Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 185 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 102 ... LastLast
Results 21 to 40 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #21 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Am tot primit niste zvonuri/alerte din partea unor oameni care lucreaza direct cu cei de la Apple si se pare ca daca intrii cu un telefon Jailbroken pe iTunes App Store vei fi banat.

    Xbox Ban Wave coming to Apple?

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Khan... nu vor face asta, pentru ca vor pierde muuult prea multi clienti. Au banat niste crackeri (niste developeri de pe Cydia) dar ma indoiesc ca se vor atinge de restul. Pentru ca majoritatea sunt ca mine.. imi cumpar ce vreau de pe iTunes, imi iau ce vreau de pe Cydia. Daca ma baneaza de pe iTunes, their loss...

  3. #23 SP
    Member kane86's Avatar
    Da si ce faci renunti la Iphone? Cati au renuntat la Xbox dupa banwave? (multi si-au luat altele). Poate pe moment iti bagi picioarele dar cand apare o noua generatie Iphone iti iei altul si nu mai pui Cydia.(cresc astfel vanzarile si la hardware si la sofware)

    Nici eu nu cred pana nu apare oficial dar nu e ceva care nu ar putea fi pus in practica.

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu de ce sa renunt ? Sunt sigur ca a doua zi va aparea pe Cydia un counter-measure. De fapt, deja exista UIN changere si alte alea. Daca Apple vrea sa joace rough, fiti siguri ca si altii stiu sa o faca

    Cat despre noua generatie... vom trai si vom vedea. Oricum un iPad imi iau... hackable or not

  5. #25 SP
    Member kane86's Avatar
    Pai cred ca s-ar intampla ca si la Xbox: 1. Ban, 2. Panica => crestere vanzari, 3. Aparitie crack/hack 4. Revenire la normal... si ciclul se repeta anual. Totusi sper sa nu se mai apuce careva de super strategia MS, care e penibila.

  6. #26 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    i joined da club today...ceva aplicatii interesante pe app store?

  7. #27 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    i joined da club today...ceva aplicatii interesante pe app store?
    Grats ! Sunt destule... depinde insa daca esti pe Romania sau pe US. Enorm de mult. Eu zic sa incepi cu free stuff... incepand de la Yahoo Messenger, Skype, iMDB, Facebook si terminand cu paid stuff precum QuickOffice, iGo... Ai de cautat, nu gluma. Printre aplicatiile "mici si cool" iti recomand Exchange (curs de schimb valutar), Convertbot (converteste o tona de nebunii), AppBox Pro (9 Apps in 1 or so), Carpenter, SoundMeter, OffMaps, aNote, etc... Pe Romania sunt multe apps dedicate hartilor pt. Bucuresti, o aplicatie draguta numita roUtil... ce sa zic, ai de lucru

  8. #28 SP
    Senior Member G3ox's Avatar
    Aici gasiti o aplicatie gratuita in fiecare zi FREE APP A DAY

  9. #29 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    unde gasesc si eu carcase pentru iphone 3g? + intrebarea de mai sus

  10. #30 SP
    Member Catallin's Avatar
    iRealSMS daca vrei sa inlocuiesti aplicatia nativa. Are counter pentru caractere, inclusiv daca introduci diacritice iti zice precis cate caractere ai folosite. Pretul... relativ mare (10 euro). Site-uri cu carcase ar fi poate okazii si dealextreme. Acolo gasesti carcase ieftine si cu care-ti faci treaba. Ar mai fi magazinul Orange care are carcasele acelea Prestigio parca le zice foarte misto. Online si ceva calitativ ar fi cam asa (din pacate nu din RO, dar trimit in RO): aici, aici, aici, aici, aici.

    Bafta,

  11. #31 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    aha, inteleg...insa cum imi fac cont pe US ca nu am card cu adresa de US...am card cu adresa de RO. am vazut pe net tutoriale cum ca ar fi posibil INSA presupun ca fara card. exista vreo posibilitate reala sa-ti faci cont pe US cu card de RO? sau sa faci cumva sa cumperi de pe el?

  12. #32 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Darkie zicea ca poti schimba daca te-ai inregistrat pe .ro... si poti trece pe .us, insa mie nu mi-a functionat pentru un cont facut pt. un amic. Daca ai facut deja contul, give it a try. Mergi in iTunes in iTunes Store si in partea de jos ai un flag. Schimba-l si incearca sa iei ceva.

    Poti face cont fara card (si poti adauga dupa aceea card-ul) pe adresa de US cu ajutorul unui voucher sau gift card (de exp. pt. melodii gratuite/bonus de la diverse site-uri/firme). Prin acele gift carduri nu iti vor cere cardul. Dai o adresa de US, dupa care iti adaugi cardul cu adresa ta reala. Bafta !

  13. #33 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    mda...am inteles. momentan ma razboiesc cu contul de RO. am vreo 5 tranzactii in asteptare de 8,22 ron fiecare, mesajul fiind de fiecare data ca au technical difficulties...deci practic am Apple ID...insa nu pot sa trec de pagina cu cardul din itunes. am incercat visa electron, mastercard de debit si mastercard de credit (ambele master embosate) si NIMIC. nu merge. cardurile sunt de la ING si am tot cumparat cu ele de peste tot. mastercard de debit il foloseam pe PSN US (a nu se intelege maestro). anyway, m-am plictisit asa ca mai incerc miine.

    anyway, incerc si smecheria cu voucherurile.

  14. #34 SP
    Senior Member tray's Avatar
    apropo de jailbreak si mai multe "k0aie" iti spun sincer ,fac si ss in telefon ,ca am un singur program instalat si acela freeweare
    fara el nu as fi putut sa ascult muzica la casti bluetooth a2dp (apple putea f usor sa activeze singura aceasta optiunea)
    de aici tragi tu concluzii

  15. #35 SP
    Member angellicus's Avatar
    @ Hostile: nu iti recomand sa iti bagi cardul romanesc pe o adresa de Itunes USA. Poti avea ghinion si sa iti baneze contul. Eu am introdus cardul meu pe contul unui prieten si i-a blocat contul. Am cumparat diverse chestii, le-am downloadat, mi-au fost luati banii din cont, dar vinzatorii nu pot ridica banii, pentru ca nu corespund datele (numele si adresa) cu cardul meu. Se pare ca astia chiar verifica "billing address". Acum contul e blocat, banii nu sunt la mine, dar nici la ei. Sunt in banca, rezervati. Risti destul de mult. Mai bine cont pe usa, gift card, ebay, paypal si intr-un minut ai codul - sunt care trimit direct pe mail codurile, dar ai grija la scammeri. Spor

  16. #36 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    Quote Originally Posted by tray View Post
    fara el nu as fi putut sa ascult muzica la casti bluetooth a2dp (apple putea f usor sa activeze singura aceasta optiunea)
    de aici tragi tu concluzii
    ce nu a inteles nimeni pana acum este ca mie personal nu mi se pare necesar. daca pentru altcineva este necesar, ok, fiecare face ce vrea cu telefonul lui, nu? eu nu am spus ca e ceva rau (cu toate ca nu e ceva acceptat de Apple), doar am spus ca mi se pare o tampenie sa te joci cu sistemul telefonului aiurea. it defeats the purpose. sunt sigur ca Apple dadea toate functionalitatile care ii lipsesc acum daca s-ar fi intrunit mai multi factori. exista cu siguranta si un motiv pentru ce spui tu mai sus si nu cred ca daca ar fi putut sa il ofere oficial, nu l-ar fi oferit. in fond, interesul lor e sa vanda, nu?

    bottom line, m-a enervat afirmatia generala a lui eXist care presupunea ca telefonul este mai destept cu jailbreak, decat fara. teoretic da, este, insa trebuie sa ai si nevoie de asa ceva, ca altfel te agiti degeaba. eu unul nu am nevoie.

    angellicus, nu imi merge sub nici o forma sa fac cont de US si sa adaug card de RO. imi zice "invalid security code" (cvv), cu toate ca il introduc corect.

  17. #37 SP
    Member angellicus's Avatar
    @ Hostile: Nu merge (cel putin din cite stiu eu) sa iti faci cont pe Itunes USA cu card Rominesc. De aceea, trebuie sa faci asa:
    1. Trebuie cont pe PayPal si cont pe Ebay.
    2. Pe Ebay cauti un seller (cardurile au valori diferite), verifici daca are recomandari bune si daca trimite prin e-mail codul, verifici ca gift cardul sa fie pe US Store (poate fi Uk etc.). Achizitionezi cardul prin Ebay si alegi modalitate de plata Paypal. Nu uita sa mentionezi modalitatea de trimitere: in cazul tau e-mail.
    3. O sa primesti codul fie pe e-mailul personal, fie pe contul de pe ebay la Messages.
    4. Intrii pe Itunes USA dai redeem si itnroduci codul.
    5. Ai incarcat contul si apoi cumperi.

    P.S. iti recomand asta ca sa nu ai probleme cu contul apoi si sa pierzi achizitiile.

  18. #38 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    aha, got it, thanks.

  19. #39 SP
    Member Solozaur's Avatar
    Tocmai mi-am cumparat un car kit ptr iPhone, are suport, modulator fm si functie de incarcare. Problema este ca atunci cand am conectat mufa de incarcare muzica s-a oprit instant, si nu merge sa ii dau play. Aveti idee daca se poate trece peste prostia asta? Pare o mare tampenie sa nu mearga play&charge la masina..doar n-am sa-l pun la incarcat din ora in ora.

    PS: Aste este kit-ul: Compatible iPod Classic In Car ALLKIT FM Transmitter: Amazon.co.uk: Electronics & Photo@@AMEPARAM@@http://ecx.images-amazon.com/images/I/41RNfIs868L.@@AMEPARAM@@41RNfIs868L

  20. #40 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    ai iPhone sau iPod touch ? ce versiune de OS ai pe el ? din cate stiu, de la 3.0 in sus se poate si ascutla muzica in timp ce este la incarcat si se pot si vedea cover-urile albumelor. inainte de 3.0 nu se putea (eu personal nu am incercat inainte)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 185 FirstFirst 1 2 3 4 12 52 102 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts