Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast
Results 1 to 20 of 29

Thread: Mac OS Applications & Games

  1. #1 SP
    Senior Member siNcE's Avatar

    Mac OS Applications & Games

    Curios ca de obicei sa vad ce programe sau jocuri folosesc si ceilalti pe acest sistem de operare am deschis acest thread. Ca sa sparg gheata incep eu

    Aplicatii:

    iWork'09
    iLife'11
    Vuze
    Boxee
    LimeChat
    Evernnote
    Adium
    Coda
    Socialite
    ScreenFlow
    Adobe LightRoom 3
    Automator
    AppCleaner
    Bento
    Bodega
    Fetch
    Seashore
    SolarWalk
    UnRarX
    Logmein
    VLC
    KisMac
    Toast 10 Titanium
    3D Weather Globe
    GeekTool (pentru scripturi)
    Altele programele care sunt fun: iAlertU, SeisMac, CamTwist, iLight Keybord, iPaint, Liquid Mac, Mac Saber, iStats, Ruler, WallSaver

    Games:

    And Yet it Moves
    Angry Birds
    Aquaria
    BlackJackHD
    Blush
    Braid
    Chainz Galaxy
    Chopper
    Civilization 4 Colonization
    Cortex Command
    Flight Control HD
    Gish
    Kapitan Brawe Lite
    League of Legends
    Lugaru
    Machinarium
    Magic Match Adventures
    Ninja Chicken
    Off-Road Velociraptor Safari
    Osmos
    Peggle
    Penumbra Overture
    Pinball HD
    Plants vs Zombies
    Poker HD
    Ranch Rush 2
    Revenge of the Titans
    Samorst 2
    Spore
    The Incident
    The Sims 3
    Torchlight
    Trine
    Victory March
    World of Goo
    World of Worcraft
    Worms 3D
    Worms Reloaded
    Zen Bound 2
    Zuma Deluxe

  2. #2 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Iti dai seama ca daca punem 3-4 cate o lista ca a ta, a pocnit threadul.

    In mare, folosesc cam ce vine cu sistemul de operare. Pe langa, ar mai fi: Parallel Desktops, RealVNC, Microsoft Office, Paragon NTFS, UnRARX si inca o aplicatie prin care il folosesc pe post de telefon, prin bluetooth. Jocuri, nu.

  3. #3 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Mi-a fost lene să le scriu
    Attached Images Attached Images graft_apps.jpg

  4. #4 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Vai, vai, daca ati pune voi doar aplicatiile pe care le-ati si cumparat ar fi o lume mult mai frumoasa

  5. #5 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Sunt cumparate domnu. Nu am jailbreak si la Mac. Doar la PS3.

  6. #6 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    iti dai seama ca daca faci un total la aplicatiile alea, banii pentru un macbook pro reprezinta bani de tigari.

  7. #7 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Am cateva domnu. Office e mai scump.

  8. #8 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    Vai, vai, daca ati pune voi doar aplicatiile pe care le-ati si cumparat ar fi o lume mult mai frumoasa
    Ce insinuezi �n primul r�nd și �n al doilea scopul postului tău este ... care anume?

  9. #9 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    sugerez doar subtil, foarte, foarte subtil, ca un moderator sa schimbe numele thread-ului in "ce am ars azi de pe torrente".

  10. #10 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    sugerez doar subtil, foarte, foarte subtil, ca un moderator sa schimbe numele thread-ului in "ce am ars azi de pe torrente".
    Eu am cumparate destule. O mare parte am pe dvd-uri originale si pot pune pozele. Scopul acestui thread a fost cu totul altul dar na...
    L.E: sa nu uit de cele la promotii si cele care sunt free. Dar ai dreptate toti din Romania (si nu numai) cumparam numai aplicatii originale pe Windows si Apple.

  11. #11 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Quote Originally Posted by nameless_fear View Post
    sugerez doar subtil, foarte, foarte subtil, ca un moderator sa schimbe numele thread-ului in "ce am ars azi de pe torrente".
    Tu doar presupui sau ai și niște dovezi solide cu care �ți poți susține afirmațiile?

  12. #12 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    haide, ia-o ca un barbat!

  13. #13 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Man, hai s-o dăm altfel: tu deschizi un thread �n care postezi poze cu toate prietenele pe care le-ai avut și susții că-ți plac fetele, și vin eu și-ți zic că nu-i adevărat, tu de fapt ești gay, �ți plac baieții, dar arunc doar vorbe-n v�nt, nu sunt sigur de ce afirm. Cum iei asta, ca un bărbat? Sau �n cazul exemplului, ca o fetiță?

    Ideea era că ai trollat ( probabil) involuntar cu torrentele, nu băga pe toată lumea �n aceeași oală doar pentru că locuiește �n Rom�nia.

  14. #14 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    e clar ca te simti cu musca pe caciula, vizat, parca te-as fi atacat eu cumva cu afirmatia ca ar fi mai frumos sa postam doar aplicatiile cumparate. nu man, era o constatare. nu trebuie sa stai in defensiva si apoi sa ataci, asa cum face orice criminal demascat.
    treaba ta ce faci cu pe minunatul OS pentru care toti te invidiem. macar Laurentiu e sincer.

    ce zici daca fiecare user de acum incolo scoate o lista grosolana de aplicatii, asa in jur de 50 - 100, si le atarna aici pe thread.
    ce ai reolvat? ce ai aratat? ce rost are threadul ma scuzati?
    daca vreti hai ca fac eu un efort si va enumar toate softurile existente pe macos.

  15. #15 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Nu mă simt cu nici o muscă pe căciulă, o mare parte din softurile pe care le folosesc vin default cu sistemul de operare, apoi mai sunt și cele free și pentru restul am licențe bundle. Da, am și două, maxim trei crackuite, recunosc. Dar de aici și p�nă la a suporta acuze necinstite (chiar daca nu făceai referire directă la mine, ci la utilizatorii Mac OS), e cale lungă.

    Nu �nțeleg cu ce anume te deranjează existența acestui thread. Nu-ți place, nu intri pe el, cu at�t mai puțin să trollezi. Scopul lui (presupun) era să vedem ce folosește fiecare din noi și eventual să recomandăm ceva anume �n cazul �n care considerăm că-i folositor și pentru restul. Spre exemplu eu recomand CleanMyMac, este foarte folositor c�nd vrei să faci curățenie �n sistem, salvează spațiu irosit pe HDD.

  16. #16 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Quote Originally Posted by Graft View Post
    .... Spre exemplu eu recomand CleanMyMac, este foarte folositor c�nd vrei să faci curățenie �n sistem, salvează spațiu irosit pe HDD.
    asa da, asa ceva devine interesant.

    ziceti-mi si mie, ca necunoscator in ale mac-ului, daca am nevoide de Word si Excel pe Mac, fara sa vreau sa cumpar office pt mac, ce pot sa aleg astfel incat sa salvez direct in format .doc si .xls, fara transformari suplimentare. exista asa ceva?

  17. #17 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Microsoft Office.

    http://www.microsoft.com/mac/

  18. #18 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    da man stiu ca este, dar nu vreau sa dau bani iar pe Office, vreau sa fie ceva nou pentru mine si ceva care sa profite de platforma mac mai mult, daca exista.

  19. #19 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Da, există suita iWork, Pages �ți citește .doc, Numbers �ți citește .xls

    Apple - iWork - Documents, spreadsheets, and presentations. The Mac way.

    Din păcate nu este gratuit, dacă asta căutai de fapt.
    Attached Images Attached Images screen-shot-2011-02-08-7.35.28-pm.png

  20. #20 SP
    Sunt Eco Dj Mo's Avatar
    Nu stiu daca iWorks stie de .xlsx, .docx.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 2 1 2 LastLast

Similar Threads

  1. Movies vs Games sau Movies & Games By ony81 in forum Console Club
    Replies: 2 Last Post: 16-03-2014, 14:17
  2. Replies: 95 Last Post: 11-11-2012, 13:03
  3. Replies: 0 Last Post: 20-06-2011, 04:47
  4. Un nou Sam&Max pentru PC, PS3 si Mac By erik95 in forum Console News
    Replies: 2 Last Post: 12-03-2010, 10:48
  5. Console Games & Ubisoft te premiaza! By MonkY in forum Hot Story
    Replies: 5 Last Post: 23-08-2008, 11:17

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts