Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 177 of 185 FirstFirst ... 77 127 167 175 176 177 178 179 ... LastLast
Results 3,521 to 3,540 of 3687

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #3521 SP
    Admin MonkY's Avatar
    I-am mai facut odata restore dar nu s-a rezolvat mare lucru. O sa mai incerc pe seara. Dupa 20-30 min, inca e la 80%...

    ---------- Post added 01-11-2017 at 13:00 ----------

    N-as spune ca e telefonul meu de vina, odata ce pe iOS 10 era super OK bateria (de obicei ma tinea 2 zile).

  2. #3522 SP
    Member Smara's Avatar
    Mda, ieri si azi telefonul meu a ramas blocat pe silent insa doar software, pt ca fizic telefonul era comutat corect. Am trecut si fizic pe silentios si am revenit. Functioneaza ok acum...insa la sotie ( care a patit la fel ) nu a mers si a trebui sa-l restarteze. Cam aiurea. Eu am un 6 si ea are un SE...dar nu cred sa fie relevant modelul.

  3. #3523 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Salutare, am un iphone SE, am fost la 2 concerte recent si am facut cateva filmari. Problema e cand ajung acasa si ma uit peste filmari, sunetul e aproape inexistent se aude foarte incet, si are momente cand revine la normal pentru o fractiune de secunda. Tin sa precizez ca nu am tinut mana pe nici-una dintre microfoane. Este foarte frustrant acest lucru, m-am uitat la setari desii nu am ublat la ele (mai ales pe parte asta) deloc.

    Un exemplu cu buba o puteti gasi in linkul de mai jos, chiar pe la primele secunde se intampla ce am explicat mai sus. Ceva recomandari?

    https://www.facebook.com/szabi.man/v...4812197275648/

  4. #3524 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E prima oara cand vad un iPhone cu probleme audio la inregistrare. Acum daca faci un video de test, iti face la fel? Daca da, la garantie cu el!

  5. #3525 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    E prima oara cand vad un iPhone cu probleme audio la inregistrare. Acum daca faci un video de test, iti face la fel? Daca da, la garantie cu el!
    Am facut acuma un test, suna ok, probabil ceva la concerte nu ii place. Stau cu 2 prieteni si ei eu SE si nu au intampinat probleme de genul asta.
    L-as duce la garantie dar momentan eu sunt cu job-ul in alta tara, dar am garantia aceea contra cost de la iphone. Cu treaba aia o pot oare duce la ceva magazin de aici?

  6. #3526 SP
    Member Alex_P's Avatar
    Quote Originally Posted by PoisonRemedy View Post
    Am facut acuma un test, suna ok, probabil ceva la concerte nu ii place. Stau cu 2 prieteni si ei eu SE si nu au intampinat probleme de genul asta.
    L-as duce la garantie dar momentan eu sunt cu job-ul in alta tara, dar am garantia aceea contra cost de la iphone. Cu treaba aia o pot oare duce la ceva magazin de aici?
    La orice magazin partener Apple. Istyle, Noumax etc.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  7. #3527 SP
    Senior Member PoisonRemedy's Avatar
    Stii cumva ce date ar trebui sa duc cu mine? La garantie am dat codu telefonului, cred ca ar fi de ajuns ala.

  8. #3528 SP
    Member JohnnyUSA's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    SE detin si eu(nu-mi plac telefoanele mari, sunt mai clasic), dar nu am avut probleme la inregistrare audio pana acum.

    Totodata, daca sunteti posesori de SE, treceti neaparat la ultimul iOS.

    Daca pana la 11.1, imi venea sa dau cu telefonul de pereti amintindu-mi de ce urasc atat de mult Androidul, dupa 11.1, telefonul meu a devenit iarasi utilizabil...

    @Poison toate problemele cu device-urile Apple mi le-am rezolvat la Noumax in Bucuresti. Ce-mi place este ca ei ti-l rezolva si fara factura de achizitie, doar pe baza garantiei internationale.

    Sent from my iPhone using Tapatalk

  9. #3529 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...stie cineva cum pot schimba emoji din Facebook Messenger cu cele default (sun sunt cele de pe pc de ex)? Sunt oribile (parca sunt pt. cretini). In loc de pistol am un pistol verde cu apa... :/ wtf.

  10. #3530 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  11. #3531 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci de-aia incepuse al meu iPhone 6S Plus sa o ia razna cu slowdown-urile? Well, e timpul atunci pentru o noua baterie... In niciun caz upgrade la alt iPhone!

    P.S. Sper sa castige procesul!

  12. #3532 SP
    Member Alex_P's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Deci de-aia incepuse al meu iPhone 6S Plus sa o ia razna cu slowdown-urile? Well, e timpul atunci pentru o noua baterie... In niciun caz upgrade la alt iPhone!

    P.S. Sper sa castige procesul!
    Da, si eu am schimbat la 6s Plus prin martie, pe atunci nu era oficial, erau speculatii legate de treaba asta, dar chiar s-a simtit o diferenta sesizabila dupa aceea. Mie imi recomandase un prieten care lucra la in service gsm.

  13. #3533 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cat ai platit pt. schimbare de baterie? Ai facut-o la service autorizat Apple, sau...

  14. #3534 SP
    Member Alex_P's Avatar
    Eu am schimbat-o. Am dat parca 110 lei pe baterie. Eu nu mai aveam nici garantie, nici nu era in stare exceptionala telefonul si de aceea am schimbat-o eu. Plus ca era foarte simplu pana la 6s sa ii schimbi bateria, pana sa le faca IP67.

  15. #3535 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Se pare ca de azi, oficial, avem Apple Pay in romania.

    Dar eu nu reusesc sa setez asta. Am cautat in store aplicatie Apple Pay si nu exista si-mi spune sa setez un card din Wallet. Dar nu reusesc sa trec de ecranul initial in care ma pune sa scanez un cod sau sa caut o aplicatie compatibila cu Wallet.

    Ceva idei?
    Attached Images Attached Images whatsapp-image-2019-06-26-08.59.03.jpeg

  16. #3536 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Scaneaza cardul


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  17. #3537 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu merge Am incercat deja.

    La Scan Code, pot doar sa fac poza. Probabil daca e vreun cod de orice fel, il detecteaza automat (gen QR).

  18. #3538 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    Cand am bagat revolut asa mi-a mers. Cu Raiffeisen nimic momentan

    Edit: fa poza la card.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  19. #3539 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai asta zic. Asta am facut si nu face nimic. Am incercat cu ING card. RZB stiu ca inca nu este suportat.

    Vad ca zice si aici cum sa faci, dar eu nu am optiunea sa bag card in aplicatie. I don't get it...

    Si sunt la zi cu iOS si updates din appstore.

    ---------- Post added 26-06-2019 at 10:17 ----------

    Pana la urma dupa un restart la tel, a aparut si meniul Add Card, dar acum imi da eroarea asta peste care nu pot sa trec. Am dat iar restart la tel, dat airplane mode si tot nimic. Internet am si totul merge bine, mai putin asta...

    Si da, sunt pe Romania ca regiune.

    ---------- Post added 26-06-2019 at 10:18 ----------

    bla bla

    Iar face figuri forumu cu atasamentele. Am dat reply si am pus atasamentele, dar si textul de mai sus si mi-a pus doar textu, dupa care a ramas doar atasamentul, dupa care iar au ramas atasamentele fara text, am adaugat bla bla si mi-a sters complet atasamentul si mi-a lasat doar textu

    Anywho. Astea sunt pozele.
    Attached Images Attached Images whatsapp-image-2019-06-26-10.13.04.jpeg whatsapp-image-2019-06-26-10.13.53.jpeg

  20. #3540 SP
    Junior Member zzenben's Avatar
    Eu am încercat cu card BT și a funcționat din prima.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 177 of 185 FirstFirst ... 77 127 167 175 176 177 178 179 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts