Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 30 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast
Results 41 to 60 of 584

Thread: iPad

  1. #41 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    aici se poate vedea cel mai bine cat de bun e ipadu si cum arata ) YouTube - Brand new ipad getting smashed by a baseball bat

    LE: il duci la garantie si iti da altu zici ca l'a calcat trenu

  2. #42 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cam asa e lumea asta in care traim... unii mor de foame si de sete, si altii isi bat joc de jucarii de peste 500 de dolari...

  3. #43 SP
    Senior Member Mihail's Avatar
    Quote Originally Posted by Tsutsy17 View Post
    aici se poate vedea cel mai bine cat de bun e ipadu si cum arata ) YouTube - Brand new ipad getting smashed by a baseball bat

    LE: il duci la garantie si iti da altu zici ca l'a calcat trenu
    Imi scapa partea in care trebuia sa rad.

  4. #44 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Si totusi cu ce se aleg astfel de oameni, in afara de vizualizarile de pe YouTube ? Sunt platiti sa faca o porcarie ca asta ?

  5. #45 SP
    Member Theodor01's Avatar
    Pentru cei care vor un laptop mai portabil e ok.

  6. #46 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Si totusi cu ce se aleg astfel de oameni, in afara de vizualizarile de pe YouTube ? Sunt platiti sa faca o porcarie ca asta ?
    dupa cum se vede in video unu din ei mai avea cateva in mana sigilate , banuiesc ca au bani si nu au ce face cu ei

  7. #47 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In caz ca vreti sa vedeti un review al unui concurent: JooJoo Fusion Garage JooJoo review -- Engadget


    ---------- Post added 06-04-2010 at 11:56 PM ----------

    Si inca un review pt. iPad: Apple iPad 32 GB Wi-Fi Review

    ---------- Post added 07-04-2010 at 12:03 AM ----------

    And more details about iPad software: Understanding the iPad's Software - Ipad software - Gizmodo

  8. #48 SP
    Senior Member DevilBringer's Avatar
    Sa te afisezi pe net distrugand tehnologie moderna..... penibil.

  9. #49 SP
    Senior Member ffocus's Avatar
    HP? Nu stiu ce sa zic...eu am o navigatie de la ei, care colecteaza praf.

  10. #50 SP
    Admin MonkY's Avatar
    De HP nu mai stiu ce sa zic in ultima vreme... Imi fug clientii cand aud de ei in materie de laptop-uri. Am avut la service-uri cu HP-uri in ultima perioada de nu mai pot recomanda nimanui. Nu mai zic ca si la ce erau foarte buni (imprimante) au inceput sa o dea rau de tot in bara. Am avut 3 ani la rand capat de serie... fiecare din ele a murit dupa un an si un pic. Costurile reparatiei in toate cele 3 cazuri fiind estimate la peste 50% din pretul imprimantei. La telefoane si handheld device-uri iarasi nu stralucesc... Eu zic sa ramana pe aria de servere, ca acolo stau mai bine

    P.S. A nu se intelege ca nu e posibil ca noul lor HP Slate sa fie super... Pur si simplu au nevoie de 10 ori mai multe atu-uri fata de Apple ca sa ma mai convinga

  11. #51 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    iWTF?!
    Attached Images Attached Images original.jpg

  12. #52 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Sincer eu as vrea sa astept sa iasa si versiunea cu 3G, sa vad exact ce se poate face, daca va putea fi folosit si pe retelele din .ro. Daca da, clar WiFi + 3G, 32 sau 64GB. Desi cred ca mai mult ma indrept spre 64GB... vor fi multe poze si filme pe iPad-ul meu
    MonkY, ref la ce ai spus mai sus. m-am interesat si eu azi putin, am vorbit cu mai multe persoane si am aflat ca sunt sanse de maxim 10% sa aduca cineva la noi reteaua 3G doar de date. am inteles ca se pot numara pe degetele de la juma de mana tarile care au asa ceva in momentul de fata si ca e foarte posibil ca aceasta varianta sa ramana doar in US.

    Referitor la cel cu Wi-fi, azi i-a venit unui coleg si m-am jucat si eu putin. e... . just wow. s-a conectat si la wi-fi-ul de la munca si merge super bine netu. e pur si simplu o bijuterie si nu stiu de unde sa fac si eu rost de bani sa-mi cumpar unu .

    Din cate am inteles de la colegul asta (care are si adresa pe US, asa si-a cumparat), de 2 zile nu mai exista in nici un apple store nici o bucata si abea in 1-2 zile vor mai primi. Nu stiu cum de nu se asteptau la asta si nu au facut cel putin 800k - 1 mil de bucati. Ba mai mult, cei din magazine nu dau mai mult de 2 bucati unei singure persoane. Totodata, am inteles ca acesta va fi exclusiv US pt cel putin 1 luna.

  13. #53 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    iWTF?!
    ala din 2014 e bun de pus in aeroporturi/gari sa aflii informatii si toate cele

  14. #54 SP
    Admin MonkY's Avatar
    E bun pt. un sotron in 2014

    razvanrazy: nu au dat niciodata mai mult de 2 bucati de persoana. Cat despre daca va merge pe Romania sau nu... nu ai de unde sa stii ce convertor de SIM va iesi, sau poate chiar un fel de TurboSIM, ca sa mearga si pe retele din Europa...

  15. #55 SP
    Member Tsutsy's Avatar
    prima oara vroiam sa spun ca e bun de ring de dans , dar iar eram luat la rost ca nu e amuzant )

  16. #56 SP
    Diesel k1du's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    andrei1: la ce-ti trebuie USB-ul ? Nu-ti ajung 64GB ? Avand in vedere la cat de mici sunt aplicatiile, jocurile... sunt arhisuficienti.

    YouTube - Gameloft iPad games: check our 8 launch titles!

    ---------- Post added 02-04-2010 at 10:33 PM ----------

    Si un trailer din Real Racing: YouTube - Firemint's Real Racing HD for iPad

    ---------- Post added 02-04-2010 at 10:34 PM ----------

    Aveti si un prim video review de la PCMag: YouTube - PCMag: Apple iPad video review
    Cum sa joci shooter pe o bucata din plastic pe care abea o tii Te plictisesti pana il omori pe unu


    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    De HP nu mai stiu ce sa zic in ultima vreme... Imi fug clientii cand aud de ei in materie de laptop-uri. Am avut la service-uri cu HP-uri in ultima perioada de nu mai pot recomanda nimanui. Nu mai zic ca si la ce erau foarte buni (imprimante) au inceput sa o dea rau de tot in bara. Am avut 3 ani la rand capat de serie... fiecare din ele a murit dupa un an si un pic. Costurile reparatiei in toate cele 3 cazuri fiind estimate la peste 50% din pretul imprimantei. La telefoane si handheld device-uri iarasi nu stralucesc... Eu zic sa ramana pe aria de servere, ca acolo stau mai bine

    P.S. A nu se intelege ca nu e posibil ca noul lor HP Slate sa fie super... Pur si simplu au nevoie de 10 ori mai multe atu-uri fata de Apple ca sa ma mai convinga
    Eu am imprimanta de peste 6 ani si merge perfect lol N-are si nu a avut niciodata vreo problema

  17. #57 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by k1du View Post
    Cum sa joci shooter pe o bucata din plastic pe care abea o tii Te plictisesti pana il omori pe unu
    Slava Domnului ca developerii nu gandesc ca tine si nu stau cu mintea doar la FPS-uri (pe care incet incet incep sa nu le mai suport). Daca vrei CounterStrike... intr-adevar, n-ai ce face cu un iPad. (oricum se vede ca nu ai jucat Brother in Arms 2, N.O.V.A, CoD Zombies, Modern Combat, Duke Nukem 3D, Doom Ressurection and so on pe iPhone. Daca te plictisesti pana omori pe unul inseamna ca nu ai required skills )
    Quote Originally Posted by k1du View Post
    Eu am imprimanta de peste 6 ani si merge perfect lol N-are si nu a avut niciodata vreo problema
    Tocmai... cele vechi le faceau si ei cu cap, cu drivere serioase, stabile, etc. Din pacate vezi tu, multi dintre noi vor sa treaca la tehnologii mai noi, la tiparire mai de calitate (sau poate tu acum 6 ani aveai imprimanta laser color multifunctionala... n-am de unde sa stiu). Altii, raman la CounterStrike si imprimante vechi... Fiecare dupa destinul sau

  18. #58 SP
    Senior Member h0stile's Avatar
    sau ca ii spunem lui k1du cu alte cuvinte, destinul e o combinatie intre vointa, necesitati si un dram de noroc. sorry de offtopic.

  19. #59 SP
    Member Theodor01's Avatar
    k1du,daca e sa o luam asa,mie imi place.De exemplu iPhone-ul are un ecran mic si e putin mai greu sa il controlezi.iPad-ul are un ecran mare,e mai usor.

  20. #60 SP
    Senior Member tray's Avatar
    stiu ca 90% din forum nu il au la suflet pe tipul asta si sunt hateri , but here ya go
    Attached Images Attached Images ipad_jb.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 30 FirstFirst 1 2 3 4 5 13 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts