Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 169 of 185 FirstFirst ... 69 119 159 167 168 169 170 171 179 ... LastLast
Results 3,361 to 3,380 of 3687

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #3361 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Hitman, lasa-l sa se descarce complet, pana se inchide, dupa care incarca-l complet si nu-l scoate de la incarcat in timpu asta. Eu asa am rezolvat pe 6S cand am avut problema asta.

    naz, incearca la fel, vezi daca-si revine. Daca nu si mai ai garantie, du-l acolo. Mie mi-au schimbat un iPhone 4 care se inchidea pana in 10%.

  2. #3362 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Ti l-au schimbat? Nu reparat?

  3. #3363 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In cazul meu de atunci, mi-au dat banii pe el, fiindca nu se mai fabrica iPhone 4 de 16GB. Dar din ce mi-au zis, se stricase senzorul de baterie si dupa cateva "certuri" cu ei, mi-au dat banii inapoi. Sigur am postat si pe aici, atunci.

  4. #3364 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar

  5. #3365 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Baieti, pentru un utilizator obisnuit care vrea sa incerce primul lui dispozitiv cu iOS, iPhone 5S este o varianta buna in 2016 ?

  6. #3366 SP
    Member kukenstein's Avatar
    Evident ca este. Daca ai iOS 8.XX. Cu 9.XX nu am incercat. Eu i l-am dat tatalui meu si imi pare rau dupa el.

  7. #3367 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sincer, merita doar daca-l prinzi la max 1000 ron si asta in stare fff buna. Duce fara probleme si iOS 9 si sigur o sa duca si 10, camera e buna si merg si jocurile bine.
    Prietena mea si-a luat anu trecut, cam pe vremea asta, cu 1250 ron (deci dupa 1 an si 2 modele aparute intre timp, ar trebui sa mai scada cu 250 ron...), unu care era activat de 1 luna si in stare excelenta si merge fara probleme.

    La un pret mai mare, sincer, nu merita. Poti sa mai strangi putin si iei SE-u, care nu se va compara ca si putere/camera.

  8. #3368 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    Ar trebui sa scada drastic pretul odata cu aparitia SE-ului, mai asteapta putin.

  9. #3369 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Astept sa apara SE-ul la precomanda pe site-urile importante, dar, pe oricare l-as lua, o sa-l iau din magazin, nu de la '''baieti'. Vreau garantie clara si sigura.
    @Razvan, nu stiu cat de putin o sa fie, dar cred ca o sa fie o diferenta de aprox. 1000 lei intre 5S si SE, ceea ce mi se pare destul de semnificativ. Cum eu nu ma joc pe telefon si nu fac alte chestii deosebite, nu stiu daca ar merita diferenta.

  10. #3370 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    mi se pare de prost gust ce a facut apple cu pretul de la SE, in SUA este 400 de dolari, ghiciti cat este in europa? nu 400 de euro cum ar trebui in mod normal, ci 500, iar in romania va fi 525 de euro. deja mi se pare prea mult pentru un telefon de 4 inch. la 400 de euro era bestial, dar asa pas mare.

  11. #3371 SP
    Member abrakadaver07's Avatar
    Asta ma uitam si eu, va costa 2100 lei la noi, in loc de 1600 sau cat ar trebui sa insemne $400? Si asta la varianta de 16gb, cea de 64 costa 2700 lei. Good luck with that.


    Si 5S merge impecabil pe iOS 9.3, cred ca poti sta linistit inca vreun an-doi din punctul asta de vedere. Depinde la ce preturi il vei gasi acum ca se apropie SE.

  12. #3372 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    mi se pare de prost gust ce a facut apple cu pretul de la SE, in SUA este 400 de dolari, ghiciti cat este in europa? nu 400 de euro cum ar trebui in mod normal, ci 500, iar in romania va fi 525 de euro.
    Hmm. In US este 400 dolari (actually 399) varianta cu contract (at&t, Sprint, T-Mobile si Verizon) dupa cum poti vedea si aici. Ce vezi tu in Europa la 489 EUR (exemplu Germania) este asa pt. ca e varianta fara contract (la liber). Asa a fost dintotdeauna! Si tu daca iti vei lua iPhone SE de la Vodafone sau Orange, la un abonament echivalent cu cel de la americani, vei plati poate chiar mai putin de 400 dolari. Nu vad ce este asa de prost gust...

    P.S. Asteapta lansarea, si o sa vezi ca si la americani se vor vinde telefoanele la liber pe la 5-600$, dar pe piata "neagra".

    Edit: se pare ca nu-i ca mine. Pe site la Apple este si varianta SIM Free, la 399$. Damn Europe...

  13. #3373 SP
    Junior Member diak's Avatar
    E 399 USD sim free, plus taxe (diferite de la stat la stat).
    In Germania e 400 EUR plus 89 taxe.

  14. #3374 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Man e 400 sim free, uite o simulare de cumparare de pe siteul lor. Prin 2015 at&t, verizon si t-mobile au renuntat la contractele de doi ani si subventii pentru telefoane in sua (asa imi amintesc) nu este o intamplare ca apple a lansat programul cu rate lunare. Ca si o comparație iphone s6 versiunea de baza se vinde cu 650 de dolari cel mai mic pret si este sim free sau cu un contract la un operator.

    Deci cam da, cam naspa ce face cu europa. La noi va fi 500 de euro la ei 400 de dolari, fara abonament.

    Ps: nu am mai pus pentru se dar e aceasi chestie.

    PSS: sa zicem ca cel mai ieftin pret in europa este 490 de euro asta insemna 550 de dolari. aproape cu 40% mai scump ca in sua, daca vorbeam de s6. in fine, ideea este ca pentru un 4 inch este cam scump indiferent ce are sub capota, la 400 de euro era perfect imho, nu vreau sa supar pe nimeni.


    Sent from my D6503 using Tapatalk
    Attached Images Attached Images uploadfromtaptalk1458807854260.jpg uploadfromtaptalk1458807860789.jpg

  15. #3375 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In cazul asta, mea culpa. Eu de cate ori m-am uitat, nu vindeau nimic SIM-Free (cel putin nu la lansare). Vad ca SE-ul e SIM-Free din start. Caz in care da, e o diferenta cam mare, si ne rugam sa avem si noi vreo ruda prin US sa ne trimita la pachet (noi trimitem in schimb slana si tuica).

    ---------- Post added 24-03-2016 at 11:02 ----------

    Anyway, mie mi se pare genial ce a facut Apple (si nu pt. ca as fi fanboy or something). Eu dintotdeauna am urat chestia asta... cum ca numai flagship-urile trebuie sa aiba specificatii de top, iar cele ieftine sau mai mici, sunt toate niste verze. Uitati-va la S4 si S4 Mini, S5 si S5 Mini, S6 si S6 Mini. Cumperi Mini-ul pentru ca vrei mai mic, si primesti ceva la jumatate (ca specificatii). Well, Apple va schimba treaba asta, si sper sa bage la cap si alde Samsung, Sony & Co. Acum poti sa-ti iei cel mai mic telefon al lor si sa ai specificatii de top (am vazut ca in unele teste da chiar mai bine decat 6S-ul si 6S Plus-ul). Si nu doar ca-i cel mai mic, e si cel mai ieftin. Da, nu suficient de ieftin... dar nu cred ca vreodata un produs Apple va fi suficient de ieftin, avand in vedere costurile cu R&D-ul si modul in care cumpara tehnologii si companii pe banda rulanta. La Apple nu platesti doar produsul fizic, asta se stie... Pentru sotie (care are un iPhone 5), va fi upgrade-ul perfect. 6-ul e mult prea mare.

  16. #3376 SP
    Senior Member Espiritus's Avatar
    In Germania costa exact $455 fara taxe vs. $400 la americani. Nu mi se pare asa diferenta enorma fata de US. Problema e ca europenii pun taxe mai mari.

  17. #3377 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Acuma am observat ca au adaugat ( in sfarsit ) un feature interesant in 9.3 : Night Shift aka F.lux , a durat cam 3 ani sa asculte de consumeri pentru un feature atat de simplu dar macar au facuto ... its something.

  18. #3378 SP
    Senior Member tudomih's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    In cazul asta, mea culpa. Eu de cate ori m-am uitat, nu vindeau nimic SIM-Free (cel putin nu la lansare). Vad ca SE-ul e SIM-Free din start. Caz in care da, e o diferenta cam mare, si ne rugam sa avem si noi vreo ruda prin US sa ne trimita la pachet (noi trimitem in schimb slana si tuica).

    ---------- Post added 24-03-2016 at 11:02 ----------

    Anyway, mie mi se pare genial ce a facut Apple (si nu pt. ca as fi fanboy or something). Eu dintotdeauna am urat chestia asta... cum ca numai flagship-urile trebuie sa aiba specificatii de top, iar cele ieftine sau mai mici, sunt toate niste verze. Uitati-va la S4 si S4 Mini, S5 si S5 Mini, S6 si S6 Mini. Cumperi Mini-ul pentru ca vrei mai mic, si primesti ceva la jumatate (ca specificatii). Well, Apple va schimba treaba asta, si sper sa bage la cap si alde Samsung, Sony & Co. Acum poti sa-ti iei cel mai mic telefon al lor si sa ai specificatii de top (am vazut ca in unele teste da chiar mai bine decat 6S-ul si 6S Plus-ul). Si nu doar ca-i cel mai mic, e si cel mai ieftin. Da, nu suficient de ieftin... dar nu cred ca vreodata un produs Apple va fi suficient de ieftin, avand in vedere costurile cu R&D-ul si modul in care cumpara tehnologii si companii pe banda rulanta. La Apple nu platesti doar produsul fizic, asta se stie... Pentru sotie (care are un iPhone 5), va fi upgrade-ul perfect. 6-ul e mult prea mare.
    In conditiile acestea, ar merita mai mult 5S-ul ?

  19. #3379 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nope... poate eu stiu, in varianta SH, daca gasesti un 5S la super pret. Altfel SE wins all the rounds!

  20. #3380 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Poate sunt eu de altă părere, dar cu 1800-1900 lei dacă cauți bine îți iei iPhone 6 impecabil.

    Eu dacă aş vrea la ora actuală banii ăştia şi aş dori un telefon (ce rulează iOS), clar aş urmări piața produselor sh, iar cu puțin noroc iei cu 2000 lei şi un iPhone 6s (cunosc un tip de la un amanet local care a dat 2 astfel de terminale cu 2000-2100 lei).

    Dacă vreți device sigilat neapărat, atunci e altă poveste.
    Attached Images Attached Images a637937b3a5cd8b63fb3ff142a74b7b0.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 169 of 185 FirstFirst ... 69 119 159 167 168 169 170 171 179 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts