Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 185 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 62 112 ... LastLast
Results 221 to 240 of 3687

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #221 SP
    la muncă bă! urioc's Avatar
    razvan, eu am incercat o cartela fara pin, dar fara succes. o sa bag os4 maine, poate poate. daca nu merge nici acum cred ca il arunc pe geam

  2. #222 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Oferta incredibila!!!
    EA discounts more than a dozen iPhone games to $1 each | Joystiq

    Deal North: EA's crazy $0.99 48-hour sale- Destructoid
    We can't imagine what kind of event would spur EA to slash the price on several of its big-name iPhone games -- oh, right. Regardless of motive, Touch Arcade informs us of the sale, which extends through tomorrow. Here are some highlights:
    [LIST]
    • COMMAND & CONQUER� RED ALERT� (was $6.99)
    • FIFA 10 by EA SPORTS� (was $4.99)
    • MADDEN NFL 10 by EA SPORTS (was $6.99)
    • Need for Speed Shift (was $6.99)
    • Need For Speed� Undercover (was $4.99)
    • SimCity� (was $2.99)
    • Dragon's Lair (was $4.99)
    • JEWEL QUEST MYSTERIES: CURSE OF THE EMERALD TEAR (was $2.99)
    • Trivial Pursuit (was $4.99)
    • NBA Live by EA Sports (was $2.99)
    • Tiger Woods PGA TOUR� BY EA SPORTS� (was $2.99)
    • BATTLESHIP (was $1.99)
    • CONNECT 4 (was $2.99)
    • Surviving High School (was $2.99)
    • THE GAME OF LIFE Classic Edition (was $1.99)
    • CLUE (was $1.99)
    • YAHTZEE� Adventures (was $2.99)

  3. #223 SP
    Junior Member cozmajox's Avatar
    la mine e codet in orange si ca sa pot sa il ascivez trebuie sa am in el o cartela de orange alfel nu merge...

  4. #224 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Am si eu o problema. Defapt nu eu, varmiu. Si-a luat iPhone, si i-a facut update la 3.1.3 fara sa stie ca avea sa-l codeze, si acum na. Nu mai merge.

    Cateva detalii:
    - cartela de Cosmote
    - 2G
    - nu poate decat sa faca apeluri de urgenta si sa primeasca apeluri

    Ce ar trebui sa facem ? Vad ca sunt anunturi pe net cu decodari 2G 3.1.3, si totusi...

    ---------- Post added 26-06-2010 at 09:14 AM ----------

    Pana la urma l-a dus la decodat, unde a facut ( din cate am vazut eu ) urmatoarele lucruri: a dat recover la un backup cu 3.1.2 si a bagat redsn0w 0.9.2.

  5. #225 SP
    Senior Member h0stile's Avatar

  6. #226 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Ma chinui de vreo ora sa imi fac un cont ptr iTunes store insa nu imi accepta nicicum datele cardului. Am card Visa Electron, sa fie asta problema?

    Your payment method was declined. Please enter valid payment method information

    ---------- Post added 29-06-2010 at 12:24 PM ----------

    Voi cu ce il stergeti de amprente, urme etc? Ca parca mi-e mila sa apas cand vad ca las urma

  7. #227 SP
    Senior Member Walkman's Avatar

  8. #228 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Am o problema destul de mare. Mi-am luat iPhone 2G ( 3.1.2 ), dar am observat ca are o problema: camera. Nu face poze asa cum ar trebui. Am facut poze cu un alt iPhone 2G, unul langa altul ca sa compar si am ramas surprins. Priviti si voi.

    Are cineva idee ce are si cum pot sa rezolv chestia asta ?
    Attached Images Attached Images img_0009.jpg img_0055.jpg img_0010.jpg img_0056.jpg

  9. #229 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Ma chinui de vreo ora sa imi fac un cont ptr iTunes store insa nu imi accepta nicicum datele cardului. Am card Visa Electron, sa fie asta problema?

    Your payment method was declined. Please enter valid payment method information

    ---------- Post added 29-06-2010 at 12:24 PM ----------

    Voi cu ce il stergeti de amprente, urme etc? Ca parca mi-e mila sa apas cand vad ca las urma
    Anumite carduri/conturi nu merg pe iTunes. De obicei este de vina Banca emitenta. Cat despre sters de amprente, "peticele" de ochelari sunt ok.
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Am o problema destul de mare. Mi-am luat iPhone 2G ( 3.1.2 ), dar am observat ca are o problema: camera. Nu face poze asa cum ar trebui. Am facut poze cu un alt iPhone 2G, unul langa altul ca sa compar si am ramas surprins. Priviti si voi.

    Are cineva idee ce are si cum pot sa rezolv chestia asta ?
    Probabil la service sau un alt iPhone... e clar ca are o problema lentila

  10. #230 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Doar ce l-am luat acum 2 zile de la cineva. Nici nu se pune problema de alt iPhone. No tengo dinero, intelegi ? Crezi ca daca ma duc la un service d-asta local are sa mi-l schimbe ?

  11. #231 SP
    Senior Member Daniel's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Probabil la service sau un alt iPhone... e clar ca are o problema lentila
    Nu cred ca ii exact tipul de raspuns pe care il astepta lol R.I.P

  12. #232 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Crezi ca daca ma duc la un service d-asta local are sa mi-l schimbe ?
    Ma indoiesc profund ca ti-l vor schimba, sau ca mai au piese pt. un 2G. Insa poate ai noroc si e vorba doar de un individ care a scapat iPhone-ul in ciorba... si atunci se rezolva cu o curatare interna a lentilei.
    Quote Originally Posted by Luigi View Post
    Doar ce l-am luat acum 2 zile de la cineva. Nici nu se pune problema de alt iPhone. No tengo dinero, intelegi ?
    Stii tu vorba aceea "Sunt prea sarac sa iau orice prostie ?". Daca nu, acum ai aflat-o. Din pacate pe pielea ta. Ar trebui sa-l tragi de urechi pe cel care ti l-a dat fara sa-ti spuna de acest defect...

  13. #233 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Omonimul de pe Xbox Live acum si pe iPhone:

  14. #234 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmmm, am patit si eu o duda si nu prea imi dau seama cum sa o rezolv (in afara de update, restore, etc.) Acum cateva zile a aparut un update la SBSettings, l-am facut (as usually). Problema este ca acum mi-a disparut switch-ul pt. EDGE, motiv pentru care nu mai am net (trebuia sa activez 3G + EDGE ca sa functioneze). Are idee cineva de un fix pt. asa ceva ? Sau ce as putea sa fac pentru a pune SBSettings mai vechi ?

  15. #235 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Te referi la EDGE Data ? daca da, este inca acolo. Apasa pe More si pe Set Toggles. De alt EDGE nu stiu. Mie imi merge netul cu 3G si EDGE Data activate. Sunt pe Vodafone.

  16. #236 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Te referi la EDGE Data ? daca da, este inca acolo. Apasa pe More si pe Set Toggles. De alt EDGE nu stiu. Mie imi merge netul cu 3G si EDGE Data activate. Sunt pe Vodafone.
    Pai tocmai asta e problema si am si spus: NU MAI AM EDGE IN SBSETTINGS. Pur si simplu mi-a disparut switch-ul (iti dai seama ca m-am uitat si in More/Set Toggles, nu ?). Si la mine la fel, pt. net am nevoie de 3G si EDGE activate. 3G activez, dar EDGE cucu... nu exista

    P.S. Am un icon/switch numit Data (dar care era si inainte, cand exista EDGE), e activ. Same thing: no internet.

  17. #237 SP
    Admin MonkY's Avatar

  18. #238 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    "Apple coming out with a Special Edition LeBron James iPhone. It only vibrates though, because LeBron doesn't have any rings"

  19. #239 SP
    Junior Member Mitzage's Avatar
    Am intrat si eu de curand in clubul iPhone si as avea o intrebare. Ma poate ajuta cineva cu un sfat in legatura cu conectarea unor casti wireless LG prin bluetooth la iPhone? Am tot incercat sa le conectez dar nu le vede.

  20. #240 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 185 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 14 22 62 112 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts