Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 33 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 LastLast
Results 621 to 640 of 652

Thread: iPad 2

  1. #621 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Mda, deci nu iti merge push clar. Fa un restore la iOS 5.1 si la sfarsit (foarte important) selecteaza ca un nou iPad, nu restore from backup. See what happens.

  2. #622 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ca nou a dat de la inceput, ca nu a mai avut iPad pana acum 2-3 zile cand si l-a luat. Si eu i-am dat cateva sfaturi, dar nu a mers nimic.

  3. #623 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Hai ca incercam man cand vii si vedem ce iese.

  4. #624 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mda, tot nu merge. I-am facut restore ieri, a mers. Apoi dupa ce am sincronizat cu iTunes nu a mai mers. Aplicatia cu iPush nu merge, imi zice tot Please Wait, si altceva nici nu stiu ce sa fac.

  5. #625 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E foarte ciudat. Ca ieri chiar si dupa sync tot ti-a mers. Eu tot raman cu ideea mea prosteasca. Sa nu fie de la netul tau...

  6. #626 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Bata-l cucu sa-l bata. Maine cand am timp, ma duc la Starbucks si il incerc acolo, dar este imposbil ca acesta sa fie motivul. Pe telefon mi-a functionat mereu functia.

  7. #627 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Cateva intrebari, cat de stupid ar suna, cu premisa ca am cautat folosind "search" (si thread si forum) si n-am gasit:
    1. De unde pot cumpara Apple Gift Cards sau Certificates sau cum s-or numi in forma digitala pentru US market?
    2. Considerand ca am cont de Romania si vreau sa trec pe market-ul US (schimband billing address, lucru pe care-l pot face doar cu Gift Certificate hence my first question) ce se intampla cu droaia de aplicatii deja cumparate de pe celalalt market?

    Multumesc!

  8. #628 SP
    Admin MonkY's Avatar
    1. Pai gasesti pe ebay o groaza. Dar poti sa iei de pe site-ul lui RobertDinu sau de la Webpredator. Eu de obicei mai folosesc offgamers.com de unde le primesc instant.
    2. Iti raman si cele cumparate de pe Romania... si le poti updata in continuare (doar ca probabil la update iti va cere parola pentru contul de Romania si nu cel de US).

  9. #629 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    AlanPoe, nu cred ca poti trece un cont de pe o tara pe alta. Iti va trebui un alt cont facut pe US si vei schimba intre conturi cand va fi nevoie.

  10. #630 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Sunt destul de indecis in ultima perioada, lucru cauzat in mare parte si de limitele bugetului. Ma tot uit peste preturile iPad-urilor si peste specificatiile tehncie ale celor 2, care inca mai sunt la vanzare. Ma gandesc daca sa imi iau sau nu iPad 2 in locul noului iPad.

    Cat de in urma va ramane 2-ul dpdv al aplicatiilor ? Spre exemplu iPad-ul original, este acum de nefolosit cu noile aplicatii ? Te mai poti juca pe acesta, jocurile ceva mai demanding ? Trebuie sa precizez, ca eu il cumpar in special pentru a inlocui laptop-ul, pe care mi-e lene sa il car dupa mine peste tot si, mai mult decat atat, mi-e sila sa astept sa se deschida, atunci cand vreau sa browser-esc ceva rapid pe internet. De asemenea, poate il voi mai folosi prin plecari, sa rulez un serial ceva.

  11. #631 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    AlanPoe, nu cred ca poti trece un cont de pe o tara pe alta. Iti va trebui un alt cont facut pe US si vei schimba intre conturi cand va fi nevoie.
    Eu am vazut clar la "change billing address" ca poti schimba, doar ca iti spun la fel de clar ca iti va trebui un CC sau Gift Certificate compatibil, in fine, sa fac rost intai de un gift certificate si apoi vad eu pana unde merge cu schimbarea.

  12. #632 SP
    Admin MonkY's Avatar
    x2z: sa fiu sincer, daca tot vrei un iPad2 in ziua de azi, incearca sa faci rost de varianta "noua" care se pare ca are un procesor A5 la 32nm (fata de vechiul la 45nm). Nu este diferenta de viteza (chipurile fiind identice) dar presupun (momentan doar atat pot face incat nu a testat nimeni exact) ca se incalzesc si mai putin (la iPad2 oricum asta nu se simtea) si consuma mai putin.

    Cat despre aplicatii, majoritatea celor pentru "The New iPad" ruleaza si pe iPad2. Probabil ca vor iesi ceva jocuri si aplicatii exclusive... dar mai e pana atunci. Daca nu te pasioneaza Retina Display, un iPad2 isi face cu brio treaba. Mai ales ca e si jailbreakable...

    AlanPoe: eu stiu ca am incercat sa trec un account de pe Romania pe US si nu a mers. A trebuit sa creez altul nou, ca de obicei. Daca reusesti, let us know!

  13. #633 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    AlanPoe: eu stiu ca am incercat sa trec un account de pe Romania pe US si nu a mers. A trebuit sa creez altul nou, ca de obicei. Daca reusesti, let us know!
    Ei bine, merge fara probleme!
    Ce am facut:
    1. am cumparat gift card de 10 USD de pe offgamers.com folosind paypal (functioneaza cu o sumedenie de alte modalitati de plata);
    2. am modificat datele de la billing address (settings/store/view account/change billing...),
    am sters datele cardului, am introdus Gift Card-ul, un zip code de State si un numar de telefon "impuscat" pur si simplu, region code-ul e 123 la
    mine, nu mergea fara;
    3. Am deschis store-ul dar se deschidea acelasi Store de Romania, asa ca am mers la settings/store/view account si mi-a aparut mesaj "switching account to US Store".
    4. Am deschis aplicatia App Store, acum toate preturile sunt in USD.

    Cum stiu ca functioneaza intr-adevar? Am cautat si descarcat aplicatia Google Earth, de negasit pentru cei care au Store-ul/ billing address pe Romania.
    De asemenea, imi gaseste si afiseaza in continuare update-urile aplicatiilor descarcate de pe Romania, am si facut update si functioneaza.

    That being said, multumesc pentru info!

    L.E.: Oh, si daca vreti sa va amuzati: daca va uitati la adresa mea va va pufni rasul, stau in Bucuresti, Sector 3, Statul Georgia, zip code de Georgia, USA.
    Latest Later Edit: la modificarea adresei nu aveam optiunea "none" la "payment method" asa ca am introdus codul de Gift Certificate. Cand am incercat sa cumpar ceva de pe Store, mi-a dat mesaj "payment method is none" si nu aveam camp pentru Gift Certificate, asa ca am dat "redeem" din Store, central in partea de jos a paginii.

  14. #634 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Un preț bunicel pentru iPad 2 16GB: ebuyerexpress | eBay

  15. #635 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    In afara de offgamers.com se pot achizitiona gift cards iTunes si de pe... cheapxboxlivecodes.com. Nu este cine stie ce avantaj ca paritate doar ca nu necesita crearea unui cont, se poate plati cu paypal dar, spre deosebire de offgamers, nu au comision pentru tranzactiile prin PayPal.

  16. #636 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    In afara de offgamers.com se pot achizitiona gift cards iTunes si de pe... cheapxboxlivecodes.com. Nu este cine stie ce avantaj ca paritate doar ca nu necesita crearea unui cont, se poate plati cu paypal dar, spre deosebire de offgamers, nu au comision pentru tranzactiile prin PayPal.
    Avantajul la offgamers e tocmai ca ai un cont... si in timp (sau la mai multe cumparaturi) primesti puncte de discount, astfel incat preturile sunt ceva mai mici decat cele afisate. Si de obicei au tot felul de bonus-uri.

    Btw, cheapxboxlivecodes.com in cat timp livreaza codul? La offgamers e instant.

  17. #637 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Avantajul la offgamers e tocmai ca ai un cont... si in timp (sau la mai multe cumparaturi) primesti puncte de discount, astfel incat preturile sunt ceva mai mici decat cele afisate. Si de obicei au tot felul de bonus-uri.

    Btw, cheapxboxlivecodes.com in cat timp livreaza codul? La offgamers e instant.
    Am luat de la ei de vreo doua ori, prima data instantaneu (in fine, in cateva clipe), a doua oara vreo cinci minute.

  18. #638 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Daca doriti sa faceti downgrade la iPad 2-ul vostru pentru a pune 5.0.1 si face jaibreak atunci avem o solutie iesita chiar azi: redsn0w 0.9.11b1

  19. #639 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Nu stiu unde am citit de un tweak care sa imi schimbe browserul default din safari in altceva la alegere. Cred ca am citi tot pe aici pe forum.

    Iar la backgrounder rog sa ma ajute cineva. Il setez la global settings pe off apoi adaug aplicatiile care le doresc sa aibe acces la background si le dau pe Native. Dar tot nu imi merge. Toate aplicatiile care nu sunt pe lista de favorite tot raman in background.

  20. #640 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Daca ai jailbreak, incearca BrowserChooser pentru prima problema.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 32 of 33 FirstFirst ... 22 30 31 32 33 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts