Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 185 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 77 127 ... LastLast
Results 521 to 540 of 3687

Thread: Clubul iPhone & iOS

  1. #521 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by giovanni_homies View Post
    Trebuie sa ii faci jailbreak ca sa poti pune background pe 3G
    am facut cu ultrasn0w. este bun ?

  2. #522 SP
    Member NicoDiac's Avatar
    Ala e unlock...si daca ai facut unlock trebuie sa ai si JB facut.Faza e ca daca nu ai bifat ca vrei wallpapers cand ai facut JB nu iti apare nimic si trebuie sa refaci procesul de jb si sa bifezi wallpapers.ce soft ai?

  3. #523 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by giovanni_homies View Post
    Ala e unlock...si daca ai facut unlock trebuie sa ai si JB facut.Faza e ca daca nu ai bifat ca vrei wallpapers cand ai facut JB nu iti apare nimic si trebuie sa refaci procesul de jb si sa bifezi wallpapers.ce soft ai?
    4.2.1 , poti sa-mi dai mai multe detalii pe PM ? Nu am facut eu JB... eventual sa-mi zici ce programe imi trebuie si cum se face...mersi !

  4. #524 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    PlayStation Official App for iPhone, iPod touch and iPad on the iTunes App Store
    Nu este available pe US (si cred ca nici RO). Probabil de-aia nu ai gasit-o
    E disponibil pe UK store.

    Quote Originally Posted by DeeJay-RainY View Post
    4.2.1 , poti sa-mi dai mai multe detalii pe PM ? Nu am facut eu JB... eventual sa-mi zici ce programe imi trebuie si cum se face...mersi !
    Nu iti recomand sa pui wallpapers pe 3G cu fw 4.2.1, am pus eu la cineva recent si dupa cateva zile a venit inapoi sa-i scot jb si restul ca nu-i mai placea cum se misca telu. Incepe sa agate...

  5. #525 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by DeeJay-RainY View Post
    4.2.1 , poti sa-mi dai mai multe detalii pe PM ? Nu am facut eu JB... eventual sa-mi zici ce programe imi trebuie si cum se face...mersi !
    man foloseste winterboard din cydia WinterBoard | How to Customize your iPhone with WinterBoard | Winterboard Features | iPhoneHeat

  6. #526 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Acum imi zici...
    Am intrat in iReb , vroiam sa intru in DFU si mi s-a stins de tot si acum nu se mai aprinde...

  7. #527 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by DeeJay-RainY View Post
    Acum imi zici...
    Am intrat in iReb , vroiam sa intru in DFU si mi s-a stins de tot si acum nu se mai aprinde...
    ce voiai sa faci? scuze, dar am fost ocupat si nu am putut sa dau new posts . ai intrat in DFU Mode?

  8. #528 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    ce voiai sa faci? scuze, dar am fost ocupat si nu am putu sa dau new posts
    Imi da eroarea 0xE800065 , ce-i fac ?

  9. #529 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by DeeJay-RainY View Post
    Imi da eroarea 0xE800065 , ce-i fac ?
    pai ce ai facut pana acum? ia-o si tu de la inceput explica pas cu pas

  10. #530 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    pai ce ai facut pana acum? ia-o si tu de la inceput explica pas cu pas
    Hai ca am rezolvat asta , era de la PC , am rezolvat cu un restart.
    Imi da eroarea 1015...am incercat cu 2 porgrame si tot nu merge...

  11. #531 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by DeeJay-RainY View Post
    Hai ca am rezolvat asta , era de la PC , am rezolvat cu un restart.
    Imi da eroarea 1015...am incercat cu 2 porgrame si tot nu merge...
    man sa inteleg ca ai bagat telefonul in DFU mode si dupa ai incercat sa-i pui ios 4.2.1 si primesti eroarea aceasta sau ce?

  12. #532 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    man sa inteleg ca ai bagat telefonul in DFU mode si dupa ai incercat sa-i pui ios 4.2.1 si primesti eroarea aceasta sau ce?
    Da.Deci am scapat de eroarea 0xE800065 si acum am eroarea 1015.
    Inainte aveam pe el tot 4.2.1 si am zis sa-i dau restore...acum nu mai merge.

  13. #533 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by DeeJay-RainY View Post
    Da.Deci am scapat de eroarea 0xE800065 si acum am eroarea 1015.
    Inainte aveam pe el tot 4.2.1 si am zis sa-i dau restore...acum nu mai merge.
    ai incercat cu iReb? eu nu pot sa mai stau. daca nu reusesti sa-l faci, da-mi add pe Ym! si vorbim maine de dimineata pe la 10-11. imi gasesti id sub avatar, apasa pe al 4 patrat

  14. #534 SP
    ديجي الأمطار DeeJay-RainY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    ai incercat cu iReb? eu nu mai pot sa stau. daca nu reusesti sa-l faci, da-mi add pe Ym! si vorbim maine de dimineata pe la 10-11. imi gasesti id sub avatar, apasa pe al 4 patrat
    L-am facut pe 3.1.3 si asa il las...nu mai pot

  15. #535 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    E disponibil pe UK store.
    Version 1.0 of the app is free and can be downloaded from the App Store. The app will launch initially in select countries such as France, UK, Germany, Spain, Italy, and the Netherlands with expansion to other countries expected soon. It is compatible with the iPhone, iPad and iPod touch running iOS 4.0 or later.

  16. #536 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    cum e mai bine sa fac un jailbreak pe un 3G,cu firmware IOS 3.1.3 sau pe 4.2.1/4.1 ?? daca fac pe 3.1.3 se misca mai bine?

    problema e ca atunci cand mi-am facut update la 4.1 mergea naspa telefonu si fara jailbreak.

  17. #537 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    cum e mai bine sa fac un jailbreak pe un 3G,cu firmware IOS 3.1.3 sau pe 4.2.1/4.1 ?? daca fac pe 3.1.3 se misca mai bine?

    problema e ca atunci cand mi-am facut update la 4.1 mergea naspa telefonu si fara jailbreak.
    te bazezi pe unlock? man sincer nu stiu pe ce ios merge mai bine 3G (stiu sigur ca pe 4.00, 4.01, 4.02 se misca infect), dar potrivit celor de la Apple pe ios 4.1 ar trebui sa mearga bine, iar pe 4.2.1 si mai bine . eu am 4.1 si se misca decent, parca putin mai OK decat pe 3.1.3. vezi ce gasesti pe google . dar sa stii de la inceput, pentru 4.1 si 4.2.1 unlockul este putin mai complicat, necesita baseband de iPad, iar JB pentru 4.2.1 este tethered

  18. #538 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    pai al meu e codat ep orange iar eu tot pe orange sunt,deci nu ma intereseaza unlock.

    Vreau sa imi pun JB si nu stiu pe care versiune de firmware sa il pun.

    LE:Ce inseamna JB tehhered ?

  19. #539 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    pai al meu e codat ep orange iar eu tot pe orange sunt,deci nu ma intereseaza unlock.

    Vreau sa imi pun JB si nu stiu pe care versiune de firmware sa il pun.

    LE:Ce inseamna JB tehhered ?
    JB tethered -> de fiecare data cand ii dai reboot la device trebuie sa-i faci JB iarasi. iti recomand ios 4.1 dca vrei sa treci la 4.xx. mai asteapta putin pentru 4.2.1 si apropo salveaza SHSH.

  20. #540 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    pai al meu e codat ep orange iar eu tot pe orange sunt,deci nu ma intereseaza unlock.

    Vreau sa imi pun JB si nu stiu pe care versiune de firmware sa il pun.

    LE:Ce inseamna JB tehhered ?
    3.1.3 fara drept de apel daca doresti jailbreak pe telefon. 4.2.1 daca NU doresti sa faci jailbreak pe telefon.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 185 FirstFirst ... 17 25 26 27 28 29 37 77 127 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 6S & iPhone 6S Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 280 Last Post: 06-11-2016, 15:30
  2. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  3. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  4. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts