Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 17 of 17

Thread: Apple ITunes Issues

  1. #1 SP
    Member angellicus's Avatar

    Apple ITunes Issues

    Salutare tuturor! Am cumparat recent un IPhone. Toate bune si frumoase. De abia asteptam sa downloadez aplicatii. Din pacate, cind incerc sa imi fac cont, nu reusesc. Am incercat de vreo 30-40 de ori fara niciun succes. Folosesc un Visa Electron de la Raiffeisen Bank. Nu am avut probleme cu el, pina acum. Am verificat daca datele sunt corecte si sunt convins ca sunt. Pe card am bani, pentru retragerea de 1,5 lire. Am apelat la IStyle din Bucuresti, iar ei nu m-au ajutat cu nimic.

    Cind imi bag datele si adresa imi apar doua erori: fie "Description not available", fie "Your payment method was declined". Dar cardul e bun. Am introdus datele de pe el pe un cont al unui prieten si il lua ca bun. Adica am reusit sa downloadez si sa cumpar cu el. Nu reusesc nicicum sa creez un cont nou. Am incercat si varianta sa iau o aplicatie free si sa dau payment method NONE, dar atunci apare 100% eroarea "Description Not Available".

    Orice ajutor, ar fi foarte apreciat. O seara faina!

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Salut. Incearca alt card. Tin minte ultima oara cand am facut un cont pe iTunes, mi-a dat clientul vreo 3-4 carduri pana a mers. Pana acum cele care mi-au mers instant au fost cele de la Mastercard. Conteaza si banca... si trebuie neaparat sa fie embossed (acceptat international).

    P.S. Sper ca-ti faci cont pe Romania... caz in care nu inteleg de ce iti trage 1.5 lire ? Lire in UK

  3. #3 SP
    Member angellicus's Avatar
    Mersi de ajutor Monky, astept acum MasterCardul. O alta intreabare legata de Itunes. Este posibil sa iti faci cont pe Itunes USA? Daca da, cum? Mersi mult

  4. #4 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    Din pacate nu poti decat daca ai card de credit facut in USA

  5. #5 SP
    Member angellicus's Avatar
    In legatura cu USA, am rezolvat. Insa nici acum nu reusesc sa fac cont pe Romania. Sunt la al 5-lea card pe care il incerc. Nici macar cu MasterCard nu merge. Felicitari, ITunes Romania!

  6. #6 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    merge acum. tocmai mi-am facut cont pe RO cu ING Webcard (care de fapt e un Mastercard).

  7. #7 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    Eu folosesc un Visa Electron de la Raiffeisen. Merge perfect si pe iTunes si pe PSN US.

  8. #8 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    depinde cind ai facut contul. au tot fost probleme in ceea ce priveste crearea unui cont nou din ianuarie si pana acum. daca tu ti-ai facut contul inainte, normal, nu ai avut asemenea probleme.

  9. #9 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  10. #10 SP
    Member shorinnn's Avatar
    Salut
    Vad ca nu s-a mai postat de ceva vreme aici, dar am si eu o intrebare legata de subiect. Se pot cumpara melodii de pe iTunes store cu un cont de Romania?
    Am facut cont pe iTunes (pe Romania), pot cumpara aplicatii din Appstore da nu pot cumpara muzica. Din cate inteleg serviciul nu este disponibil in Romania. Exista vreo modalitate totusi?
    Multumesc

  11. #11 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by shorinnn View Post
    Salut
    Vad ca nu s-a mai postat de ceva vreme aici, dar am si eu o intrebare legata de subiect. Se pot cumpara melodii de pe iTunes store cu un cont de Romania?
    Am facut cont pe iTunes (pe Romania), pot cumpara aplicatii din Appstore da nu pot cumpara muzica. Din cate inteleg serviciul nu este disponibil in Romania. Exista vreo modalitate totusi?
    Multumesc
    Da, sa-ti faci cont pe US.

  12. #12 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Eu am o problemă EXTREM de enervantă cu iTunes. Am un clip și vreau să-l mut din photos și nici cum nu mă lasă să-l sincronizez. Eu am foldere separate (albume) li mi-am făcut și unul Movies/Clips (whatever) și c�nd dau să-l sincronizez...crash

    Am căutat pe web + youtube și au O TONĂ problema asta și sunt zeci de soluții dar...niciuna nu-i 100% sigură și ba merge la unul...ba nu merge la altul...etc. Ba e sistemul de operare, ba e iTunes-ul, ba e greșit pus, ba e versiunea proastă...etc.

    Eu am �ncercat vreo 3...și nimic.

    Am atașat un print.

    *p.s.

    Dacă deselectez clipul...totul merge perfect sau dacă-l las �n folderul lui default (photos de pe iphone).
    Attached Images Attached Images xx.jpg x.jpg

  13. #13 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    NO MĂ!!

    Am dat (așa ca o ultimă soluție) run as administrator și mi-a mers fără probleme

    ...ce prostie. No bine c-am rezolvat și sincer să fiu de soluția asta n-am dat pe web/youtube

    +1 I guess...

    ---------- Post added 28-08-2011 at 02:20 AM ----------

    ...mda, acum nici așa nu mai merge - am dat să sincronizez alt clip.

    Are cineva idei? - ce naiba să-i fac?

    Thanks.

  14. #14 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Incearca si tu alternative la iTunes: 8 Best Free iTunes Alternatives

  15. #15 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Incearca si tu alternative la iTunes: 8 Best Free iTunes Alternatives
    ...apoi asta cred că voi face, numa că no - se �mpotmolește �n sincronizare de clipuri? lol

    *p.s.

    http://www.consolegames.ro/forum/f81...tml#post669568



    ---------- Post added 28-08-2011 at 10:50 AM ----------

    Am rezolvat (sper). Deocamdată merge oki. Am dezinstalat quicktime-ul și l-am instalat separat.

  16. #16 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    ...vreau sa cumpar acest album:
    Dar cand dau view in itunes nu-mi arata nimic, decat o pagina alba si scrie itunes store.


    Help?!

    Nu-l pot cumpara direct de pe iphone? :/

    Gata, am rezolvat din iphone. Uitamse ca am iTunes App, lol!
    Attached Images Attached Images img_0061.png

  17. #17 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Eu am avut cam aceeasi problema aseara pe iTunes US.Am vrut sa cumpar un album,dar de fiecare data cand selectam purchase,iTunes-ul se bloca.Am reusit sa-l achizitionez intr-un sfarsit dupa iPod,dar avand foarte putin spatiu liber,iar albumul avand foarte multe melodii nu am reusit sa-l descarc complet.Problema este ca trebuie sa astept 80 de zile pana pot descarca pe Pc albumul pentru ca am descarcat niste melodii dupa un cont Canadian.
    Si eu am avut aceeasi problema cu cardul Visa electron de la Raiffeisen pe Romania store,tocmai de aceea mi-am facut cont pe US.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Replies: 25 Last Post: 14-03-2015, 16:01
  2. Replies: 0 Last Post: 15-01-2013, 09:16

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts