Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 33 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 ... LastLast
Results 441 to 460 of 652

Thread: iPad 2

  1. #441 SP
    Admin MonkY's Avatar
    kside: eu tot nu inteleg de ce atata chin cu alternative... ce nu e ok la XBMC?

    ---------- Post added 03-08-2011 at 08:39 PM ----------

    Gata, de azi avem si Skype dedicat pt. iPad2.

  2. #442 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar

  3. #443 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar

  4. #444 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm, se pare ca va exista si o versiune Galaxy On Fire 2 Full HD. Din pacate, nu va fi ca update (bleah) asa ca va trebui cumparat din nou. Cu peste 800MB, cei de la Fish Labs promit maximul posibil pe iPad 2 (si Android powered by Tegra 2). Dupa ce l-am terminat (plus addon-ul), nu stiu insa daca merita sa mai dau din nou banii pe acelasi lucru, doar ca mai shiny.


  5. #445 SP
    Member kside's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    kside: eu tot nu inteleg de ce atata chin cu alternative... ce nu e ok la XBMC? [COLOR="Silver"]
    XBMC e mare si greu de intretinut (pe PC). Nu vreau sa stau sa cizelez baze de date cu thumbs, actori etc.
    L-am avut instalat si era ok ca server de UPnP, dar nu era grozav - numai pe PC arata bine, pe PS3 nu, pe TViX nu. Asa ca am renuntat...

    AirVideo e mic, stie subtitrari, poate face skip rapid. iPad-ul il folosesc ca "previewer".

    ---------- Post added 11-08-2011 at 03:52 AM ----------


    FOSS Patents: Apple blocks Samsung Galaxy Tab 10.1 in the entire European Union except for the Netherlands
    FOSS Patents: Apple is also suing Motorola in Europe over the Xoom tablet's design


    Astia nu glumesc... Mai intai Samsung, acum dau in judecata si pe Motorola ca a facut Xoom, imediat o sa dea in judecata orice are un ecran pe care sunt "pictograme" si poate lansa "apps"...

  6. #446 SP
    Member iUser's Avatar
    FOSS Patents: Apple blocks Samsung Galaxy Tab 10.1 in the entire European Union except for the Netherlands
    FOSS Patents: Apple is also suing Motorola in Europe over the Xoom tablet's design


    Astia nu glumesc... Mai intai Samsung, acum dau in judecata si pe Motorola ca a facut Xoom, imediat o sa dea in judecata orice are un ecran pe care sunt "pictograme" si poate lansa "apps"...
    Nu este frumos ce au facut cei de la Apple , dar intr-un fel au si ei dreptate. Au scos iPhone-ul , dupa, toti scoteau telefoane cu touch-screen, a aparut iPad-ul , toti au inceput sa produca tablete , la fel s-a intamplat si cu iMac-ul (Sisteme brand All-in-One Da) , Macbook Air (Samsung Series 9, Toshiba Portege R830) etc. . Ca scot produse similare nu ar fi o mare problema , dar cand se copiaza si design-ul, se exagereaza prea mult...

  7. #447 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu au fost ei primii care au scos telefon cu touch sau tablete, sau sisteme all in one, dar au venit cu idei noi si inovatii, sa nu mai spun de design (cred ca la design si reclame sunt cei mai buni din lume ).

  8. #448 SP
    Member kside's Avatar
    Oricum acum cateva zile au terminat pe locul #1 ca cea mai profitabila companie de la bursa (peste EXXON).
    Limita intre absurd/abuz si inovatie este foarte subtire cand vine vorba de Apple, tocmai pt ca oficiul de patente le aproba drepturi pe chestiuni generale si mai putin pe inovatii.

    Patently Apple

    Ca si firma aia care dadea in judecata website-uri pt ca are patent pentru "hipertext cu imagini si poze" sau Amazon...
    US patent 6,671,714 - "Method, apparatus and business system for online communications with online and offline recipients"
    US patent 6,029,141 - "Internet referral system that enables individuals and other business entities to market products, in return for a commission, that are sold from a merchant's Web site."

  9. #449 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Au si ei dreptate sa-i dea in judecata... desi sa nu se ajunga la un abuz si cu acest lucru. Haideti sa va arat cum era prototipul Android inainte sa vina Apple cu ideea. Ia uitati-va la poza, si ce ziceti? Au fost oare influentati, sau nu? Google Android Prototype In the Wild
    Cat despre Samsung, ei copiaza pe toti de cand lumea: Samsung Has Been Copying Everyone Forever, Not Just Apple
    Attached Images Attached Images androidlive.jpg

  10. #450 SP
    Senior Member consol3's Avatar
    Pana si cablul USB e la fel

  11. #451 SP
    Member kside's Avatar
    Rage + Rage HD FREE >> 24 August


  12. #452 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Cum aratau tabletele inainte de iPad

    In prima imagine, avem prezentat modelul tabletelor dinainte de lansarea iPad. Dupa cum putem vedea, aproape toate ruleaza Windows si toate au un aspect destul de similar. In poza avem tablete care au fost disponibile pentru achizitie, tablete care desigur ca nu au avut succes, care arata atat de urat incat acum nu ar atrage nici macar o privire din partea cuiva.

    Daca este sa privim acum forma tabletelor, putem constata faptul ca producatorii au inteles un lucru: sistemul de operare desktop nu are ce cauta pe o tableta. In ceea ce priveste forma, tableta iPad este singura care are masuri proportionate si permite utilizarea cu usurinta atat in landscape cat si in portrait mode. Restul tabletelor au o diagonala ceva mai mare insa un format diferit care le face bune pentru utilizare in ladscape mode insa nu chiar atat de bune pentru portrait mode.

    Vazand aceste poze, e clar ca cineva "s-a inspirat" din designe-ul tabletei iPad, nu ?
    Attached Images Attached Images inainte.png dupa.jpg

  13. #453 SP
    Member kside's Avatar
    Poate campul morphic este activ, si fara sa vie o blatata plagiatura, toti producatorii care vor sa faca tablete "simt" ca forma asta (iPad) este care care trebuie sa fie.

    ---------- Post added 22-08-2011 at 09:36 PM ----------

    123D Sculpt By Autodesk (FREE)



    E gratis (for a limited time).
    Probabil ca va exista si o versiune care te va lasa sa si exporti creatiile...

    ---------- Post added 22-08-2011 at 10:01 PM ----------


  14. #454 SP
    Member kside's Avatar
    Aralon: Sword and Shadow HD = 0.79 EUR


    * Daca nu-l stiti inca, Oblivion pt iPad.

    Rimelands: Hammer of Thor = 0.79 EUR


    * Un RPG action-adventure turn-based, cu zaruri.

    Ravensword: The Fallen King = 0.79 EUR


    * Predecesorul lui Aralon, numai pt iPhone si un pic invechit.

  15. #455 SP
    Member kside's Avatar
    Anodia - FREE for ONE day !!! (30 August)



    Arkanoid, vectorial, modernizat etc. Una din clonele reusite zic eu.

    P.S. Am remarcat ca este thread pentru GAMES pt iPad... pun acolo jocurile la oferta :-)

  16. #456 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dar pune imaginile ca attachmenturi te rog... ca daca dispar paginile respective, aleluia

  17. #457 SP
    Member kside's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Dar pune imaginile ca attachmenturi te rog... ca daca dispar paginile respective, aleluia
    Corect, dar m-am gandit ca oricum ce este trecut aici e cu titlul de "oferta" care oricum expira dupa un timp.
    NP. att. got-it! (oricum sunt cam mari asa de la apple...)

  18. #458 SP
    Member kside's Avatar

  19. #459 SP
    Member kside's Avatar
    All FREE

    MyRuler Pad - rigla full-screen
    LightboxHD for iPad - un dual-preview photo compare ??? (e free in loc de 7.99 $) IMHO ~ useless, dar arata "pretentios".

    Mindjet for iPad - replica mobila la MindJet Manager PC


    Nocs - Notepad/Wiki organizer


    Web Page Developer - HTML editor (preview, ftp etc)


    TypePlay for iPad (0.79 E) - un CorelDraw cu fonturi, e bun ca salveaza vectorial (PDF). IMHO cool pt 1$.

  20. #460 SP
    Member kside's Avatar
    Magic Painter = FREE



    * mazgaleli parametrice, sau desen SF...
    * macar in versiunea full sunt toate tipurile de pensule/materiale

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 33 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 ... LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  3. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  4. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts