Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 58 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast
Results 181 to 200 of 1149

Thread: Clubul Apple Mac & macOS

  1. #181 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Am inteles, si eu care credeam ca-s vorbe scoase la intamplare, de cei care spun ca francezii nu vorbesc alta limba, decat a lor....

  2. #182 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dar putea sa zica, nu vorbim engleza, si ma chinuiam cu franceza cum am mai facut-o. Dar asta deja a fost nesimtire. Si sa mai vreau acum sa cumpar ceva de la ei?

  3. #183 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    Clubul Mac OS

    Fantastic.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  4. #184 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    Clubul Mac OS

    Eu deja am pus PC-ul spre vanzare. Am tot cautat pe Net si nu prea am gasit : se stie cu aproximatie cand va fi noul iMac disponibil in Romania? Ma intereseaza base model-ul de 21.5 cu i5.


    Sent from my iPad using Tapatalk

  5. #185 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pe la sfarsitul lunii Noiembrie.

  6. #186 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Pentru cei care �ncă n-au spus definitiv la revedere Windows-ului, doar azi, CrossOver este gratuit.

    Flock The Vote

  7. #187 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    In sfarsit!

    Prin ce nebunie am trecut. Dupa lupte seculare, care au durat aproape o luna, iata ca in sfarsit s-a putut rezolva si problema mea. Dupa nenumaratele amanari si povesti, intr-un final am obtinut ce-am vrut.

    Am ajuns ieri la Applestore si precum stiam, aveau de toate in stoc. Dar desigur, ca de obicei, am intalnit o alta problema. Reducerea de student se aplica doar cetatenilor olandezi, eu fiind in Olanda, iar eu beneficiez de jumatate din reducerea pe care o au ei. Ei au 12% iar eu numai 6%. Desi eu sunt tot la o facultate din Olanda. In fine, am trecut peste pana la urma, insa din pacate a trebuit sa aleg un model ceva mai slabut decat am vrut. In loc de 256SSD am mers pe 128SSD. Acum asta este, faptul e deja consumat si incerc sa nu ma mai gandesc. Produsul pe care l-am ales a fost Macbook Air 11" i7, 8GB RAM si 128SSD. Cu totul am ajuns la suma de 1366euro. Ca o mica paranteza, in drum spre magazin vazusem de vanzare un Mercedes Benz 600 intro parcare cu 1200 de euro, am stat putin si m-am gandit ce sa iau, inca o masina sau inca un laptop...

    Pana acum:

    + e mic, subtire si usor!
    + tastatura luminata ii schimba total aspectul
    + cablul de alimentare e micut
    + OS-ul e rapid si mai intuitiv decat ma asteptam
    + touchpad-ul e grozav, toate multi-touch gestures sunt incredibile, parca nici cu mouse-ul nu e asa comod
    + am instalat Skype in 5 secunde, multumesc SSD!
    + mi-a recunoscut si mouse-ul si gamepad-ul de PS3; la ideea de mouse oricum am renuntat
    + tastatura are marimea normala, nu e deloc inghesuita
    + browsing-ul e mai rapid decat pe PC, desi PC-ul meu e teoretic mult mai rapid
    + calitatea ecranului e grozava; am inteles ca are cel mai bun ppi dintre non-retina Macbooks
    + aplicatiile se deschid instant
    + orice instalare e foarte rapida, s-a instalat Office intr-un minut
    + nu mi-a placut outlook niciodata, dar mail-ul care vine cu OS X e ca pe telefon si e la fel de genial
    + HD camera
    + se deschide in 14 secunde; cronometrat!
    + mi-a recunoscut imprimanta imediat

    - se incalzeste la aplicatii mai serioase, in WoW ardea dupa 10 minute
    - bateria nu cred ca va tine cele 5 ore, pana acum cel mai mult a tinut 3 ore jumate in care am Skype-uit si am facut browsing,
    - un program de care am nevoie pentru a accesa continut de care am nevoie la scoala nu e compatibil cu Mac (ma asteptam)
    - butonul de turn on/off e ca orice alt buton, de multe ori imi venea sa-l apas, cautand tasta delete

    Per total ma consider multumit momentan. Nu l-am avut destul timp pe mana ca sa imi pot exprima o parere finala, dar momentan face exact ce am vrut sa faca. Mai e de vazut cu bateria. Tot caut o husa pentru el, dar nu am gasit modele interesante decat pentru varianta de 13". Mai vad eu. Luni va avea prima zi "de munca", abia astept sa-l vad cum se descurca.

  8. #188 SP
    Member Mythul's Avatar
    Welcome to the Mac Club !

  9. #189 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Macx-dvd-ripper-pro-for-free Limited edition (inca o zi mai dureaza promotia).
    Still Ripping DVDs? Get MacX DVD Ripper Pro For Free! [Freebies] | Cult of Mac

  10. #190 SP
    Senior Member psypc2's Avatar
    La caruta de bani care ai dat-o eu as fi cumparat masina chit ca urasc Mercedes. Dupa cum am zis-o din intotdeauna cand va fi momentul sa cumpar un Mac adevarat (deocamdata ma multumesc cu CustoMac-ul meu) o sa il cumpar din US unde ii cel mai ieftin.

  11. #191 SP
    Senior Member iPaul's Avatar
    Am o intrebare pentru cunoscatori:Sunt proprietarul unui iMac si odata cu el am achizitionat si Apple care plan protection si voiam sa stiu daca de exemplu mi se strica unitatea optica si il duc la garantie,daca este revocata garantia dupa o utilizare.Multumesc in avans!

  12. #192 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    This is hacking

  13. #193 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am luat azi o teapa cu Kotor. Am luat jocul ca era la reducere, l-am instalat frumos iar cand am intrat in el, surpriza, nu e widescreen. Chiar nu pot sa-l joc asa, mai ales ca am ecranul mic. Stiu ca se poate face o cerere sau ceva sa imi primesc banii inapoi. Stie cineva cum?

  14. #194 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  15. #195 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    oh..

  16. #196 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Postul de mai sus a devenit neinteresant, deci: Draga Mos Craciun, am fost baiat cuminte.....

  17. #197 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am vazut si eu modelul de 21" in magazin si e foarte subtire. Nici nu mi-a venit sa cred.

  18. #198 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    La eMag au adus toate produsele noi din gama Apple - iPhone 5, iPod Touch 5, Mac Mini, noul MacBook Pro cu Retina, iPad Mini si iPad 4. Toate in afara de iMac.

    Nu stie nimeni cand ajunge modelul de 21.5" in RO ?

    ---------- Post added 13-12-2012 at 10:36 PM ----------

    LE : Gata,am gasit la Altex. E 6749 base model-ul. Eu credeam ca va fi ca generatia anterioara,undeva pe la 5300.

  19. #199 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E scandalos pretul.

  20. #200 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    6 749 ron? frateee in afara de nenorocitii astia de la noi, mai gasim undeva asa preturi de rahat? jesus christ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 58 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Apple TV & tvOS By MonkY in forum Apple
    Replies: 49 Last Post: 26-10-2023, 12:30
  2. Clubul Apple Watch & watchOS By MonkY in forum Apple
    Replies: 172 Last Post: 14-09-2023, 21:06
  3. Vând Apple iPad Silver de 16Gb + husă Apple (poză reală) By forum157 in forum Notebooks & Tablets
    Replies: 1 Last Post: 23-05-2018, 16:03
  4. Replies: 25 Last Post: 14-03-2015, 16:01
  5. Replies: 95 Last Post: 11-11-2012, 13:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts