Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 126 of 185 FirstFirst ... 26 76 116 124 125 126 127 128 136 176 ... LastLast
Results 2,501 to 2,520 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #2501 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Doar politia te poate ajuta. Operatorul sau Apple nu se baga in chestii cu furtul. Vei vedea. Fa cum zic. Asa mai ai o sansa.

  2. #2502 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

    Clubul iPhone & iOS

    O problema si eu : Numai merge sa incarc telefonul de la nimic.Am incercat la PC,iMac,Power brick de iPhone si de iPad dar la toate apare mesajul de jos.
    PS:Merge sa fac sync cu iPhoto dar nu iTunes.
    imageuploadedbytapatalk-21367101964.702521.jpg

  3. #2503 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Doar politia te poate ajuta. Operatorul sau Apple nu se baga in chestii cu furtul. Vei vedea. Fa cum zic. Asa mai ai o sansa.
    Eu stiu 2 cazuri in care cei de la politie au recuperat telefoanele furate. Nu stiu insa si la cat de multe pile au apelat pentru asta, tbh...
    Oricum, macar declara-l furat si la Apple, pt. ca daca faci asta, in momentul in care intra pe iTunes i-l va bloca. Macar atat.

    P.S. Daca e cumparat oficial de la Vodafone sau Orange, da-le si lor un telefon. Stiu ca si ei pot bloca dupa IMEI.
    Quote Originally Posted by Trefla0874 View Post
    O problema si eu : Numai merge sa incarc telefonul de la nimic.Am incercat la PC,iMac,Power brick de iPhone si de iPad dar la toate apare mesajul de jos.
    PS:Merge sa fac sync cu iPhoto dar nu iTunes.
    Sincer mie imi pare a fi un cablu sau pin busit. Dar am mai patit treaba asta si pe anumite cabluri "clone"...
    Presupun ca i-ai dat restart si ai incercat cu un alt cablu si/sau alt port USB?

  4. #2504 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Am dat restore acum 5 minute si am incercat cu 2 cabluri originale lighting dar tot aceeasi eroare...alta solutie mai este inafara de garantie ?
    L.E : Dupa tutorialul de la ifixit , l-am desfacut si reconectat bateria de pe motherboard iar deocamdata merge ok

  5. #2505 SP
    Member Rukax's Avatar
    am un iPhone 3G,de ce nu imi pot pune aplicatii pe el? le descarc de pe itunes pe cele gratis dar imi tot zice ca am nevoie de o versiune mai noua,am si jailbreak pe el.

  6. #2506 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Rukax View Post
    am un iPhone 3G,de ce nu imi pot pune aplicatii pe el? le descarc de pe itunes pe cele gratis dar imi tot zice ca am nevoie de o versiune mai noua,am si jailbreak pe el.
    iPhone 3G are si el niste ani (vreo 5 daca nu ma insel) de cand a fost lansat. El nici in perioada respectiva nu a fost prea rapid... de aceea a si fost repede inlocuit de 3GS. Prin urmare, datorita memoriei foarte limitate (128MB RAM fata de 256MB) si a procesorului lent (412Mhz fata de 600Mhz), iPhone 3G nu suporta iOS mai mare de 4.2.1 (din cate stiu eu). Si cum majoritatea aplicatiilor cer iOS 6.1 sau mai mare... sorry. Oricum la cei 5 anisori ai lui, iPhone 3G-ul este deja istorie. Bucura-te de ceea ce merge pe el... si cam atat.

  7. #2507 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Eu stiu 2 cazuri in care cei de la politie au recuperat telefoanele furate. Nu stiu insa si la cat de multe pile au apelat pentru asta, tbh...
    Oricum, macar declara-l furat si la Apple, pt. ca daca faci asta, in momentul in care intra pe iTunes i-l va bloca. Macar atat.

    P.S. Daca e cumparat oficial de la Vodafone sau Orange, da-le si lor un telefon. Stiu ca si ei pot bloca dupa IMEI.

    Sincer mie imi pare a fi un cablu sau pin busit. Dar am mai patit treaba asta si pe anumite cabluri "clone"...
    Presupun ca i-ai dat restart si ai incercat cu un alt cablu si/sau alt port USB?
    Monky, stiu 100% ca Apple nu se baga la fel cum nici operatorii dintr-un motiv lesne de inteles.

    ---------- Post added 29-04-2013 at 12:30 PM ----------

    Quote Originally Posted by Rukax View Post
    am un iPhone 3G,de ce nu imi pot pune aplicatii pe el? le descarc de pe itunes pe cele gratis dar imi tot zice ca am nevoie de o versiune mai noua,am si jailbreak pe el.
    Poti sa instalezi aplicatiile dorite dar va trebui sa cauti versiuni mai vechi ale lor. Daca ai ceva preferinte da-mi un PM si ti le trimit, am cateva des folosite tocmai pt persoane ca tine.

  8. #2508 SP
    Member Rukax's Avatar
    Eu nu am cumparat iphoneul,l-am primit de la un prieten bun,si a spus ca are jailbreak si ca nu merge wifi-ul,acum cine nu ar fi acceptat un iphone ori de care ar fi el ?? macar cu wifi-ul pot rezolva problema?

  9. #2509 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Incearca un restore din iTunes. Dar daca e codat trebuie sa faci un restore prin custom firmware.

  10. #2510 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Aplicatia Google Search a primit astazi un update pentru Google Now.

    http://www.imore.com/google-search-u...ts-information

  11. #2511 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    de cand s-a incalzit afara telefonul meu (i4s) se incinge in draci, atat de tare incat dupa 10 minute de facetime nu puteam sa-l mai tin in mana sunt singurul sau aveti si voi problema asta. am renuntat sa-l mai tin in carcasa, tocmai ca sa se mai aeriseasca

  12. #2512 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    de cand s-a incalzit afara telefonul meu (i4s) se incinge in draci, atat de tare incat dupa 10 minute de facetime nu puteam sa-l mai tin in mana sunt singurul sau aveti si voi problema asta. am renuntat sa-l mai tin in carcasa, tocmai ca sa se mai aeriseasca
    +1
    Doar ca la mine e ip4....pana si foliile le-am dat jos!

  13. #2513 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nu am crezut ca voi intampina o astfel de problema pe un iphone, e normal si inteleg sa se incalzeasca, dar atat de mult inca sa ma arda, nu exagerez dar la un moment dat nu mai puteam sa-l tin in mana...

  14. #2514 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    La 4S am patit si eu sa se incalzeasca, chiar si la 5, dar parca nu asa puternic. Daca nu ma insel, era in partea laterala dreapta-jos. Eu nu am avut husa pe 4S si nu cred ca m-a deranjat atat de tare nici chiar cand foloseam Facetime sau Skype sau altceva pe 3G. Probabil are terminalul tau ceva. Poate l-ai scapat mai demult in apa sau ceva de genul. Daca ai garantie, eu zic sa stai fara griji si sa-l duci la ei sa-ti de altul.

  15. #2515 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La mine e ok si iPhone 4 si 5-ul (4S n-am). Recunosc, ca nici nu stau cu ele in soare ca sa vad la cat pot ajunge... dar le-am folosit si la plaja fara issues. Se incalzesc, dar in niciun caz sa nu le poti tine in mana. De fapt, asta e motivul pentru care iubesc cover-urile de tip "mesh".
    Attached Images Attached Images iphone_mesh_cover.jpg

  16. #2516 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    de cand s-a incalzit afara telefonul meu (i4s) se incinge in draci, atat de tare incat dupa 10 minute de facetime nu puteam sa-l mai tin in mana sunt singurul sau aveti si voi problema asta. am renuntat sa-l mai tin in carcasa, tocmai ca sa se mai aeriseasca
    Nu-i problema, am patit si eu asa cu un i4. Filmam in plin soare pe 30 grade si telefonul fiind negru iti poti imagina ce caldura atrage de la soare plus ca si el emana multa fiind oarecum chinuit de treaba pe care o avea de facut. E normal.
    Azi am patit cam acelasi lucru cu iPad 4 pe care jucam Real Racing 3 in soare. In 1 ora de jucat sa incins al naibii de tare spatele ca a trebuit sa-l las jos. N-ai ce face. Sunt mici si la caldura mare nu mai pot degaja caldura in mod optim.

  17. #2517 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Bine, sa te joci pe iPad 4 in soare... se cheama masochism. Si ca sa fie masochism extrem, sa mai te si joci ceva conectat pe 4G
    Culmea e insa ca eu unul nu am reusit niciodata sa ajung la threshold-ul acela in care sa se inchida automat si sa spuna ca e prea mare temperatura. Si chiar am incercat (anul trecut la soare, pe iPad 3)... O sa incerc si anul asta cu iPad 4. Poate fierbe de tot (sa fac backup inainte)

  18. #2518 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Eram sub umbrela dar tot 30 grade erau afara, so...

    ---------- Post added 03-05-2013 at 10:46 AM ----------

    A iesit iOS 6.1.4 pt iPhone 5. Imbunatateste sunetul. Cam atat.

  19. #2519 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

  20. #2520 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Eram sub umbrela dar tot 30 grade erau afara, so...
    Ah, eu am incercat ca magarul... la o terasa... direct in soare. Brightness 100%, 3G, Infinity Blade... tot tacamul. Am facut-o special sa vad black screen-ul acela cu temperature too high. Mai avea si un back cover de plastic care nu-l lasa sa se raceasca asa cum trebuie... si tot n-am vazut acel ecran... Deci coafura rezista
    Quote Originally Posted by mark View Post
    A iesit iOS 6.1.4 pt iPhone 5. Imbunatateste sunetul. Cam atat.
    Ce Dzeu sa mai "imbunatateasca" la sunet... ca n-are probleme. Poate e pt. anumite modele. Nu-l pun, ca mi-e ca mi-l "imbunatateste" de tot

    Hai Ive cu iOS 7 ala!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 126 of 185 FirstFirst ... 26 76 116 124 125 126 127 128 136 176 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts