Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 58 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 ... LastLast
Results 61 to 80 of 1149

Thread: Clubul Apple Mac & macOS

  1. #61 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Now that's what I call fast! iMac 3.4 Ghz with SSD.


  2. #62 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    Now that's what I call fast! iMac 3.4 Ghz with SSD.
    Ce-as vrea eu sa faca Windoze asa... din pacate el nici cu RAID de SSD, i7 la 4.5Ghz si 16GB RAM nu poate

  3. #63 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ce-as vrea eu sa faca Windoze asa... din pacate el nici cu RAID de SSD, i7 la 4.5Ghz si 16GB RAM nu poate
    asta se pune


  4. #64 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    asta se pune
    Absolut deloc
    Tu ai vazut ce aplicatii se deschid pe Mac si ce deschide omul pe Windows? Solitaire, minesweeper, mahjong, paint... Sa fim seriosi

  5. #65 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    S.M.A.R.T. status: Failed - cred ca moare hardul la Air. S-a mai lovit cineva de problema asta? In caz ca trebuie sa il inlocuiesc, de unde pot achizitiona unul? Nu gasesc neam pe la noi.

  6. #66 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dj Mo View Post
    S.M.A.R.T. status: Failed - cred ca moare hardul la Air. S-a mai lovit cineva de problema asta? In caz ca trebuie sa il inlocuiesc, de unde pot achizitiona unul? Nu gasesc neam pe la noi.
    Suna la reprezentanta (apcom), pt. ca nu stiu daca poti pune orice fel de HDD la modelul tau.

  7. #67 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    La Macbook Air daca nu ma insel trebuie HDD de iPod Classic si merge chiar si SSD.

  8. #68 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Cel mai ok service Apple de la noi este Noumax, poți să le faci o vizită pentru diagnosticare.

    Noumax - Contacteaza-ne

  9. #69 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca poti pune SSD, go for it. Dar roaga-te sa ai TRIM activat. Chiar, stie cineva daca au rezolvat problema in ultimul build?

  10. #70 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Apropo de SSD & stuff, lucruri interesante și bune de știut pentru optimizarea sistemului: Macintosh Performance Guide: Articles & Reviews

  11. #71 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca ai MacOS-ul pe SSD si nu ai TRIM... si chiar lucrezi serios pe el, pregateste-te de o durata de viata upto 1 year. Maxim. La mine primul a picat dupa 6 luni (fara TRIM). Al doilea, aproape un an (cu TRIM)... sa vedem al treilea ce zice... ca se apropie si el de un an. Cell wearing-ul e criminal pentru SSD-uri. Dar nah, au preferat speed before reliability

  12. #72 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Hm, poate de asta nici nu s-au grăbit Apple să introducă SSD la ultimele upgrade-uri, mai așteaptă două trei generații p�nă se stabilizează lucrurile ...

  13. #73 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Nu a iesit Leul din cusca, nu?

  14. #74 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Se pare că nu. Dacă ești nerăbdător și vrei să-l cumperi �n prima secundă la lansare, te poți �nscrie aici pentru notificare.

  15. #75 SP
    Teraflops Graft's Avatar

  16. #76 SP
    Junior Member radu_ang's Avatar
    Treceti la back-up-uri pentru ca se pare ca azi (20.06) Leul isi va face simtita prezenta, undeva in jurul orei 16!

  17. #77 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    RoaringApps - application compatibility for Mac OS X Lion > Mac OS X Lion Application Compatibility - RoaringApps

  18. #78 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    O intrebare,am Apple Care Protection si sa zicem(Doamne fereste :-) ) ca am probleme cu iMac-ul ..cei de la Apcom fiind retailer oficial Apple ma vor ajuta ?

  19. #79 SP
    Junior Member radu_ang's Avatar
    Gata. Lion este �n Mac App Store !!!

    ---------- Post added 20-07-2011 at 05:19 PM ----------

    Quote Originally Posted by iPaul View Post
    O intrebare,am Apple Care Protection si sa zicem(Doamne fereste :-) ) ca am probleme cu iMac-ul ..cei de la Apcom fiind retailer oficial Apple ma vor ajuta ?
    Da, se poate folosii Apple Care la Apcom, dar personal recomand Noumax

  20. #80 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Da, si se pare ca au renuntat definitiv la mb white.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 58 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 14 54 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Apple TV & tvOS By MonkY in forum Apple
    Replies: 49 Last Post: 26-10-2023, 12:30
  2. Clubul Apple Watch & watchOS By MonkY in forum Apple
    Replies: 172 Last Post: 14-09-2023, 21:06
  3. Vând Apple iPad Silver de 16Gb + husă Apple (poză reală) By forum157 in forum Notebooks & Tablets
    Replies: 1 Last Post: 23-05-2018, 16:03
  4. Replies: 25 Last Post: 14-03-2015, 16:01
  5. Replies: 95 Last Post: 11-11-2012, 13:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts