Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 185 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 104 ... LastLast
Results 61 to 80 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #61 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Ce fel de iPhone aveti majoritatea ? 3G sau 3GS ? A, si am o intrebare: castile de la iPhone 3G au si microfon cumva ?

  2. #62 SP
    Senior Member h0stile's Avatar

    Re: Clubul iPhone

    3GS. la asta castile au microfon, butoane de volum si de pause/voice control.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

    ---------- Post added 21-03-2010 at 02:33 AM ----------

    da, si cele de la 3G au microfon.

  3. #63 SP
    Member unlike's Avatar
    3.1.3 nu se poate decoda .

  4. #64 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Ma alatur si eu clubului, am primit zilele trecute un iPhone 2G

  5. #65 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Chiar sunt curios daca vor accepta Opera Mini in Appstore. Ar fi chiar culmea sa nu. Sa mai iasa si Firefox, si gata... Safari are concurenti seriosi:

  6. #66 SP
    Senior Member zinodaur's Avatar
    Pai n-au acceptat deja Opera Mini ? [strike]Eu stiam ca au facut-o. [/strike] Se pare ca nu e asa.

  7. #67 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Are suport multitouch ?

  8. #68 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Are suport multitouch ?
    Toate aplicatiile pt. iPhone au multitouch... pt. ca este suportat direct din kernel-ul iPhone OS. De ce ar dezactiva un developer suportul pentru multitouch... nu inteleg

  9. #69 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Nici nu cred că vor permite vreodată implementarea unui alt browser dec�t cel produs de ei, e ca și cum și-ar vinde computerele cu Windows instalat �n loc de Mac OS.

  10. #70 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Nici nu cred că vor permite vreodată implementarea unui alt browser dec�t cel produs de ei, e ca și cum și-ar vinde computerele cu Windows instalat �n loc de Mac OS.
    Eu cred ca vor accepta. Nu stiu daca ai observat, dar sunt zeci de browsere pe AppStore (chiar daca sunt bazate pe WebKit). De ce nu ar accepta cele mai bune doua dintre ele (Firefox si Opera), nu inteleg. Mai ales ca am un feeling ca nu vor fi gratuite (cel putin Opera).

  11. #71 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Apropo de AppStore, un link util către o aplicație foarte utilă pentru forumiști, Tapatalk ($2.99). Are și variantă free, �nsă este destul de limitată, nu se poate posta, nu se văd atașamentele fullscreen, etc.

  12. #72 SP
    Member Catallin's Avatar
    Browsere accepta Apple atata timp cat sunt mai slabe sau cel mult egale cu safari. Nu vor accepta Opera pentru ca sunt constienti ca e mult mai bun ca Safari. Poate se scapa astia de la Opera si dupa ce ii respinge Apple (mi se pare ca chiar i-a si respins) pun programul in Cydia ca acolo pot folosi mult mai multe chestii care sunt interzise intr-o aplicatie oficiala. Le merge vanzarea bine in Cydia si dezvolta programul in continuare pana ajunge motiv pentru care sa faci jailbreak. Deci nu-i un capat de lume daca e respinsa aplicatia

  13. #73 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Apropo de AppStore, un link util către o aplicație foarte utilă pentru forumiști, Tapatalk ($2.99). Are și variantă free, �nsă este destul de limitată, nu se poate posta, nu se văd atașamentele fullscreen, etc.
    Se vede ca nu prea citesti News-urile pe CG. Chiar si atunci cand sunt HotStory: http://www.consolegames.ro/forum/f59...o-goes-mobile/
    Quote Originally Posted by Catallin View Post
    Browsere accepta Apple atata timp cat sunt mai slabe sau cel mult egale cu safari. Nu vor accepta Opera pentru ca sunt constienti ca e mult mai bun ca Safari. Poate se scapa astia de la Opera si dupa ce ii respinge Apple (mi se pare ca chiar i-a si respins) pun programul in Cydia ca acolo pot folosi mult mai multe chestii care sunt interzise intr-o aplicatie oficiala. Le merge vanzarea bine in Cydia si dezvolta programul in continuare pana ajunge motiv pentru care sa faci jailbreak. Deci nu-i un capat de lume daca e respinsa aplicatia
    Toate browserele acceptate pana acum sunt bazate pe WebKit (ca si Safari) si le-a fost usor sa dea OK-ul. Opera, fiind un third party, a fost trimis pt. aprobare de-abia pe 23 Martie 2010. Tinand cont ca sunt aplicatii nu prea serioase care au stat si 6-12 luni pana au rezolvat diverse... Opera este totusi un browser care poate expune iPhone OS-ul la vulnerabilitati... chiar si daca va fi aprobat, cred ca va dura destul de mult pana il vom vedea live.

    Un alt motiv pentru care cred ca nu pot "bloca" aparitia unui browser nou (mai bun sau mai prost) este legea concurentei. Daca la noi nu prea conteaza, la americani poate duce la niste procese usturatoare si mult prea costisitoare chiar si pt. Apple. Stiu ca ei isi rezerva dreptul de a accepta sau refuza un soft, insa daca cei de la Opera isi vor cere dreptul, il vor primi. Acum depinde de Apple daca va accepta usor sau mai putin usor... Vom trai si vom vedea...

  14. #74 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Se vede ca nu prea citesti News-urile pe CG. Chiar si atunci cand sunt HotStory: http://www.consolegames.ro/forum/f59...o-goes-mobile/
    My bad, am ratat știrea respectivă, de obicei apelez la Quick Links/Today's Posts, nu stau să frunzăresc fiecare secțiune �n parte

    -

    Mai mult ca sigur Apple sunt obișnuiți cu procesele, fie ele usturătoare sau nu, uite o căutare pe TUAW după tagul "suing", �n lista celor cu care "s-au luat la tr�ntă" se regăsesc nume destul de mari.

    Hey, it's Monday! Let's sue Apple!

  15. #75 SP
    Senior Member erik95's Avatar
    Exista vreo diferenta majora intre 2G si 3G? In afara de capabilitatile 3D.

  16. #76 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by unlike View Post
    3.1.3 nu se poate decoda .
    Inca...
    Quote Originally Posted by erik95 View Post
    Exista vreo diferenta majora intre 2G si 3G? In afara de capabilitatile 3D.
    Poate te ajuta asta: iPhone 3G vs. iPhone 2G � A hands on review | iPhoneSpies
    Atasez si un .pdf comparativ.
    Attached Images Attached Images 2g3gcomparison.pdf

  17. #77 SP
    Senior Member Tekken's Avatar
    3.1.3 nu va fi decodat vreodata, de ce? Nu aduce nimic nou fata de 3.1.2 decat protectia anti-hack, abia de la urmatorul update mai consistent in schimbari putem vorbi de jailbreak.

  18. #78 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    stie cineva daca exista vre-o aplicatie care sa faca din iphone o "mini" tableta grafica pt PC ?

  19. #79 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by Tekken View Post
    3.1.3 nu va fi decodat vreodata, de ce? Nu aduce nimic nou fata de 3.1.2 decat protectia anti-hack, abia de la urmatorul update mai consistent in schimbari putem vorbi de jailbreak.
    Vorbesti prostii. Eu mi-am jailbreak-uit iPhone-ul cu FW 3.1.3 cu succes.

  20. #80 SP
    Junior Member agent4ever's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Vorbesti prostii. Eu mi-am jailbreak-uit iPhone-ul cu FW 3.1.3 cu succes.
    Da , dar doar daca ai facut jailbreak pe 3.1.2 si ai folosit HASH-urile pentru restore.(din cate stiu eu alta metoda nu exista)

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 185 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 104 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts