Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 58 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast
Results 421 to 440 of 1149

Thread: Clubul Apple Mac & macOS

  1. #421 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Intra in recovery mode si dai verifiy disk iar dupa repair disk daca nu gaseste nimic.
    De ce nu incerci sa folosesti autocad portat pe mac cu programe gen wine sau cyder ?

  2. #422 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tu la ce te referi ? Pentru ce sa intru in recovery mode ?

    Prefer sa folosesc ce am eu deja (cumparat) si am doar versiunea de Windows. Oricum, nu este singurul program de care am nevoie si am nevoie de windows.

  3. #423 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Ah , nu am inteles eu bine intrebarea Stiu ca avem si eu problema asta tot pe un MBP de 13 inch si am rezolvato doar dupa ce am instalat rEFIt
    (Chestia e ca m-am jucat prin el si am scos super drive-ul si l-am inlocuit cu SSD+HDD )
    rEFIt - An EFI Boot Menu and Toolkit , acuma nu iti zic sa te apuci singur sa modifici efi.Parca aveai un prieten la iStyle sau ceva de genul , roaga-l sa te ajute.
    Inainte sa se intample asta statea cumva mult la "black screen" cand clipeste - ( nu stiu cum se numeste ) adica exact inainte sa inceapa sa buteze windows-ul ?
    L.E : Cand apesi option imediat dupa ce il deschizi apare partitia de la windows ?
    Attached Images Attached Images tc_windows_settings-0004.png

  4. #424 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    NU stiu daca ma ajuta programelu asta cu ce am eu nevoie.

    Nu am nevoie de un ecran de boot. Nu mi-e greu sa intru in windows din mac. Ma intereseaza daca pot sa am hdd-ul partitionat in 2 sau mai multe + windows cu partitia lui, sau nu.

    In momentul in care am instalat windows-ul, nu m-a lasat sa fac nimic pana nu am ramas cu o singura partitie.

    Referitor la LE-ul tau, nu, nu apare partitia de la windows. Desi aparea cand aveam o singura partitie in Mac, nu 2.

    Ma gandesc sa nu fie o problema cu litera partitiilor, astfel incat eu cand am refacut partitia 2 in Mac OS, sa nu mai recunoasca aceeasi litera pentru partitia cu windows.

  5. #425 SP
    Senior Member Trefla's Avatar

  6. #426 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Parerea mea, mai ales ca mai are si garantie, 10000 ron. Dar cred ca e cam greu sa gasesti cumparator care sa dea atatia bani pe ceva SH, chiar daca e putin folosit. Bafta la vanzare.

  7. #427 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Nu m-am gandit sa il vand acuma , sa stiu pretul pentru mai incolo Deocamdata isi face treaba cu brio ( ca si orice mac de altfel )

  8. #428 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  9. #429 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tu l-ai luat ? Eu nu reusesc. Am pus si mail-u, am dat si follow, am dat tot ce e acolo si tot nu face nimic cand dau pe el...

  10. #430 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Da l-am luat. Intai iti faci cont, dureaza cateva secunde, si apoi doar dai like sau tweet la pagina, si bagi acolo in dreapta adresa de mail a contului.

  11. #431 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am reusit doar din Safari. Din Chrome nu am reusit, desi am incercat de vreo 7-8 ori. Oricum, sunt dezamagit. Credeam/speram sa fie aplicatii din appstore, ca asa nu o sa-mi pastrez nicaieri kit-urile fiecaruia.

  12. #432 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    E bine sa ai acolo contul la ei cu acele aplicatii, nu stii niciodata cand ai nevoie

  13. #433 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Salutare, imi poate spune cineva cum pot rezolva urmatoarea problema:

    Am luat un macbook SH si i-am formatat hdd-ul si acum cand aleg sa reinstalez OS-ul din meniul command+r imi spune ca nu am cumparat OS Lion si nu il poate instala..

  14. #434 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Fiind model mai vechi, nu ai cheita pentru reinstalare?
    Attached Images Attached Images 072211_rg_osxlionusb_01.jpg

  15. #435 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Din pacate nu..

  16. #436 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai atunci trebuia sa iti pregatesti un stick cu OS X inainte sa formatezi HDD-ul. Intra de pe alt Mac pe Appstore, downloadeaza OS X, pune-l pe un stick cu Unibeast (e cel mai rapid si simplu) si apoi reinstalezi pe laptopul tau.

  17. #437 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Pai si daca nu l-am cumparat cum il pot downloada? Also.. fara alt mac nu se poate?

  18. #438 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai intri pe Store cu contul tau, il cumperi ca e doar 20$ si il ai pe veci. Chiar nu stiu daca merge de pe un PC, nu am incercat asta, dar mai mult ca sigur e vreo metoda. Google it, eu asta nu stiu.

  19. #439 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by DeathWings View Post
    Pai si daca nu l-am cumparat cum il pot downloada? Also.. fara alt mac nu se poate?
    First, daca ai windows acasa si nu alt mac, faci ca in clipul de mai jos:



    Apoi, daca totul este ok, downloadezi Maveriks (il poti lua de pe torenti mult mai repede, este free oricum), si urmezii pasii:

    UniBeast: Install OS X Mavericks on Any Supported Intel-based PC - tonymacx86.com

    Iti trebuie stick de 8gb. Daca faci totul cu atentie, nu o sa ai nici o problema

  20. #440 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Uit deseori sa dau Shut Down la MacBook. Cateodata sta chiar si cate doua zile in Sleep Mode. Ii face acest lucru vreun rau bateriei ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 22 of 58 FirstFirst ... 12 20 21 22 23 24 32 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Apple TV & tvOS By MonkY in forum Apple
    Replies: 49 Last Post: 26-10-2023, 12:30
  2. Clubul Apple Watch & watchOS By MonkY in forum Apple
    Replies: 172 Last Post: 14-09-2023, 21:06
  3. Vând Apple iPad Silver de 16Gb + husă Apple (poză reală) By forum157 in forum Notebooks & Tablets
    Replies: 1 Last Post: 23-05-2018, 16:03
  4. Replies: 25 Last Post: 14-03-2015, 16:01
  5. Replies: 95 Last Post: 11-11-2012, 13:03

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts