Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 30 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 LastLast
Results 541 to 560 of 584

Thread: iPad

  1. #541 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Cum se numeste aplicatia cu viermele verde?



    ---------- Post added 23-02-2011 at 07:57 PM ----------

    Am observat acum ca in vers. OS 4.2 au introduc Game Center, un loc in care poti sa iti vezi prieenii si sa le admiri achievementurile si jocurile pe care le au pe iPad.

    Asa ca hai sa ne lasam Apple Id-urile sa ne vedem pe iPad

    Apple ID: nameless_fear

  2. #542 SP
    Member Catallin's Avatar
    Cand te gandeai daca ar mai putea face ceva la iPad 2 sa te atraga mai mult decat primul iPad... uite ca au reusit! Mult mai subtire, facetime, 1080p output (cu toate ca nu si pentru video, doar 720p), smart cover si totul este muuult mai rapid dupa cum se vede si in clipuri. Cine nu a pus inca mana pe un iPad, tinand cont ca pretul la iPad 1 este cu 100$ mai jos incepand de azi (practic daca ai pe cineva sa-ti ia din SUA iei iPad cu 1400 lei sigilat), acum este momentul sa se gandeasca la achizitionarea uneia. MonkY pregateste banii banuiesc ca iei iPad 2. Eu astept sa vad care e treaba cu unlock-ul pentru ca vad ca-s blocate pe Verizon si AT&T dar au sim tray deci e foarte posibil sa poata fi deblocate.

  3. #543 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Yup, de aceea cred ca in curand ne vom muta pe http://www.consolegames.ro/forum/f81...6064-ipad-2-a/
    Dap, pregatesc banii pt. iPad2... sa vad cu cat il dau pe primul (daca-l dau... ca am un feeling ca va fi pastrat in familie... face treaba buna). Cat despre luat din US... s-ar putea sa am sanse de o pila in curand pe-acolo... Dar si eu astept sa vedem cum e cu unlock-ul.

  4. #544 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Redpark Console Cable gives iDevices an RJ-45 connector, not Ethernet access -- Engadget

    Gata, acum e MonkY fericit! Mentenanta direct din iPad. Scapi de laptop.

  5. #545 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by trickz View Post
    Redpark Console Cable gives iDevices an RJ-45 connector, not Ethernet access -- Engadget

    Gata, acum e MonkY fericit! Mentenanta direct din iPad. Scapi de laptop.
    Hehehe... pacat ca nu e si ethernet. Oricum sa stii ca-l folosesc si pt. mentenanta. Stie VPN, VNC, FTP, SSH, SSL, RDP... enough for me, chiar si pe wireless

  6. #546 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Fling iPad Game Controller Review
    Fling iPad Game Controller Review - Gear Review at IGN

    ---------- Post added 09-03-2011 at 09:54 AM ----------

    Fling Joystick for iPad - Video Video - IGN

  7. #547 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar

  8. #548 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Exista thread dedicat pt. iOS: http://www.consolegames.ro/forum/f81...tml#post568504

  9. #549 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Exista o aplicatie buna pentru ascultat muzica? Nu imi place cea implicita iPod. Vreau eventual una care sa aiba un egalizator sau alte functii si nu gasesc.

  10. #550 SP
    Member kpy_here's Avatar
    Intreb si eu...

    Exista vre-o aplicatie cu care pot viziona serialele de pe Vplay ?

    Cu HTML5 e laggy

  11. #551 SP
    Member Catallin's Avatar
    Vezi sa nu ai tu vreo problema. Eu cu browserul Mercury am putut sa vizionez cat am vrut fara nici un fel de lag.

  12. #552 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by kpy_here View Post
    Intreb si eu...

    Exista vre-o aplicatie cu care pot viziona serialele de pe Vplay ?

    Cu HTML5 e laggy
    La mine merge perfect cu Safari.

    ---------- Post added 10-03-2011 at 08:03 PM ----------

    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Exista o aplicatie buna pentru ascultat muzica? Nu imi place cea implicita iPod. Vreau eventual una care sa aiba un egalizator sau alte functii si nu gasesc.
    Am gasit EQUALIZER , are si egalizator si e mai placuta ca cel de la apple.

  13. #553 SP
    Senior Member h0stile's Avatar

  14. #554 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru cei care vor Flash neaparat, pot sa incerce si iSwifter din AppStore. E free... si culmea chiar arata toate cele de pe ConsoleGames.ro de exp. O sa incerc si jocurile din Facebook

  15. #555 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Ati obsevat ca merge acum si gametrailers.com pe ipad/iphone?

  16. #556 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    se poate instala iMovie pe iPad 1G...daca tineti neaparat sa faceti asta

    Use iMovie on 1st-Gen iPad Without Jailbreak [How-To] | Cult of Mac

  17. #557 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dead Space a primit un update... in special la grafica. Looks even better now
    First out of the gate is an update for Dead Space for iPad that features enhanced graphics and a couple of other user requested improvements. You can now freely adjust the look sensitivity, which was a sticking point in our review, and can also invert the Y-axis for gamers who prefer to play with that option. These latter two control options are also included in an update for the iPhone version of Dead Space [$6.99].
    Attached Images Attached Images deadspaceipad2.jpg deadspace2.jpg deadspace3.jpg

  18. #558 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Un joc care nu trebuie ratat... acum si in varianta pt. iPad (sorry, screenshoturile sunt de pe iPhone)!
    Attached Images Attached Images gof2_2.jpg gof2_4.jpg gof2_3.jpg

  19. #559 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pun problema si aici, ca e mai relevant:

    Am si eu o dilema... Pana acum ca sa-mi adaug imaginile pe iPad foloseam Sync din iTunes cu folderele mele. Insa de cand am achizitionat Albums Plus... mi-am dat seama ca e useless pentru folderele sincronizate, si nu se poate lucra decat pe imaginile din Saved Photos

    Prin urmare, intrebare: cum fac sa adaug si eu imaginile pe care le am pe PC in Saved Photos?
    Thx in advance!

    ---------- Post added 11-03-2011 at 10:21 PM ----------

    Gata, am gasit solutia: PhotoSync - wirelessly transfers your photos and videos for iPhone, iPod touch, and iPad on the iTunes App Store

  20. #560 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Inca o chestie dementiala pentru care merita la orice ora un iPad. Au aparut aplicatii care iti permit sa folosesti iPad-ul ca extensie a PC-ului. In felul acesta poti lucra pe iPad in aplicatiile de Windows/MacOS... Veti spune "de ce as face asta?". Well, in primul rand ca va scuteste de a da banii pe o tableta... pentru ca merge superb in Photoshop (de exp.). Aveti mai jos un mic exemplu cu un screenshot de pe iPad
    Attached Images Attached Images img_0200.png

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 28 of 30 FirstFirst ... 18 26 27 28 29 30 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts