Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 111 of 185 FirstFirst ... 11 61 101 109 110 111 112 113 121 161 ... LastLast
Results 2,201 to 2,220 of 3687

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #2201 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Quote Originally Posted by Alexandru View Post
    KNPWAHT7FKTK

    Plants vs. Zombies - valabil pentru US.

    Cheers!
    Codul a fost folosit.

  2. #2202 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Au trecut doua zile de atunci. Chiar credeai ca nu l-a folosit nimeni?

  3. #2203 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Mai am 3 coduri de Modern Combat 4 si un cod GTA 3.Schimb cu Amazon Gift cards.

  4. #2204 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    evolutia Appstore-ului in 2012
    Attached Images Attached Images anul-2012-app-store.png

  5. #2205 SP
    Member Mythul's Avatar
    Foarte tare graficul. Thanks for sharing.

  6. #2206 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Azi e FREE Whatsapp! Go get it.

  7. #2207 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si eu am dat aproape 3€ pe el acum cateva luni

  8. #2208 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    intelegeam sa fii frustrat daca ai fi dat 3 euro ieri, dar ai dat o suma modica de bani acum cateva luni pe o aplicatie de top, care isi face toti banii, cel putin parerea mea. am prieteni care au platit pretul full la jocuri precum fifa 13 sau NFS, acum cateva zile si astazi au aflat ca sunt la 0.89 euro, ce sa mai zic de ei?

  9. #2209 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Lasa ca am patit-o si cu The Walking Dead care e acum gratuit, si cu Back to the Future care a devenit si el gratuit. Nu e frustrare, ca nu stau in aia 3 euro, dar ma astept ca aplicatiile de top sa ramana la pret de top. In fine.

  10. #2210 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Ce e foarte deranjant e ca Whatsapp si multe alte aplicatii "de top" sunt gratis pe store-ul de pe Android,in timp ce pe App Store costa chiar si 3-4 euro. Fazele cu reduceri le'am patit si eu. Am luat GTA III cu 7 euro la scurt timp dupa lansare,cateva zile mai tarziu era 0,79. La fel si The Dark Knight. It happens.

    Si asta e tipic produselor Apple. Dai o caruta de bani pe un iPad cu un design splendid,un sistem de operare fenomenal,cu un procesor foarte rapid,dar ale carui performante le poti exploata la maxim doar cu aplicatii care nu sunt nici standard,nici gratuite. Mai un iPhoto,mai un iMovie,mai un joc-doua care sa se bucure din plin de Retina,mai o aplicatie cu care sa vezi ce poate A5X-u' si uite-asa m'a facut App Store-u' sa scot in prima zi din buzunar vreo 30 de euro. Si cu iOS-ul e OK,dar nici nu vreau sa stiu cat are de platit cineva care isi cumpara un Mac pentru productivity,de exemplu. Iar Mac App Store-ul e foarte scump,unde pe langa programele si aplicatiile de care ai nevoie,trebuie sa scoti periodic din buzunar si cate 20 de euro pe update-ul OS X-ului s.a.m.d.

    Cu toate ca posesorii device-urilor cu Android ies overall mult mai ieftin,sper sa nu ajung niciodata sa fiu nevoit sa folosesc alte tablete si telefoane decat cele create de Apple.

  11. #2211 SP
    Member Funky.'s Avatar
    A cumparat cineva Camera+ ? Niste pareri ?

  12. #2212 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    ^

    Da. Sincer, am cumparat-o mai mult pentru timer. (autofocusul este o idee mai rapid, si are si un editor bunicel.. dar nu cel mai grozov - recomand Snapseed pentru edit)

  13. #2213 SP
    Member Funky.'s Avatar
    Am Reedem Code pentru:
    • Wreck-it Ralph
    • Bad Piggies
    • Fruit Ninja
    • Angry Birds Star Wars
    • Scribblenauts Remix
    • Pudding Monsters
    • Figure

    Schimb cu alte jocuri sau aplicatii.

  14. #2214 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    Ce e foarte deranjant e ca Whatsapp si multe alte aplicatii "de top" sunt gratis pe store-ul de pe Android,in timp ce pe App Store costa chiar si 3-4 euro. Fazele cu reduceri le'am patit si eu. Am luat GTA III cu 7 euro la scurt timp dupa lansare,cateva zile mai tarziu era 0,79. La fel si The Dark Knight. It happens.

    Si asta e tipic produselor Apple. Dai o caruta de bani pe un iPad cu un design splendid,un sistem de operare fenomenal,cu un procesor foarte rapid,dar ale carui performante le poti exploata la maxim doar cu aplicatii care nu sunt nici standard,nici gratuite. Mai un iPhoto,mai un iMovie,mai un joc-doua care sa se bucure din plin de Retina,mai o aplicatie cu care sa vezi ce poate A5X-u' si uite-asa m'a facut App Store-u' sa scot in prima zi din buzunar vreo 30 de euro. Si cu iOS-ul e OK,dar nici nu vreau sa stiu cat are de platit cineva care isi cumpara un Mac pentru productivity,de exemplu. Iar Mac App Store-ul e foarte scump,unde pe langa programele si aplicatiile de care ai nevoie,trebuie sa scoti periodic din buzunar si cate 20 de euro pe update-ul OS X-ului s.a.m.d.

    Cu toate ca posesorii device-urilor cu Android ies overall mult mai ieftin,sper sa nu ajung niciodata sa fiu nevoit sa folosesc alte tablete si telefoane decat cele create de Apple.
    Asta nu inteleg nici eu. De curand folosesc iarasi android si vad multe aplicatii si jocuri care aici sunt gratuite si pe iOS sunt contra cost. Nu inteleg ce-o determina pe developeri sa le puna pe bani in AppStore dar pe android sa le lase pe gratis? De ce nu le pun contra cost si pe android? Wierd. Or scoate multi bani cu iOS-il insa eu nu as neglija android-ul care are si el o multitudine de clienti si terminale.

  15. #2215 SP
    Junior Member wwewwf96's Avatar

    re: Clubul iPhone & iOS

    Quote Originally Posted by mark View Post
    Asta nu inteleg nici eu. De curand folosesc iarasi android si vad multe aplicatii si jocuri care aici sunt gratuite si pe iOS sunt contra cost. Nu inteleg ce-o determina pe developeri sa le puna pe bani in AppStore dar pe android sa le lase pe gratis? De ce nu le pun contra cost si pe android? Wierd. Or scoate multi bani cu iOS-il insa eu nu as neglija android-ul care are si el o multitudine de clienti si terminale.
    Piraterie. Vezi cazul Dead Trigger.

    Sent from my LG-P990 using Tapatalk 2

  16. #2216 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Nu inteleg ce-o determina pe developeri sa le puna pe bani in AppStore dar pe android sa le lase pe gratis? De ce nu le pun contra cost si pe android? Wierd. Or scoate multi bani cu iOS-il insa eu nu as neglija android-ul care are si el o multitudine de clienti si terminale.
    Din cauza pirateriei... din cauza developmentului (care mi se pare defectuos pe Android, in special la third parties developers). Si din cauza faptului ca pe Android nu exista reguli stricte, nu exista nici macar un control serios al aplicatiilor. Dovada stau cele cateva mii de malware apps, fake apps, clone apps... care pe Android sunt "la liber" iar pe iOS nu exista (daca printr-o minune scapa vreunul, e dat imediat jos).

    Sincer, prefer la orice ora o aplicatie contra cost care sa mearga perfect, decat una free, cu tone de bannere (m-a distrat testul la Angry Birds Free pentru Android, unde engine-ul care se ocupa de bannere consuma aproximativ 80% din CPU pe cand engine-ul Angry Birds de-abia folosea 16% or so).

  17. #2217 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Am si eu un iPhone 4S, luat din Australia, cu garantie inca 50 de zile. Are probleme cu Wi-Fi-ul, s-a stricat antena, si trebuie mai mult ca sigur inlocuita cu totul. I-am contactat pe cei de la Noumax si au spus ca singura solutie e inlocuirea telefonului, pentru ca este luat din Australia. Daca era din Europa, inlocuiau antena... Mi se pare foarte ciudat . Asa ca va intreb, daca stiti vreun alt service in afara de Noumax, care este de incredere. Multumesc.

  18. #2218 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La iStyle ai incercat?

  19. #2219 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Nope. O sa le dau un mail. Nu am stiut ca au si service.

    LE:
    In service sunt acceptate urmatoarele echipamente Apple:
    • Sisteme de calcul si accesorii Apple (toate modelele de portabile, calculatoare de birou, monitoare si toate accesoriile)
    • iPod (orice model) si accesoriile aferente
    • iPad si accesoriile aferente
    iPhone (orice model care a fost cumparat din Uniunea Europeana. Nu se pot accepta in service aparatele cumparate de la reselleri din Romania altii decat iStyle si aparatele achizitionate de la operatorii de telefonie mobila din Romania) si accesoriile aferente

    totusi, o sa incerc.

  20. #2220 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Nope. O sa le dau un mail. Nu am stiut ca au si service.
    Pai autorizati Apple sunt ei, noumax, si mai sunt inca 2 (dar care sunt prin tara). Daca nu te descurci la autorizati, cred ca poti sa-ti cumperi spare parts de pe ebay si mergi la un service de mobile si rezolvi (in ultima instanta).

    S-ar putea sa aiba dreptate, si cele din Australia sa mearga in alta banda or something... Oricum, de ce te-ar deranja daca ti-ar inlocui complet mobilul? Faci un backup acasa inainte (sau via iCloud).. si aia e. Sau au cerut bani pt. operatiune?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 111 of 185 FirstFirst ... 11 61 101 109 110 111 112 113 121 161 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts