Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 73 of 185 FirstFirst ... 23 63 71 72 73 74 75 83 123 173 ... LastLast
Results 1,441 to 1,460 of 3688

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #1441 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Apple ofera garantie 1 an, dar firmele romanesti sunt obligate sa ofere garantie 2 ani. iPhone 4-ul meu, luat in ianuarie 2011, beneficiaza de garantie 24 luni.

  2. #1442 SP
    Member Mythul's Avatar
    Din cate am citit orice produs Apple luat din UE are automat 1 an garantie. Eu l-am luat Neverlocked din UK prin urmare am un an. Esti sigur ca din Romania ai garantie 2 ani garantata? Chiar daca Apple zice ca ofera 1 an de zile.

    Cum e service-ul de la orange/vodafone ? In sensul ca schimba telefonul automat daca are probleme intr-un timp rapid ori stau cu lupa sa analizeze daca nu l-ai scapat pe jos sau daca 1 ml de apa a intrat in contact cu telefonul ? Ca am auzit ca service-ul de la operatori a ramas cum era si acum cativa ani....timiti telefonul in service, ti-l tine vreo 3 saptamani ca sa vina inapoi exact la fel si sa zica ca e vina ta ca l-ai dat de pamant.

    Ma tenteaza sa cumpar un iPad 2 de pe ocazii si stim bine ca nimeni nu ti-l vinde cu factura/chitanta. Din cate am mai citit cei de la iStyle iti cer documentatie/chitanta. E adevarat ? Stiam ca politica Apple e sa-ti schimbe produsul daca e in garantie dupa S/N. Cei de la Noumax momentan nu cer nicio dovada a achizitiei si sper sa nu se schimbe asta.

    Practic garantia ar fi singurul motiv pt care s-ar merita sa cumperi din magazinele din RO si sa platesti pretul "umflat", dar daca service-urile autorizate apple se ocupa de asta nu vad ce motiv ar avea cineva sa plateasca in plus taxele romanesti.

  3. #1443 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by Mythul View Post
    Ma tenteaza sa cumpar un iPad 2 de pe ocazii si stim bine ca nimeni nu ti-l vinde cu factura/chitanta. Din cate am mai citit cei de la iStyle iti cer documentatie/chitanta. E adevarat ? Stiam ca politica Apple e sa-ti schimbe produsul daca e in garantie dupa S/N. Cei de la Noumax momentan nu cer nicio dovada a achizitiei si sper sa nu se schimbe asta.
    Nu iti recomand sa iei de pe okazii,deoarece eu am luat tzeapa,cu un schimb.Poti sa iei,daca vrei doar de la cei care au calificative +10 (dar si astea se pot primi cu conturi fake).Cel mai bine fata-n-fata sau de la cunostiinta Bafta

  4. #1444 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    daca e luat din RO, sigur ai 2 ani garantie (scrie si pe certificatul de garantie). Eu cand am mai avut probleme cu iPhone-ul (cu butonul home) in 5 zile am avut altul (nu stiu daca nou sau refurbished). Oricum, sunt obligati ca in maxim 15 zile lucratoare sa-l primesti inapoi (in aceste 15 zile intra si zilele pierdute cu transportul).

    iStyle este Noumax. Noumax este denumirea service-ului iStyle si nu ai nevoie de nici o dovada de cumparare, produsul se verifica dupa SN.

    Eu am preferat sa iau telefonul de la "noi" din mai multe motive. L-am luat blocat in reteaua pe care oricum o folosesc de multi ani (desi la cosmote sunt Neverlocked), dupa ce expira cei 2 ani de contract, dau 8.4 euro pentru a-l face neverlocked, l-am luat mai ieftin, intrucat l-am luat la abonament si am beneficiat si de 2 ani garantie. Daca nu aveam aceasta garantie de 2 ani, eram cam praf acum, ca primul an mi-a expirat pe 28 ianuarie.

  5. #1445 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by L.dany View Post
    salut sunt nou pe aici si sunt curios daca stie cineva cat ma costa un display de iphone 4 mi sparta sticla de pe el a cazut pe parchet de la 20 cm din pat si s-a spart sunt in cluj daca stiti p cineva si un pret as fi recunoscator merci!
    Piesa e 150 ron + 10 ron transport + manopera. Daca eram din Cluj te ajutam. Eu sunt din Mures.


    Sent from my iPad 2 using Tapatalk!

  6. #1446 SP
    Senior Member Spike's Avatar
    dupa tentativele nereusite sa vizionez un film mkv 720p pe iphone 4 cu ace player si good player datorita sacadarilor, am citit undeva ca ar merge cu xbmc. l-am instalat din cydia, dar nu stiu cum sa pun un fisier mkv pe iphone. in itunes nu apare xbmc la aplications ca sa folosesc metoda clasica de copiere. ma ajuta cineva?

  7. #1447 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Spike, cel mai simplu e sa faci share pe PC, si sa adaugi in XBMC calea catre acel Share. In felul asta nu te mai chinui sa copiezi nimic... Nu stiu exact ce ai tu (ipad sau iphone... daca e ipad 1 sau 2, iphone 4 sau 4s), dar pe iPad2 ruleaza mkv 1080p fluent via WiFi, cu subtitrari si toate cele.

  8. #1448 SP
    Member Mythul's Avatar
    Au aparut noi aplicatii gen freemyapps unde downloadezi alte aplicatii ca sa strangi credite si sa primesti apoi itunes gift cards putand cumpara aplicatii cu acei bani.

    Da-ti add la codul meu daca vreti pt a ma ajuta cu puncte. Cod: XX442624

    Links:
    App Store - JunoWallet GiftCards
    App Store - Bamboo Wallet

  9. #1449 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Toate sunt de US, nu?

  10. #1450 SP
    Member Mythul's Avatar
    da, iti trebuie cont de US. Cont ce se poate face lejer gratis.

  11. #1451 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Mda. Speram sa fie ceva mai international. Decat sa imi pierd timpul sa imi fac un cont .us, mai bine dau 0.79 pe aplicatie ca pana acum...

  12. #1452 SP
    Member Dante's Avatar
    Am vazut acum o aplicatie Pano Camera 360 care vad ca e gratis pt un timp limitat. Vad ca e pusa ieri

  13. #1453 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Dante View Post
    Am vazut acum o aplicatie Pano Camera 360 care vad ca e gratis pt un timp limitat. Vad ca e pusa ieri
    Pentru panorma va recomand Dermandar (in cazul in care cineva chiar cauta asa ceva). Este excelent.

  14. #1454 SP
    Member Dante's Avatar
    Dermandar nu include ultima poza din panorama si nu poate fi exportata poza panoramica? Adica e vizibila doar in program? Asa am citit

  15. #1455 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by Dante View Post
    Dermandar nu include ultima poza din panorama si nu poate fi exportata poza panoramica? Adica e vizibila doar in program? Asa am citit
    Include ultima poza din panorama si se pot exporta si pozele.

  16. #1456 SP
    Member Dante's Avatar
    Am incercat-o acum, pare ok, e mai precisa ca cea pe care am mentionat-o eu

  17. #1457 SP
    Member Mythul's Avatar

  18. #1458 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Nu stiu daca e cel mai bun loc de a intreba,dar as vrea o parere de la cineva. Am pus niste bani deoparte si imi permit un iPhone 4S,dar nu stiu daca sa imi iau acum 4S sau sa astept pana apare 5. Recunosc ca la mine nu exista varianta "ca amandoua",nu ma dau banii afara din casa. E 4S sau 5. Ce imi recomandati ?

  19. #1459 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    5-u apare prin octombrie. Poti sa mai astepti atat ? Poti sa iei 4S si atunci sa-l vinzi si mai pui o diferenta si-ti iei 5. Dar cel mai devreme, vei putea sa-l iei prin decembrie, la noi, la un pret mai accesibil.

  20. #1460 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Iei 4s si treci direct la 5s. Cea mai buna treaba.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 73 of 185 FirstFirst ... 23 63 71 72 73 74 75 83 123 173 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts