Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 34 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast
Results 261 to 280 of 668

Thread: Jailbreak my IOS device

  1. #261 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Mai bine sincronizezi manual. Nu e indicat sa faci backup cand ai jailbreak pe telefon pt ca ti se vor pastra anumite modificari in OS ce tin de jailbreak, iar cand pui la loc backup-ul vei avea o varza pe telefon. De aceea recomand ce am spus mai sus, pus totul manual. Pozele le poti copia tot manual de pe tel pe PC fara iTunes si le pui la loc prin iTunes dupa ce bifezi sincronizarea manuala a acestora.

    Sent from my S500 using Tapatalk 2

  2. #262 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da, dar daca o sa copiez pozele manual, nu mi le va pune automat in Camera Roll ci se va face un folder care nu va fi sincronizat cu Places. Iar eu asta nu vreau sa pierd.

    Sa nu mai zic de contacte...

  3. #263 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu am facut intotdeauna backup/restore, chiar daca am avut jailbreak... merg toate cele cat se poate de ok. Acum, fiecare procedeaza cum vrea... Sync-ul nu te va ajuta cu toate cele oricum (setari, salvari, etc)...

  4. #264 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dupa cum spuneam (legat de teoria conspiratiei), a iesit iOS 6.1.2 si totodata jailbreak pentru el (evasi0n 1.4) pe care-l puteti descarca de aici: http://evasi0n.com/

  5. #265 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Dupa cum spuneam (legat de teoria conspiratiei), a iesit iOS 6.1.2 si totodata jailbreak pentru el (evasi0n 1.4) pe care-l puteti descarca de aici: http://evasi0n.com/
    Eu nu am pus nici iOS6.1.1 nici iOS6.1.2 Pe net citesc ca mai toata lumea are baterie mai "proasta" decat pe iOS6.1 Eu raman acolo unde sunt atat pe 4S cat si pe iTouch 5G.

    Cei care vor sa aiba SHSH pentru iOS6.1.2 pot sa-l salveze cu Redsn0w (necesita .ipsw salvat pe PC/Mac).

  6. #266 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu pana acum tot ce am pus cu iOS 6.1.1 sau 6.1.2 (chiar astazi am facut un 4S), merg super OK. Al meu i5 deja se apropie de 4 zile uptime si mai am 30% baterie. Am 6.1 cu Jailbreak si aproximativ 10 aplicatii din Cydia puse...

    Daca m-as lua dupa ce citesc pe net, n-as mai upgrada niciodata

  7. #267 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mi s-a blocat telefonul mai ceva ca un Android in ultimele zile, am facut azi update de soft si adio jailbreak. Singurele features folosite erau cele care eliminau necesitatea butonului home, o chestie pentru whatsapp si acel fake clock. Dar se pare ca a fost prea mult.

  8. #268 SP
    Member Snake's Avatar
    Ca sa fiu rautacios pot spune: Asta e cam dupa sufletul omului.

    Ca sa fiu pe subiect as spune: Am avut jailbreak pe toate device-urile cu iOS si nu am reusit sa le blochez mai mult de 5 ori in 3 ani. La munca la mine toti care au iPhone (si sunt cel putin 10 insi) au jailbreak si sunt bine mersi. Ai facut tu ceva acolo de l-ai busit.

  9. #269 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Se prea poate, dar am facut jailbreak pentru 2-3 chestii si doar pe ele le aveam. Si cum nu a functionat decent cu ele, am renuntat.

  10. #270 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Se prea poate, dar am facut jailbreak pentru 2-3 chestii si doar pe ele le aveam. Si cum nu a functionat decent cu ele, am renuntat.
    Nu mai bine renuntai la cele 2-3 chestii? Sau renuntai la ele pe rand, ca sa vezi care cauzeaza problema respectiva?

  11. #271 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu, doar pentru ele am facut jailbreak, si nu doar pentru unul ci pentru ce faceau toate impreuna. In cazul asta jailbreak-ul nu ma ajuta cu nimic si am renuntat.

  12. #272 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Hello,

    Vreau sa fac restore la iphone si primesc mesajul "The iphone cannot be restored at this time because the iphone software update server could not be contacted or is temporarily unavailable."
    Am incercat si cautat o gramada de solutii si nu-mi iese nimic.
    Ce am facut:
    1.Reset hosts file to default
    2.Put router in dmz, firewall off.
    3.M-am asigurat ca no proxy is enabled
    4.Incercat in DFU mode restore from itunes acelasi mesaj.
    5.Am sters toate sourceurile din Cydia (donno why, m-am gandit ca poate ajuta la ceva)
    6.Flushed DNS servers.
    7.Reinstalat iTunes

    Vreau sa scap de jailbreak, sa-i fac update la 6.1.2. Am incercat mai multe zile consecutiv si acelasi mesaj, deci ma gandesc ca e ceva from my side, nu este o problema la serverele apple. Nu pot nici update sa fac. Acelasi mesaj.

    ---------- Post added 23-02-2013 at 11:29 AM ----------

    Se pare ca am reusit intr-un final.
    Am sters tot ce era legat de Apple. Bonjour, icloud, icloud manager etc.
    Am rulat un CC Cleaner pentru registry and all that.
    Restart, reinstall iTunes again. Si merge.

  13. #273 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Mi s-a blocat telefonul mai ceva ca un Android in ultimele zile, am facut azi update de soft si adio jailbreak. Singurele features folosite erau cele care eliminau necesitatea butonului home, o chestie pentru whatsapp si acel fake clock. Dar se pare ca a fost prea mult.
    Cum dumnezeu faci update cand ai jailbreak pe telefon? Asta e subinteles, nu se face update la soft daca este jb instalat pe telefon. Apoi va mirati ca va crapa telu.

    Sent from my S500 using Tapatalk 2

  14. #274 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am facut update-ul ca sa scap de jailbreak. Tu ce anume ai inteles?

  15. #275 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Ca ai facut update. Update nu e tot una cu restore.

    Sent from my S500 using Tapatalk 2

  16. #276 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai facea figuri JB-ul de la chestiile pe care le aveam si am zis ca renunt la el si am facut update la telefon si am terminat-o cu JB.

    Nu am facut update de soft si am avut probleme, problemele le-am avut inainte si am considerat ca facand update scap cel mai usor de JB. Si de cand am facut asta nu mi s-a mai blocat telefonul deloc.

  17. #277 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tudor, ce anume aveai instalat ? Si ce probleme ti-a facut ?

  18. #278 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am avut asa: Zephyr, Unfold, FakeClockUp, o chestie pentru Whatsapp, care imi crea o fereastra din care puteam raspunde direct fara sa mai intru in aplicatie, iFiles, SBS Settings si cam atat.

    Spusese cineva ca nu recomanda Winterboard si inca ceva aplicatii si cand am auzit orice rau de vreun tweak nici nu m-am uitat la el.

    Dupa unlock de multe ori telefonul se bloca, aparea marul, dupa care intra in safe mode de unde trebuia eu sa revin in modul normal. Si treaba asta se intampla de cateva ori pe zi. Se mai intampla si cand ieseam din aplicatii mai mari, gen jocuri sau iesind din camera. Am zis ca renunt la tweak-uri pentru stabilitate si gata, nu regret.

  19. #279 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Din ce spui tu acolo eu nu folosesc decat FakeClockUp, iFiles si SBSettings (pe langa altele)... deci poti sa le banuiesti pe celelalte: Zephyr, Unfold si chestia pentru Whatsapp.

    Btw, evasi0n 1.5 is out: http://evasi0n.com/

  20. #280 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Sigur e ceva legat de aia pentru Whatsapp. Zephyr sigur nu este ca il folosesc si nu are incompatibilitati cu altele. Nici Unfold nu stiu ce este si nu-l folosesc.

    Ce pateai tu era o incompatibilitate intre aplicatii. Eu pateam asa de la cydelete + altele. Iti recomand sa-ti faci din nou si sa folosesti auxo in loc de sbsettings (desi sbsettings nu este incompatibil cu nimic din cate stiu, ei le am pe ambele), zephyr, ifiles si faceclockup. iti garantez ca nu exista probleme pentru ca le folosesc si eu.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 34 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce device Android folosesti? By MonkY in forum Android
    Replies: 11 Last Post: 24-02-2015, 13:36
  2. Care este device-ul tau de baza? By MonkY in forum Polls
    Replies: 16 Last Post: 05-01-2014, 03:44
  3. 7 milioane de device-uri iOS au jailbreak in doar 4 zile By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 1 Last Post: 04-03-2013, 03:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts