Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 30 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 ... LastLast
Results 381 to 400 of 584

Thread: iPad

  1. #381 SP
    Admin MonkY's Avatar
    iPad goes back in time

  2. #382 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    a aparut update la iBooks.
    de acum poate citi si .pdf, dar doar attach-urile de la mail.
    deci nu poti sa le sincronizezi ca si cartile prin iTunes. In plus nu merge la fel de rapid ca FastPDF de exemplu, are doar functia SEARCH, iar paginile nu se misca ca intr-o revista, speram sa fie ca si la carti.
    e bine ca este macar, probabil ii lasau fara paine pe toti third party developers daca faceau sa vizualizezi pdf ca o carte.

    Au mai adaugat un fundal SEPIA ceea ce e foarte bine, caci albul poate deveni obositor. Totusi lipseste o functie incare sa iti setezi tu culoarea dorita.

    Si de acum merge pe orice device cu iOS4.

    What's new

    • In addition to iPad, iBooks is now available on any iPhone or iPod with iOS 4.
    • Open and read PDF documents from Mail. PDF documents will be added to your library and appear on the PDF bookshelf. You can even search PDFs for words or phrases and bookmark your favorite pages.
    • Take advantage of new ways to bookmark. In addition to highlighting a word or a passage, you can now also add notes or bookmark an entire page with the new page ribbon.
    • Keep your bookmarks, notes, and your current page wirelessly in sync between iPhone, iPad, and iPod touch with the new automatic bookmark syncing feature.
    • See your book pages in a new font, called Georgia.
    • Read your books on white or sepia colored pages.
    • Choose left or fully justified text layout from Settings.
    • Read pages with greater ease by increasing to even larger font sizes.
    • Enjoy greater stability and better performance.

  3. #383 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    nu stiu fastpdf. eu pentru pdf-uri am goodreader care e foarte bun (pe iphone). exista si o varianta de ipad aici.

  4. #384 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by h0stile View Post
    nu stiu fastpdf. eu pentru pdf-uri am goodreader care e foarte bun (pe iphone). exista si o varianta de ipad aici.
    Fastpdf e foarte rapid, goodreader e mic copil pe langa el. Nu glumesc, am cumparat vreo 11 aplicatii pt pdf, dar asta are viteza luminii

    am gasit si o comparatie pe youtube:


  5. #385 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    bine, nu ma refer la viteza cat la functii care te ajuta la citit. eu mai am instalate iPDF si Stanza. imi place Stanza ptr setarea de ecran, iar iPDF ptr ca este foarte rapid. am tras acum si fastPDF. intr-adevar, e mai rapid decat good reader insa e mai saracacios in functii. nu stiu, nu as putea sa aleg. astept sa imi iau ipad ca sa ma decid. cititul pe iphone oricum ar fi e un chin. ptr fisiere pdf de cateva pagini e ok, dar ptr carti nu mi se pare o solutie.

    PS iPDF este la fel de rapid ca fastPDF la zooming (cel putin asa mi se pare mie pe iphone).

  6. #386 SP
    Member Catallin's Avatar
    Dar de QuickOffice nu zice nimeni nimic? Se transfera fisierele in el foarte simplu (prin browser) si sunt accesibile instant. Sistem de foldere, tot ce-i trebuie. Citeste doc, txt, pdf, jpg, xls atat de 2003 cat si de 2007.

  7. #387 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Catallin View Post
    Dar de QuickOffice nu zice nimeni nimic? Se transfera fisierele in el foarte simplu (prin browser) si sunt accesibile instant. Sistem de foldere, tot ce-i trebuie. Citeste doc, txt, pdf, jpg, xls atat de 2003 cat si de 2007.
    Au scos versiune de iPad ? Cool ! Dar sincer, dupa ce iei Docs, Numbers... nu prea mai iti trebuie QuickOffice (care btw, mie imi face varza xls-urile pe care i le-am dat - pt. ceva simplu insa e ok).

  8. #388 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    ieri s-a ivit o situatie si a trebuit sa editez un fisier docx pe ipad.. mi-a placut mult mai mult quickoffice decat pages.. asta si deoarece era un docx mai complicat.. eu aleg Quickoffice pentru editari si cand vrei sa faci un fisier nou eye-candy Pages

    merci de faza cu FastPDF.. pare perfect pentru reviste in PDF.. goodreader nu mi-a placut cum se misca cu PDF-uri

  9. #389 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    inca un must


    ---------- Post added 22-06-2010 at 10:00 PM ----------

    [/COLOR]se pare ca jocurile de aventura se preteaza perfect pentru ipad, la fel ca si cele gen puzzle si strategy.

    uite inca un must pt iphone/ipad

    [url= - 1112 episode 02 iPhone Gameplay Video Review - [/url]

    ---------- Post added 22-06-2010 at 10:04 PM ----------



    ---------- Post added 23-06-2010 at 12:50 PM ----------

    joc excelent, gratis doar azi bitFLIP !!!

    App Shopper: bitFLIP HD: Intense Puzzle Action (Games)

  10. #390 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Slayer Pinball - Uber cool !!!

    Slayer Pinball Single Title Player
    Attached Images Attached Images slayerpinballresize.jpg

  11. #391 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Amazon Media Room: News Release

    ---------- Post added 28-06-2010 at 05:43 PM ----------

    Readers can now enjoy embedded video and audio clips in Kindle books on their iPad, iPhone, and iPod touch

  12. #392 SP
    Senior Member Khan's Avatar
    Stie cineva o alta solutie pt aplicatii gen Visio inafara de OmniGraffle? Ma enerveaza la OmniGraffle in primul rand pretul si in al doilea rand faptul ca nu pot adauga comentarii la casute (lucru care in varianta de Mac e posibil, dar pentru iPad au zis baietii ca e inutil).

  13. #393 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Khan, sincer nici nu stiam ca exista asa ceva pe iPad... So, thx !
    O sa ma uit dupa alternative... if they are...

  14. #394 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Khan View Post
    Stie cineva o alta solutie pt aplicatii gen Visio inafara de OmniGraffle? Ma enerveaza la OmniGraffle in primul rand pretul si in al doilea rand faptul ca nu pot adauga comentarii la casute (lucru care in varianta de Mac e posibil, dar pentru iPad au zis baietii ca e inutil).
    poate te ajuta:

    App Shopper: iThoughtsHD (mindmapping) (Productivity)

    ---------- Post added 28-06-2010 at 10:12 PM ----------

    10 Stellar iPad Apps That Will Blow You Away | Gadget Lab | Wired.com

  15. #395 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Acum revista digitala WIRED are o versiune gratuita cu cateva articole full, numai buna de spalat ochii.
    Restul articolelor se cumpara din program.

    App Shopper: WIRED Magazine (News)

  16. #396 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    un browser super futurist, din cat l-am butonat e mai mult distractiv decat util.

  17. #397 SP
    Ex: phat_sua amermofo's Avatar
    Deci tot safari ramane king ?

  18. #398 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by amermofo View Post
    Deci tot safari ramane king ?
    Absolut. Eu am ramas socat de ce porcarii imi afiseaza Opera pt. iPhone pe unele site-uri. N-o sti Safari de Flash, dar afiseaza ceva mai mult decat ok, si cu o super viteza...

  19. #399 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Absolut. Eu am ramas socat de ce porcarii imi afiseaza Opera pt. iPhone pe unele site-uri. N-o sti Safari de Flash, dar afiseaza ceva mai mult decat ok, si cu o super viteza...
    Am citit ca si cei de la Mozila au trimis o aplicatie pentru apple store dar inca e in staduil de aprobare

    ---------- Post added 03-07-2010 at 02:50 PM ----------

    Quote Originally Posted by consol3 View Post
    Am citit ca si cei de la Mozila au trimis o aplicatie pentru apple store dar inca e in staduil de aprobare
    L.E. Sursa: Mozilla Labs' "Firefox Home" iPhone App Submitted To App Store For Approval - iPhone Hacks

  20. #400 SP
    Admin MonkY's Avatar

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 30 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts