Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 78 of 185 FirstFirst ... 28 68 76 77 78 79 80 88 128 178 ... LastLast
Results 1,541 to 1,560 of 3687

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #1541 SP
    Member Mythul's Avatar

  2. #1542 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pe Vita mai mult ca sigur ca vor scoate ceva special, dar pe iOS chiar nu vad asa ceva...

    ---------- Post added 21-03-2012 at 11:31 AM ----------

    Guys, cu ce program (sau functie) pot trimite filmulete facute cu iPhone4, pe iPad2 (prin iCloud nu se pun automat decat pozele). Am incercat prin mail, Bump, PhotoShare si nu am reusit nimic interesant. Toate scad calitatea filmarii si nu ma pot folosi de ea.

    Sau le pot pune cumva direct prin iTunes ? (odata copiate de pe tel pe calc, normal)

    Precizez ca vreau sa le pun in asa fel incat sa le pot folosi in iMovie, nu doar pentru a le putea viziona pe ecran mai mare.

  3. #1543 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar

  4. #1544 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cam scurt. Doar 60 de nivele. Eu deja l-am terminat

    De departe cel mai bun joc din serie. Restu nu le-am putut termina de plictiseala.

  5. #1545 SP
    Member Mythul's Avatar
    Chiar merita Angry Birds Space, avand in vedere ca va primi noi levels any de zile. Pana si originalul Angry Birds a primit 15 noi levels recent....si jocul e de 2 ani deja.
    Rovio chiar sunt seriosi.

  6. #1546 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stie cineva daca varianta HD este Retina enabled sau nu? In aplicatiile pentru "noul iPad" vad ca Apple listeaza si Angry Birds HD, dar in descrierea jocului nu vad nimic legat de Retina...

  7. #1547 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Stie cineva daca varianta HD este Retina enabled sau nu? In aplicatiile pentru "noul iPad" vad ca Apple listeaza si Angry Birds HD, dar in descrierea jocului nu vad nimic legat de Retina...
    Da,o poti cumpara linistit.Pe TouchArcade au mentionat inainte de lansare.

  8. #1548 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am reusit, intr-un final, sa transfer filmuletele facute cu iPhone4 direct pe iPad2 pentru a le putea edita in iMovie cu Photo Transfer . Transferul este foarte rapid si nu se pierde din calitate.

    Am facut si un prim trailer (mi-a luat app 15 minute cu tot cu export pe youtube), dar nu reusesc sa inteleg de ce nu este complet. La inceput, imediat dupa numele "firmei", sunt 2 secunde de ecran negru, unde ar fi trebuit sa fie 3 cadre, cadre pe care nu le incarca, desi cand fac filmuletul le vad fara probleme, la fel si dupa generic, mai era o bucata de 1.2 secunde si tot nu o arata. - totusi, este posibil sa fie un mic bug al aplicatie, intrucat nu am 5.1 (doar am pacalit aplicatia ca as avea, prin metoda cu iFile, postata de mine mai sus).

    Ambele aplicatii sunt cumparate.

    In rest, sunt multumit de rezultat


  9. #1549 SP
    X3M
    Member X3M's Avatar
    ^ EPIC montajul de mai sus. GG

  10. #1550 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Bravo razvan, frumos. Mai fa.

  11. #1551 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Foarte tare Razvan. Cred ca iesea si mai bine ca atmosfera daca aveai mai putina lumina. Cum se vede padurea la 0:48 ar fi fost si mai tare. Oricum, foarte tare

  12. #1552 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tks guys. Arata mult mai bine montajul, fara partile alea negre. Cel putin sfarsitul, de dupa generic, este genial

    O sa fac maine alte feluri de filme, ca am observat ca doar la asta de groaza nu pune anumite bucati

  13. #1553 SP
    Senior Member Krusht's Avatar
    Am un 3gs cu ios 4.3.1. Se poate un update la ios 5 sau o sa il incetineasca?

  14. #1554 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am facut un nou trailer, o continuare directa a primului. De data asta, nu a mai fost nici o problema cu video lipsa.

    Hope you like it



    @krusht, nu este nici o problema sa pui iOS5 pe 3Gs. Am un prieten care l-a pus de cand a aparut si-l foloseste fara probleme.

  15. #1555 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    Foarte frumos facut Partea cu "Best Trailer on iPad" a fost tare Good job!

    PS: De facut trailere ai timp, de fotbal nu

  16. #1556 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    L-am facut la un ceai, in ceainaria Green Tea, acum app 2h cand am terminat treaba

    Din pacate, nu am mai multe filmulete si nu am de unde sa obtin o mai mare diversitate si am fost nevoit sa refolosesc multe scene. Voi incerca sa filmez cat mai multe idiotenii si sa le leg, cumva, intr-o mini-poveste

  17. #1557 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Krusht View Post
    Am un 3gs cu ios 4.3.1. Se poate un update la ios 5 sau o sa il incetineasca?
    In mod normal mananca un pic mai multe resurse, dar ai mult prea multe avantaje ca sa renunti la el. Plus faster web browsing, chiar si pe 3GS.

  18. #1558 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Stie cineva ceva de iStore-ul de la Baneasa? Am inteles ca o sa aibe 10% reducere la deschidere si ar fi un moment bun pentru mine sau iau un iPad, insa preturi nu am gasit niciunde. Sa ma astept la preturile de la emag&co?

  19. #1559 SP
    Senior Member mark's Avatar
    100%, altfel nu vor avea vanzari.

  20. #1560 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Doar pt Mac, iPhone, iPod tudy !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 78 of 185 FirstFirst ... 28 68 76 77 78 79 80 88 128 178 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts