Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 34 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 ... LastLast
Results 441 to 460 of 668

Thread: Jailbreak my IOS device

  1. #441 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Astazi l-am pus si eu pe 5S, 7.1.1. Merge fara probleme, desi am avut mari dubii.

  2. #442 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Merge fără probleme atât pe iPhone 5, cât și pe iPad 3. (ambele cu iOS 7.1.1)

  3. #443 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by JeNeI View Post
    Da.Am pus eu pe iPad 2-ul al fratelui meu.Merge impecabil,pana acum nu a avut probleme.
    Merge mai bine ca 7.0.6 ? Stiu ca se plangea lumea peste tot, ca merge greu, ca intra mai greu in aplicatii, ca ocupa mai mult RAM, samd.

    Imi poti spune, plz, cat RAM ai diponibil, cand nu ruleaza decat iOS-ul ?

  4. #444 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Merge mai bine ca 7.0.6 ? Stiu ca se plangea lumea peste tot, ca merge greu, ca intra mai greu in aplicatii, ca ocupa mai mult RAM, samd.

    Imi poti spune, plz, cat RAM ai diponibil, cand nu ruleaza decat iOS-ul ?
    Nu stiu cum merge iOS7.0.6 fiindca inainte era iOS6.1.2, si merge la fel de bine cu noul update.In legatura cu RAM-ul...trebuie sa instalez SBSettings, si voi reveni cu un post.

    P.S.Nu stiu ce naiba are iOS7.0.6, dar pe iPod touch 5 e jale...inca nu am avut timp sa ii fac update la iOS7.1.1

    EDIT : SBSettings nu este compatibil cu iOS7 :/

    StatusModifier imi arata 176MB RAM liberi dupa inchiderea tuturor aplicatiilor si un respring.Cam la fel si dupa un reboot.

  5. #445 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Wow...oribil daca raman doar 176...eu am ~275 si daca inchid manual mail si ce mai deschide el, ajung la 320.
    Nush ce sa fac...

  6. #446 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Am facut si eu update si jb de la 7.0.6 la 7.1.1 pe i5 si mini retina.
    Totul super ok, doar o mica observatie: bateria pare ca se duce mult mai repede pe iphone. Update-ul l-am facut prin restore mode, set-up like new la ambele. Mai testez.

  7. #447 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    @iry Eu pe 4S chiar ca am baterie mai buna pe 4S.Ciudat tare.Si eu am facut set up as new iPhone.Si nu am pus restore la backup.

    @razvanrazy Poti pune linistit iOS7.1.1 pe iPad 2.Ai vazut cum arata jocul Republique?

  8. #448 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am vazut. E unu din jocurile pe care le vreau, dar daca asa-mi scurtez durata de viata a iPad-ului (si din pacate nu vad sa am bani de unu nou in viitorul apropiat) + ca nu o sa pot sa revin la iOS 6, parca nu merita cele 2-3-5 jocuri iOS 7 only

  9. #449 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Iti spun eu ceva...instaleaza iOS7.1.1 si uita de RAM (nu instala aplicatii care sa ti-l afiseze) si asa nu o sa ai dureri de cap.Pot sa confirm personal ca chipul A5 duce bine iOS7.1.1 (7.0.6 e plin de buguri).

  10. #450 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e chiar asa. Spre exemplu, X-COM, l-am putut rula doar daca la fiecare 10-15 minute, intram in sbsettings si inchideam mail si tot ce se mai deschidea, pentru ca ramaneam fara RAM.

  11. #451 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Nu stiu despre ce bugs vorbiti la 7.0.6, eu ma descurc excelent cu JB pe versiunea asta. Pana cand nu apare evasi0n nu ma bag la 7.1.1.

  12. #452 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ai iPad 2 ?

  13. #453 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Nu, 5s. E vorba doar de anumite deviceuri?

  14. #454 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Noi vorbeam de cum se comporta iOS 7 pe iPad 2. Sunt tentat sa trec la iOS7.1.1 si sa-i fac jaibreak si eram curios daca se comporta mai bine ca 7.0.6, care stiu ca se misca destul de greu pe iPad 2.

  15. #455 SP
    Admin MonkY's Avatar
    razvan, fa-i update-ul, si daca tot asa se misca, poate ar trebui sa te gandesti sa faci un upgrade. Gasesti iPad 3/4 la preturi de dumping... nu mai vorbesc de iPad Mini cu Retina.

  16. #456 SP
    Member rareshica's Avatar
    Am facut si eu JB pe 4S...totul se misca bine,dar am itampinat problema cu half-bricked...am instalat un tweak din Cydia,iar acum cand vreau sa intru in Cydia se blocheaza telefonul...are cineva vreo idee cum pot rezolva problema?(am incercat cu up volume button,dar nu a functionat) Merci mult !

  17. #457 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Prima problemă pe care am întâmpinat-o a fost că după ce am sincronizat toată muzica (aprox. 12 gb), acesta nu-mi apărea în telefon, deși memoria era ocupată. Am rezolvat ștergând toată librăria din iFile, după care am sincronizat-o iar. Aparent totul este în regulă, deși pe iPad n-am întâmpinat această problemă.

  18. #458 SP
    Admin MonkY's Avatar
    rareshica: sunt 3 metode mari si late: How To Enter into iPhone in Safe Mode to Fix Crashed Apps. Daca niciuna din ele nu merge... DFU Mode si faci restore...

  19. #459 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    razvan, fa-i update-ul, si daca tot asa se misca, poate ar trebui sa te gandesti sa faci un upgrade. Gasesti iPad 3/4 la preturi de dumping... nu mai vorbesc de iPad Mini cu Retina.
    E mai greu cu finantele momentan si sincer, prioritate ar avea un PS4/X1 pana la sfarsitul anului. Macar pe iOS6 stiu ca merge foarte bine.

    ---------- Post added 28-06-2014 at 09:55 ----------

    Mda...mi-am facut aseara update si jailbreak pe iPad 2 la 7.1.1, totul bine si frumos, mi-am dat restore din back-up si aseara nu am realizat, dar dimineata cand cautam Cydia sa mai pun un tweek, ia-o de unde nu-i

    Am cautat problema pe google si se pare ca mai multe lume s-a lovit de asta dupa restore from back-up, dar nimeni nu a gasit o rezolvare. Incerc acum un restore iOS + re-jailbreak. Sper sa functioneze...

  20. #460 SP
    Senior Member JeNeI's Avatar
    Fratelui meu i-am pus backup de iOS6.1.2 si nu i-a disparut Cydia.

    Daca i-ai face un re-jailbreak fara restore,nu ar aparea Cydia?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 23 of 34 FirstFirst ... 13 21 22 23 24 25 33 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce device Android folosesti? By MonkY in forum Android
    Replies: 11 Last Post: 24-02-2015, 13:36
  2. Care este device-ul tau de baza? By MonkY in forum Polls
    Replies: 16 Last Post: 05-01-2014, 03:44
  3. 7 milioane de device-uri iOS au jailbreak in doar 4 zile By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 1 Last Post: 04-03-2013, 03:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts