Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 185 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 71 111 161 ... LastLast
Results 1,201 to 1,220 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #1201 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Ce legatura are cu programatorii ?
    Am testat si eu aplicatia saptamanile trecuta, se misca groaznic, are si un design neintuitiv. Ar trebui sa fie aplicatie pentru Newsstand.

  2. #1202 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Va recomand un tweak foarte tare din Cydia pentru cei care aveti telefonul/iPad-ul jailbreak-uit: Color Profiles. E foarte folositor pentru cei care au ecranul cu tenta galbuie (ca mine) si vor sa-l aibe pe tenta albastruie rece. Se instaleaza din Cydia si astfel aveti o noua setare in Settings de unde puteti, cu ajutorul unui slider, sa modificati temperatura culorii ecranului.

  3. #1203 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Am un anunt foarte important tuturor doritoriilor de jailbreak untethered pentru iOS5 (mai alea iPad 2 si iPhone 4S).Chronic Dev-Team a pierdut 2 importante exploituri.Acum are nevoie de ajutorul nostru sa adune cate mai multe crash reporturi.

    "Many thanks in advance for your prompt response & help in this effort, your continued support of GreenPois0n & the Chronic Dev team, and your patience while we continue our never-ending, diligent work on your (free!! coming soon!) untethered jailbreak for iOS5 and/or iPhone 4S.

    UPDATE :

    Eu pe :
    iPhone 4S : 1 crash
    iPad 2 : 57 crashes
    iPhone 4 : 137 crashes
    Attached Files

  4. #1204 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Trebuia sa pui si link catre site-ul lor pentru a download-a programul pentru crash report: http://greenpois0n.com/?p=131

    Daca nu va descurcati cu engleza si nu stiti care-i faza cu aceste crash report-uri puteti citi un articol pe blog-ul meu despre asta ceva mai detaliat:
    http://iph0nelife.blogspot.com/2011/...break.html?m=1

  5. #1205 SP
    Senior Member mark's Avatar
    A iesit iOS 5.1 beta 1. Apar referiri in el asupra noului iPad 3 ce sta sa apara in primavara si asupra iPhone-ului 5. Good news.

  6. #1206 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    are rost sa fac uptade de Jailbreak la ios 4.1 la 4.3.3 pentru un 3gs de 32gb? daca da, care ar fi avantajele?

  7. #1207 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Update faci la firmware nu la jailbreak. Jailbreak-ul e acelasi. Intotdeauna daca ai posibilitatea sa faci update la soft merita s-o faci pt ca in general Apple nu scoate fw degeaba. Poti sa pui 4.3.3 si extrem de simplu faci jailbreak direct de pe telefon cu jailbreakme.com


    ---
    I am here: http://maps.google.com/maps?ll=46.534245,24.585565
    Sent from my heaven using Tapatalk

  8. #1208 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Am nevoie de ajutor.As vrea sa cumpar un iTunes card de 50USD.De unde pot procura unul cu trimitere cod instant? Dar plata prin transfer bancar? Pe BoDoPSX SHOP este numai cu card.

  9. #1209 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    am descarcat de pe net ios 4.3.3. am incercat sa ii dau restore cu shift + restore dar imi da error 1394. am incercat cu tinyumbrella-5.01.00 optiunea Set Host to Cydia on Exit urmata de restart, dar degeaba, mereu primesc eroarea 1394. sfaturi?

  10. #1210 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    am descarcat de pe net ios 4.3.3. am incercat sa ii dau restore cu shift + restore dar imi da error 1394. am incercat cu tinyumbrella-5.01.00 optiunea Set Host to Cydia on Exit urmata de restart, dar degeaba, mereu primesc eroarea 1394. sfaturi?
    1.Ai SHSH salvat din Cydia?
    2.Ai editat fisierul hosts din system/drivers/etc?

    Trebuie sa adaugi asta la sfarsitul fisierului,care trebuie deschis cu Notepad cu puteri administrative :

    74.208.10.249 gs.apple.com

  11. #1211 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Spike, daca nu ai SHSH salvat pentru 4.3.3 in cydia sau tinyumbrella, nu ai nici o sansa. Apple a oprit autorizarea la toate fw vechi, inclusiv la 5.0, iar tinyumbrella nu-ti poate oferi o autorizare daca nu ai salvat, in prealabil, SHSH-ul.

  12. #1212 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ca o nota 5.0 nici nu are shsh


    Sent from heaven using Tapatalk

  13. #1213 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    1.Ai SHSH salvat din Cydia?
    2.Ai editat fisierul hosts din system/drivers/etc?

    Trebuie sa adaugi asta la sfarsitul fisierului,care trebuie deschis cu Notepad cu puteri administrative :

    74.208.10.249 gs.apple.com
    aveam deja linia asta adugata, fara alte linii. tot nu merge.

    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Spike, daca nu ai SHSH salvat pentru 4.3.3 in cydia sau tinyumbrella, nu ai nici o sansa. Apple a oprit autorizarea la toate fw vechi, inclusiv la 5.0, iar tinyumbrella nu-ti poate oferi o autorizare daca nu ai salvat, in prealabil, SHSH-ul.
    am SHSH salvat in tinyumbrella pentru 4.1.

  14. #1214 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Poate ai pentru 4.1. Daca e vre-o problema, poti pune inapoi tot 4.1. Daca nu ai pentru 4.3.3 nu ai ce sa faci. Nu ai cum sa treci decat la 5.0.1 sau 4.1. D-aia e bine ca la fiecare aparitie de OS, sa bagam tinyumbrella si sa dam sa salveze SHSH. El il salveaza pe cel oficial, autorizat de apple.

  15. #1215 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by Spike View Post
    aveam deja linia asta adugata, fara alte linii. tot nu merge.



    am SHSH salvat in tinyumbrella pentru 4.1.
    SHSH se salveaza pentru fiecare fw in parte. Daca ai salvat pt 4.1 nu poti sa-l folosesti pt a pune alt fw decat pentru cel care e salvat, adica 4.1

  16. #1216 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Jocul Where's My Water este gratis prin aplicatia Facebook iTunes App of Day.Fiecare cont poate cere 5 coduri redeem

    ---------- Post added 02-12-2011 at 10:07 AM ----------

    M-ar interesa unul de $50.Nu stiti de unde as putea face rost? iDante si-a suspendat momentan serviciul.Mersi

  17. #1217 SP
    Member Mythul's Avatar

  18. #1218 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar
    iPhone games in real life


  19. #1219 SP
    Member Mythul's Avatar
    Ai putea incerca in piata a-z in orasul tau. Avantajul la iphone vs alte telefoane e ca nu prea 'umbla' nimeni la ele sa le modifice hardware-ul, iar in ceea ce priveste softwareul poti lejer face un clean install la soft.

  20. #1220 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Need for Speed Undercover este FREE doar azi. Go get it.
    Incepand de azi EA va da zilnic cate un joc gratuit pana la craciun asa ca fiti pe faza.


    Sent from heaven using Tapatalk

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 61 of 185 FirstFirst ... 11 51 59 60 61 62 63 71 111 161 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts