Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 30 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast
Results 201 to 220 of 584

Thread: iPad

  1. #201 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    nu stiam unde sa postez chestia asta. JUst....WOW. nu inteleg cum e posibil sa-l controlezi fara sa-l atingi...WOW...

    efectiv m-am uitat la filmuletu asta de app 5 ori si salivez la asa ceva...sunt curios cate zeci de mii de euro o sa coste...




  2. #202 SP
    Admin MonkY's Avatar
    razvanrazy: din pacate e din alta categorie. Sau te vezi carand ecranul ala in spate prin casa ? In plus, cred ca dupa 30 de minute de folosire o sa ai probleme de coloana

    Si acum on-topic, o noua reclama la iPad. Simpla si eficienta (parerea mea, hac):


    ---------- Post added 15-05-2010 at 03:17 AM ----------

    Ce n-as da sa fiu din nou copil... sa citesc si eu asa povestile


    ---------- Post added 15-05-2010 at 03:20 AM ----------

    Bruce Lee se intoarce:

  3. #203 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da MonkY, asa e, dar din ce am citit pe site-uri, va fi disponibil la incpeut doar pt firme, pt prezentari, samd. d-aia am si zis de pretu acela exorbitant. oricum, m-a facut sa ma gandesc la el destul si tot nu-mi pot da seama cum merge fara sa atingi... ce senzori o avea...atata de buni...

  4. #204 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Da MonkY, asa e, dar din ce am citit pe site-uri, va fi disponibil la incpeut doar pt firme, pt prezentari, samd. d-aia am si zis de pretu acela exorbitant. oricum, m-a facut sa ma gandesc la el destul si tot nu-mi pot da seama cum merge fara sa atingi... ce senzori o avea...atata de buni...
    Astfel de device-uri exista deja pe piata (vezi Microsoft Surface de exp.) insa nu prea au de-a face cu iPad-ul. Cat despre "nu-mi dau seama cum merge fara sa atingi" e simplu. In unele cazuri se foloseste inductia magnetica (stii, ca atunci cand ti se ridica parul pe mana cand te incarci electrostatic), insa in cazul lui Evoluce este si mai simplu: e vorba de ITSO (Integrated Through Screen Optics). Adica printre cristalele lichide exista din loc in loc si niste senzori optici (mini camere). Cu alte cuvinte, e cam acelasi principiu ca la NATAL

    ---------- Post added 15-05-2010 at 03:04 PM ----------

    Dar de asta ce ziceti ?

  5. #205 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Totusi, cred ca de departe cea mai importanta utilizare in timpul liber a iPadului este cititul.
    Va recomand Kindle (chiar si dupa ce apare iBooks in Ro pentru ca are preturi mai mici la carti) am citit un roman de 400 de pagini cu o placere mai mare decat dintr-o carte. Nu iti obosesc deloc ochii, e usor de tinut in mana, e foarte placut.

    Va recomand si aplicatia Free Books in care gasiti majoritatea operelor clasice; are mai putine optiuni dar e totul gratuit.

    Si m-am indragostit de Comic Books; incercati Marvel si Comics care au si cateva numere gratuite; dupa ce am citi vreo 10 numere din IronMan imi rod unghiile pana la urmatorul numar

    E cartea perfecta!

  6. #206 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru nameless_fear: stiu ca erai in cautare de asa ceva. Din cate am inteles, stylus-ul si sketch-ul de la Pogo ar fi cam cele mai bune. Daca gasiti ceva mai interesant, let us know

    Pogo Sketch
    Pogo Stylus

    Eu personal sunt indragostit de idee... ceva asemanator ar fi un Wacom Cintiq, care insa costa de aproape 2 ori mai mult. Bineinteles, sa nu va lasati pacaliti ca puteti face acelasi lucru (deh, capacitive screen vs resisistive - care automat inseamna pierderea presiunii sau a unghiului) insa eu o iau ca pe o functie pentru care iPad-ul isi merita banii cu varf si indesat.

    Attached Images Attached Images product_detail_sketch_4onipad.png product_detail_sketch_4onipad_detail.png iphone_gun_sep.jpg white3g_gun_hand_large.jpg product_detail_sketch_trackpad_pink.png product_detail_sketch_horizontal_silver.jpg

  7. #207 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sau, poate iti place Dagi mai mult:

  8. #208 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    ca sa nu va pierdeti si voi vremea si banii va recomand cel mai bun si rapid .pdf reader: FAST PDF 0,79 eurocenti
    e foarte fast, deci chiar merge cu viteza luminii si prezentarea e imaculata, poti citi reviste, carti etc in cele mai bune conditii.

  9. #209 SP
    Member Theodor01's Avatar
    Am si eu o intrebare de n00b:daca iau iWork,si fac documente pe iPad,pot sa le transfer pe PC?

  10. #210 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Theodor01 View Post
    Am si eu o intrebare de n00b:daca iau iWork,si fac documente pe iPad,pot sa le transfer pe PC?
    Nu stiu daca se face sync cu documentele din iWork (desi ar trebui). Pentru asta sa raspunda cineva care are iPad si iWork (sper sa intru si eu in club in viitorul apropiat)... Insa oricum poti sa le transferi prin diverse metode. De exp. via email, sau via webserver (din programe gen Quickoffice). Sau le accesezi frumos cu Total Commander via T-Pot (daca e jailbkreaked) sau via xDrive...

  11. #211 SP
    Member Catallin's Avatar
    Domnule nameless_fear ia uite ce am pentru tine Azi l-au primit deci nu se stie de calitate nimic, dar merita sa-l vezi. Daca-l comanzi iti ajunge intr-o luna cam asa si transportul este zero. Deci platesti pe el 9 lei aproximativ.

    Stau cu trackingul in fata sa vad pe unde mai e tableta. Fara sa exagerez ca sa pun mana pe ea trebuie sa faca incojurul lumii vad (la propriu). MonkY ia-ti ca merita prea. M-am jucat si eu o ora cam asa cu una care avea cate ceva pe ea si asa m-am hotarat ca trebuie sa-mi iau.

  12. #212 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Catallin View Post
    MonkY ia-ti ca merita prea. M-am jucat si eu o ora cam asa cu una care avea cate ceva pe ea si asa m-am hotarat ca trebuie sa-mi iau.
    La mine nu se pune problema daca merita... ci problema de bani, pe care nu-i am. Si chiar daca i-as avea, in curand vine plata hostingului pt. 1 an, asa ca nu voi putea... Dar, sper sa castig la loto...

  13. #213 SP
    Member Theodor01's Avatar
    ceoSteveJobs
    iPhoto, iMovie and iWeb for the iPad will launch this fall. iLife touch.

  14. #214 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Theodor01 View Post
    ceoSteveJobs
    iPhoto, iMovie and iWeb for the iPad will launch this fall. iLife touch.
    Ah cat de tare a fost asta
    Attached Images Attached Images 24vj.jpg

  15. #215 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Va rog lamuriti-ma:

    Am acum cont de Ro cu foarte multe aplicatii cumparate.
    Daca imi fac cont de US, voi putea folosi pe acelasi iPad aplicatiile cumparate de pe RO cu cele de pe US in acelasi timp?
    Sau poti la un moment dat sa folosesti doar aplicatiile unui singur user? Sunt sigur ca e la fel ca la iPhone asa ca va rog care stiti sa imi spuneti.
    Sper ca pot cumva sa le folosesc pe toate.

  16. #216 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    poti sa le folosesti,dar (am testat eu) ,daca ai update-uri disponibile pentru acele aplicatii cumparate din RO nu poti sa le faci atata timp cat esti logat pe contul de US.Problema e ca daca vrei sa te loghezi pe contul de RO trebuie sa te syncronizezi la ITUNES iar acesta sa fie logat pe RO altfel cand introduci contu de RO pe iphone iti zice ca acest cont nu e valabil decat pe device din RO sau ceva de genu.

    La fel ,tu daca acu iti creezi cont de US trebuie mai intai sa deschizi itunes sa te loghezi cu acel cont de US,apoi sa iti syncronizezi iphone-ul la Itunes.Altfel,nu iti permite sa te loghezi cu contu de US pe iphone cu care are ultima syncronizare pe cont de RO.

  17. #217 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    poti sa le folosesti,dar (am testat eu) ,daca ai update-uri disponibile pentru acele aplicatii cumparate din RO nu poti sa le faci atata timp cat esti logat pe contul de US.Problema e ca daca vrei sa te loghezi pe contul de RO trebuie sa te syncronizezi la ITUNES iar acesta sa fie logat pe RO altfel cand introduci contu de RO pe iphone iti zice ca acest cont nu e valabil decat pe device din RO sau ceva de genu.

    La fel ,tu daca acu iti creezi cont de US trebuie mai intai sa deschizi itunes sa te loghezi cu acel cont de US,apoi sa iti syncronizezi iphone-ul la Itunes.Altfel,nu iti permite sa te loghezi cu contu de US pe iphone cu care are ultima syncronizare pe cont de RO.
    din asta eu inteleg asa: ca pot sa folosesc doar aplicatiile de pe un singur user la un moment dat pe ipad/iphone.
    sucks bigtime, dar ne supunem.

    ---------- Post added 20-05-2010 at 04:26 PM ----------

    Le: tocmai au dat drumul la APPSTORE si in Romania, merge direct de pe iPad!

  18. #218 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu tot nu inteleg ce cautati pe Appstore Romania... mai ales pt. iPad

  19. #219 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    hai si tu acum, nu exagera. da niste exemple de apps care nu sunt pe RO (in afara de iWork care cu siguranta o sa apara in viitorul apropiat). in plus, decat sa ma complic cu gift cards mai bine ma lipsesc. am tot zis ca o sa mai incerc cardurile pe care le am sa vad daca acum merg pe US si nu am apucat dar tot o fac la un moment dat. daca as gasi una sa mearga atunci as tine contul de RO pentru iphone ca deja am destule aplicatii luate si as folosi contul US ptr iPad.

  20. #220 SP
    Admin MonkY's Avatar
    h0stile, nu exagerez deloc. Iti spun doar la ce concluzie am ajuns eu dupa atatea "refulari". Pagina din iTunes pt. ro este varza (au hituri multe niste aplicatii care in US nici nu se vand). Pe langa asta, crede-ma ca am instalat peste 50 de iPhone-uri... si dupa cateva incercari cu cont pe .ro am renuntat complet. Era o perioada in care nici macar Yahoo Messenger nu se putea lua de pe Romania (country restriction). Si nu, nu am folosit gift cards decat de 2 ori... Nu mai zic cat de frustrant este sa faci cont pe .ro, sa dai search dupa aplicatiile dorite de om, sa nu le gasesti, dupa care sa repeti procedura pt. cont de .us...

    Cat despre iPad, de ce sa folosesti cont diferit pt. el ? Mai ales ca din cate am inteles, aplicatiile cumparate pe iPhone le poti transfera pe iPad, no extra charge... Sau am inteles eu gresit ? (damn, ce ma oftic ca n-am iPad... )

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 30 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 21 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts