Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 34 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast
Results 181 to 200 of 668

Thread: Jailbreak my IOS device

  1. #181 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Pt cei care pirateaza va spun ca nu o sa scapati de bug-ul cu vremea nici dupa aplicarea update-ului la jailbreak.

    Sent from my Samsung Galaxy S3 Mini

  2. #182 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, a iesit evasi0n v1.1 care repara cele 2 bug-uri (cel cu vremea si long boot): http://evasi0n.com/

  3. #183 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    da, cica updateul ar fi incompatibil cu Appsyncul

  4. #184 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Sunt metode muult mai usoare dar na, tu ai ales-o pe cea mai grea pt ca nu stiai

    Sent from my Samsung Galaxy S3 Mini
    Metode de piratare/furt chiar nu ma intereseaza...

    ---------- Post added 07-02-2013 at 01:05 AM ----------

    Quote Originally Posted by mark View Post
    Pt cei care pirateaza va spun ca nu o sa scapati de bug-ul cu vremea nici dupa aplicarea update-ului la jailbreak.

    Sent from my Samsung Galaxy S3 Mini
    Care e legatura intre piratare si bug-ul cu vremea? La mine merge perfect aplicatia de weather dupa 1.1...

  5. #185 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Care e legatura intre piratare si bug-ul cu vremea? La mine merge perfect aplicatia de weather dupa 1.1...
    pentru userii care aveau instalat appsyncul, fix-ul din cydia pentru vreme nu avea niciun efect. trebuiau sa dezinstaleze appsyncul si sa fac un reboot si rezolvau bug-ul


    MuscleNerd ‏@MuscleNerd
    AppSync didn't cause weather app problem, but it prevents today's fix from working. Also likely breaks iCloud apps. Piracy has costs.
    pod2g ‏@pod2g
    Fixes for evasi0n have been released in Cydia. They are not compatible with AppSync (software to pirate apps). That was not intended!


    ---------- Post added 07-02-2013 at 01:21 AM ----------

    sa inteleg ca ai facut jb astazi , nu ai avut nicio problema, nu? cum functioneaza versiunea 1.1, ai gasit ceva in neregula?

  6. #186 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pana acum nimic in neregula. AppSync nu ma intereseaza si nu-mi trebuie. Never used it anyway.
    Cydia inca merge in valuri (de-abia am reusit sa instalez cateva purchased apps)...

    ---------- Post added 07-02-2013 at 03:24 AM ----------

    Uite ca am gasit o duda: Springtomize 2 nu merge (desi au zis ca e updatat pt. iOS 6). Pur si simplu dupa instalare, face respring si intra doar in Safe Mode. Dezinstalat... for now...

  7. #187 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Din pacate nu merg destul de multe in 6.1...

  8. #188 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Din pacate nu merg destul de multe in 6.1...
    Eh, vezi tu, la Springtomize 2 au anuntat oficial ca a fost updatat pentru 6.1... Unii ar zice ca nu merge impreuna cu SBSettings, dar asta nu se intampla pe 5.x. Well, mai asteptam. Eu oricum testam pe iPad diverse. Chiar am reusit sa-l troznesc de tot cu niste plist-uri de Iconoclasm

  9. #189 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da, si la scrollingboard (care mi se pare incredibil de util pe iPhone) au anuntat ca este compatibil si nu este. La fel si cydelete...

    Imi place ca am pus 6.1 pe iPad si pot monitoriza usage-ul de baterie Am ramas uimit cand am vazut acum. Tine cont ca e iPad 2 si-l am de fix 2 ani.
    Attached Images Attached Images photo-2-.png

  10. #190 SP
    Senior Member GoodFella10's Avatar

  11. #191 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In sfarsit pot sa folosesc si eu iPad-ul la maxim cu JB. Deci de-abia acum se vede diferenta dintre iPad 3 si iPad 4, dupa ce-i scoti limitele de animatii & co. Sincer se misca mai bine decat notebook-ul femeii cu i5 de cateva ori

  12. #192 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Razvanrazy nu ti se pare anormal ca nu ai pierdut nici un procent al bateriei cu atata usage? Si eu am Ipad 2 si o sa fac o incarcare full si am sa vad cat ma tine pana cand o descarc.

  13. #193 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    Razvanrazy nu ti se pare anormal ca nu ai pierdut nici un procent al bateriei cu atata usage? Si eu am Ipad 2 si o sa fac o incarcare full si am sa vad cat ma tine pana cand o descarc.
    Asa face cateva cicluri... mai ales dupa ce ai facut prima oara update and stuff. Mie mi-a tinut 100% cam o ora. Dupa care in cateva minute s-a dus la 99 si 98%. Practic "invata"

    O veste buna: Apple inca nu a patchuit evasi0n, nici macar in 6.1.1 Beta. Deci degeaba le-au dat "mura in gura". Sau continuam teoria conspiratiei si spunem ca nu au interesul sa blocheze (inca)

  14. #194 SP
    Member Mythul's Avatar
    Sa ne bucuram de Jailbreak pana cand apare iOS 7 la toamna cu "killer" features si va trebui evident sa upgradam.

  15. #195 SP
    Member PayneKiller's Avatar
    Este cineva cu JB 6.1 pentru iPhone 4? Se comporta ok?

  16. #196 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Am pus eu la 2 persoane si sunt multumiti.

    Cat timp iOS e in beta n-are rost sa repare jb, dupa lansare oficiala vor pune si fix-ul cu siguranta.

    Sent from my Samsung Galaxy S3 Mini

  17. #197 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by Pisboy View Post
    Razvanrazy nu ti se pare anormal ca nu ai pierdut nici un procent al bateriei cu atata usage? Si eu am Ipad 2 si o sa fac o incarcare full si am sa vad cat ma tine pana cand o descarc.
    Azi nu prea am avut timp sa stau pe el, dar dupa 1h25m de utilizare si 16h de standby, mai am 94%.

  18. #198 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu deja am reusit sa-i termin bateria la iPad. Cred ca am testat sute de tweak-uri din Cydia... Intr-adevar, sunt multe care spun ca sunt compatibile iOS 6.1 dar n-au nici-o legatura. Nu fac altceva decat sa intre in forever loop la bootare.

    Btw, pentru cei care nu stiu, odata ce aveti Mobile Subtrate, puteti intra in Safe Mode fortat, tinand apasat Volume Up dupa reboot (care reboot fortat il puteti face tinand apasat Power si Home). Bafta!

    ---------- Post added 08-02-2013 at 11:13 AM ----------

    Gata, au reparat Springtomize 2-ul pentru iOS6! No more forever boot loop

  19. #199 SP
    Admin MonkY's Avatar
    evasi0n 1.2 e out: repara mici probleme cu time-zone-ul si cel mai important, dezactiveaza update-ul OTA (ca sa nu va treziti cu update la 6.1.1 automat). Daca aveti deja jailbreak, e suficient sa faceti update din Cydia.

    http://evasi0n.com/

  20. #200 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by AndRewqp View Post
    Gata nu mai pot ! luni ma duc sa-mi fac butonul si imi fac jb cu prima ocazie ! Problema e ca neavand jb de multa vreme si inainte aveam un amarat de 3G, ati putea sa postati, daca aveti timp si chef, fiecare o lista cu tweakurile cele mai folositoare in opinia voastra si in care merita invetiti niste banuti ? Cred ca ar ajuta multa lume si promit ca incet, incet o sa incerc sa dezvolt mai mult aria dedicata iDevice-urilor, is my new hobby, desigur pana cand se anunta noua generatie de console deja pun bani deoparte . O sa fac un thread cand ajung acasa

    @Funky vezi ca trebuie sa-ti autorizezi pc pentru contul tau si eu am avut aceasi problema Da un search pe google cum sa faci asta . Bafta !


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Tweak-uri indispensabile dpdv al meu :

    1.Zephyr (tweak pentru care am facut JB ,elimina utilizarea butonului Home)
    2.TapDeWiggle (la fel ca Zephyr,cand stergeti aplicatii apasati pe un loc liber si modul Edit se inchide)
    3.SBSettings (nu are nevoie de prezentare)
    4.PasswordPilot (scrie parola direct cand vreti sa descarcati aplicatii din App Store)
    5.ProTube 2 + Bridge (salveaza melodii de pe YouTube si copiaza in libraria Music)
    6.FakeClockUp (tweak gasit cu ajutorul lui MonkY,accelereaza iOS-ul)
    7.iFile
    8.MobileTerminal (schimbati parola default)
    9.NoNewsIsGoodNews (ascunde aplicatia Newstand care mi se pare inutila,pacat ca inca nu este pentru PassBook )

    Tweak-uri personalizari :

    1.Zeppelin (carrier logo personalizat)
    2.UnFold (animatie de unlock)

    NU RECOMAND Winterboard!!!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 34 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 20 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce device Android folosesti? By MonkY in forum Android
    Replies: 11 Last Post: 24-02-2015, 13:36
  2. Care este device-ul tau de baza? By MonkY in forum Polls
    Replies: 16 Last Post: 05-01-2014, 03:44
  3. 7 milioane de device-uri iOS au jailbreak in doar 4 zile By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 1 Last Post: 04-03-2013, 03:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts