la urma urmei, cat timp nu-l foloseste decat pentru telefon, mesaje, facebook si camera, cred ca nu are cum sa mearga cu mult mai greu in iOS 10.

  9. #3449 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Răzvan, citește macrumors, din ce am văzut pe net ar merge destul de greu. Si sunt probleme cu drain la baterie, touch id, etc. Eu zic sa mai aștepte puțin, după primul sau al doilea patch

  10. #3450 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    iry, deja i l-am facut din seara aia si pot spune ca merge cu max 10% mai greu si atat. Bateria, chiar am verificat si o tine app la fel si in ce foloseste ea, inclusiv in functia de telefon, trebuie sa stea cam 1s in plus la fiecare actiune.
    Lucru ce-l consideram acceptabil, pentru noile functii.

    Oricum, am vazut ca se manifesta diferit de la utilizator la utilizator.

    Cel putin in cazul meu, la 6S, bateria tine mai putin decat pe 9.3.5, dar altii au zis ca au vazut chiar imbunatatiri la acest capitol.

  11. #3451 SP
    Member legokid220's Avatar
    Aplicatia Youtube face asa de ceva vreme, dupa ce se uita la 2 clipuri imi da eroare din poza.
    Am facut si update la aplicatie am si dezinstalat si instalat. Tot asa face..
    Telefonul Sotiei, Cumparat acum 2 luni de la Emag . Iphone 5s. Mentionez ca am avut updaturile pe actualizare manuala. Doar acum am incercat sa fac update ca sa vad daca se schimba ceva.
    Attached Images Attached Images fb_img_1474209675963.jpg

  12. #3452 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sa nu fie o eroare de la date (3F/4G). Sau face asa cand este ecranul stins ? Face si pe wi-fi ?

  13. #3453 SP
    Member legokid220's Avatar
    Wi fi. Pur si simplu ii vine sa faca asta dupa al 2.lea sau al 3 lea clip. Nu stiu daca face asa si pe date mobile. Dar chiar daca spune sa reincarc nu functioneaza. Inchid aplicatila si dupa mai multe incercari iar mai vad un clip sau 2

  14. #3454 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Si face asta si cu ecranul aprins ? Sau e mereu aprins ? Da-i un restart fortat (home + power) si daca nu-si revine, da-i un clean install de iOS 9.3.5 (daca nu vrei sa faci trecerea la iOS 10).

  15. #3455 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Vezi daca-ti face la fel si de pe mobile connection (3G/4G). Daca acolo nu-ti face, atunci eu banuiesc ca poate fi o problema cu conexiunea WiFi. Fa un update de firmware la router (sau macar da-i un restart, incearca pe alt canal, etc.) si eventual un Reset Network de pe ifon.

  16. #3456 SP
    Member legokid220's Avatar
    Exact, face asta cu ecranul aprins. Adica vizioneaza clipurile .. dupa ce se termina si vrea sa inceapa altul se opreste. Eu folosesc android si nu am avut decat pana acum IOS. Daca dau Reset imi voi pierde datele, fisierele?

  17. #3457 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Fa intai testul de care ti-am zis, ca sa-ti dai seama daca e de la conexiune sau de la telefon. Daca e de la telefon, Settings - General - Reset - Reset Network Settings. Din cate stiu eu nu-ti sterge decat conexiunile WiFi, user/pass-uri... cred ca si la email-uri. Nu sterge alte fisiere sau date.

  18. #3458 SP
    Member OxygeN's Avatar
    Cei care sunteti mai priceputi in domeniu, se merita sa achizitionez un Iphone 5S Space Grey 16GB full box cu o singura urma pe rama la pretul de 900 ron?

  19. #3459 SP
    Member Caponescu's Avatar

  20. #3460 SP
    Member reikkoo's Avatar
    Ieri mi-am cumparat primul meu Iphone SE space grey si as dori sa stiu ce aplicatii folositi voi in viata de zi cu zi.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 173 of 185 FirstFirst ... 73 123 163 171 172 173 174 175 183 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts