Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 185 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 63 113 ... LastLast
Results 241 to 260 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #241 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Si la voi se misca la fel de greu conversia?

  2. #242 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Pentru iphone-isti La ce e bun un iphone from zoso.ro

    The iPhone Babes
    HOT GIRLS WITH IPHONES

  3. #243 SP
    VIP Member RvsS's Avatar
    Nu stiu daca este locul potrivit sa intreb, dar de unde recomandati sa cumpar un iPhone nou? Ma intereseaza un 3GS cu hdd cat mai mic. Am incercat la Orange dar nu mai vor sa vanda fara abonament.

    Pe price.ro am vazut la shoptel.ro preturi ok, dar nu stiu nimic despre aceasta firma, ati avut experiente cu ei?

    La magazinele mai titrate pretul mi se pare foarte mare in conditiile in care trebuie sa iasa urmatorul model.

  4. #244 SP
    Member Radoo's Avatar
    MusicID - 0,79 euro > face ce fac şi SoundHound sau Shazam la 3,99 euro

  5. #245 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    V-ati mai pus careva invisible shield? Daca da, cum dracului ati facut cu partea din spate? Ca ma chinui de 2 ore si nu reusesc

  6. #246 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Nu stiu daca este locul potrivit sa intreb, dar de unde recomandati sa cumpar un iPhone nou? Ma intereseaza un 3GS cu hdd cat mai mic. Am incercat la Orange dar nu mai vor sa vanda fara abonament.

    Pe price.ro am vazut la shoptel.ro preturi ok, dar nu stiu nimic despre aceasta firma, ati avut experiente cu ei?

    La magazinele mai titrate pretul mi se pare foarte mare in conditiile in care trebuie sa iasa urmatorul model.
    Incearca la diversi dealeri Orange. Sau vorbeste cu cineva (de preferat firma) care are abonament business serios la Orange... si ti-l iei pe firma (si la pret mai bun). Ei se scad si cu tva-ul, iar tu ai telefon mai ieftin

    ---------- Post added 17-07-2010 at 02:32 PM ----------

    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    V-ati mai pus careva invisible shield? Daca da, cum dracului ati facut cu partea din spate? Ca ma chinui de 2 ore si nu reusesc
    Nu folosesc si nu voi folosi niciodata shield-uri. I simply hate them !
    P.S. N-am nicio zgarietura pe telefon... si-l folosesc zilnic cateva ore...

  7. #247 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by RvsS View Post
    Nu stiu daca este locul potrivit sa intreb, dar de unde recomandati sa cumpar un iPhone nou? Ma intereseaza un 3GS cu hdd cat mai mic. Am incercat la Orange dar nu mai vor sa vanda fara abonament.

    Pe price.ro am vazut la shoptel.ro preturi ok, dar nu stiu nimic despre aceasta firma, ati avut experiente cu ei?

    La magazinele mai titrate pretul mi se pare foarte mare in conditiile in care trebuie sa iasa urmatorul model.
    Incearca si pe WebStore - iStyle Bucharest - Apple Premium Reseller, astia sunt importatori.

  8. #248 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    V-ati mai pus careva invisible shield? Daca da, cum dracului ati facut cu partea din spate? Ca ma chinui de 2 ore si nu reusesc
    e foarte usor de pus. pozitioneaza spatele drept, dupa care pune in parti iar la colturi palmeaza, ca in filmuletu de prezentare.

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Nu folosesc si nu voi folosi niciodata shield-uri. I simply hate them !
    P.S. N-am nicio zgarietura pe telefon... si-l folosesc zilnic cateva ore...
    fara shield, se zgarie pe spate si este inestetic. + ca nu suport husele, case-urile, saculetii, samd. Prefer invisible shield. se simte foarte bine la mana, are aderenta foarte buna, nu ramane grasime de la maini pe ecran, este foarte bun.

  9. #249 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Acum ma confrunt cu alta problema.. Am sunat mai inainte pe cineva si se aude extrem de incet, nu am inteles mai nimic din ce zicea ala.. Ce ar putea avea?

  10. #250 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    fara shield, se zgarie pe spate si este inestetic. + ca nu suport husele, case-urile, saculetii, samd. Prefer invisible shield. se simte foarte bine la mana, are aderenta foarte buna, nu ramane grasime de la maini pe ecran, este foarte bun.
    Eu am un "half-case" doar pt. spate (hardened plastic, un pic cauciucat - perfect pt. aderenta), iar in rest, il tin in toc cand merg (la curea).
    Quote Originally Posted by Walkman View Post
    Acum ma confrunt cu alta problema.. Am sunat mai inainte pe cineva si se aude extrem de incet, nu am inteles mai nimic din ce zicea ala.. Ce ar putea avea?
    Vezi ca ai 2 nivele de volum. Cel pt. ringer (cand suna cineva, da volume up), si cel pt. sistem (pe care-l setezi in jocuri, clipuri, muzica, etc.). Probabil ai dat la maxim pe cel care nu trebuia

  11. #251 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    I-am dat erase all files&settings si mi-a ramas blocat cu logo-ul apple pe ecran.. de 10 min nu mai apare nimic, nu il pot inchide, deschide. Si inca ceva ciudat.. nu se incarca deloc cand e conectat la PC prin cablul de date. Imi zice: This device is nt for iphone, sau ceva de genu. wtf?!

  12. #252 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Te-aș sfătui să te orientezi spre alt brand de căști, asta �n caz că ai de g�nd să le mai folosești și peste 6 luni de zile. Eu sunt deja la a treia pereche Apple (modelul basic) și m-am cam plictisit să le tot schimb, din păcate trebuie să recunosc că la categoria căști nu sunt chiar străluciți. Evident, ne putem g�ndi și la reversul medaliei, poate au fost g�ndite să se strice după o perioada de timp astfel �nc�t sa fii nevoit să cumperi o altă pereche, de la departamentul de marketing Apple mă aștept la orice.
    Eu am avut o pereche de casti care a rezistat aproape 3 ani dupa care le-am rupt din greseala lol Mi se par cele mai bune casti si nici nu sunt foarte scumpe.

    @Walkman: ce i-ai facut ma? Daca tot nu se deschide incearca iH8sn0w - iREB V3.1.2, eu l-am luat pt iPod Classic dar are doar iphone 2g,3g si ipod touch.Cica e bun ca "deblocheaza" iphoneul din puterea marului lol Oricum nu stiu pe nimeni care l-a folosit deci nu prea ti-l recomand....

  13. #253 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Probabil se descarca si nu reuseste sa faca hard reset-ul. Trebuie sa dai restore.

  14. #254 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Adevarul e ca bateria era aproape descarcata.. Dar cum ii dau restore ca in itunes nu mi-l recunoaste

  15. #255 SP
    Junior Member mikeee!'s Avatar
    Vrei sa-i faci restore? Inchide-l, apoi tine apasat butonul home in timp ce-i conectezi cablul. O sa-ti apara pe ecran connect to iTunes iar iTunes il va vedea.

  16. #256 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Daca fac restore cu cablul de la net scos imi va pune tot 4.01?

  17. #257 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Nu, nu iti va pune nimic. Nu are de unde sa ia firmware-ul. Ia firmware de pe net, si tine apasat pe Shift cand ii dai restore, si selectezi fisierul downloadat.

  18. #258 SP
    Senior Member Walkman's Avatar
    Am incercat asa insa imi da o eroare(3194). Si daca dau restore simplu imi va pune 4.01?

  19. #259 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Da.

  20. #260 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Recomandati-mi si mie va rog un program bun de conversie valutara care:
    - sa nu coste o avere
    - sa aiba RON
    - sa stie sa faca o histograma, un grafic ceva... cu evolutia monedei respective
    Thx in advance !

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 185 FirstFirst ... 3 11 12 13 14 15 23 63 113 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts