Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 34 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 ... LastLast
Results 581 to 600 of 668

Thread: Jailbreak my IOS device

  1. #581 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Pai de exemplu, am ceva buguri care ma oftica. Safari dupa ce imi da rezultate pe google nu ma lasa sa apas nici un link din rezultate daca nu dau scroll un pic in jos , ca si cum deblochez accesu.tastatura mai are lag, plus alte buguri minore.
    Ma gandesc ca o fi mai fluid si mai stabil 8.3.
    Sau stii niste minusuri grave la 8.3 ?

  2. #582 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    Downgrade iPhone4s or iPad2 to iOS 6.1.3! No SHSH blobs needed!



    ---------- Post added 29-06-2015 at 10:42 ----------

    TaiG 8.1.3-8.x Untether 2.1.3 Released on Saurik's Repo. Speeds Up Boot Time on 4S.

  3. #583 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Eu am trecut la ios 8.3 acu cat se mai putea. Sper sa fie bine.

  4. #584 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    TaiG Jailbreak Tool V2.2.0 supports iOS 8.4

    http://www.taig.com/en/

  5. #585 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Salut! Tin mortis sa spun ca am facut JB cu TaiG la 5 sau 6 iPhone-uri si iPad-uri cu iOS 8.4 pana acum... si merge totul impecabil. Am folosit TaiG v2.3.0 si n-am avut probleme, insa am mers pe metoda "safe" (cu backup in iTunes). Buni ai naibii chinezii astia!

  6. #586 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    ios 8.4 pe i4s cum se misca, daca il are cineva?

  7. #587 SP
    Admin MonkY's Avatar
    AndRewqp: minuni nu se intampla pe 4S (poate asta se va intampla cu iOS9), insa cu siguranta se misca mai bine decat pe iOS 8.1... Pentru un smartphone care in curand face 4 ani, eu zic ca e foarte OK. Pe iPhone 5 deja e impecabil. 5S n-am testat iar pe i6 si Air 2 zboara!

  8. #588 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    eu am ios 7 pe el nici macar ios8.1 si as profita sa trec la ultima versiune ca exista jb deja.

  9. #589 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu l-as pune fara sa stau prea mult pe ganduri. Daca aveai iOS 6 si erai nostalgic dupa look-ul sau, era de inteles (eu as fi pastrat un iPhone doar pentru asta). Dar avand iOS7, go for it! Sunt prea multe mici tweaks, fixes and stuff in iOS 8.3-8.4 ca sa nu merite. In plus merg cam toate aplicatiile din Cydia (ceea ce la iOS 8.3 nu se putra spune). Cred ca pana la iOS 9 nu vom mai avea alt JB...

  10. #590 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Hmm, merg (cam) toate pe 8.4 si nu si pe 8.3? Eu am facut la 8.3 si nu m-am mai obosit sa ma mai interesez dupa asta.

  11. #591 SP
    Admin MonkY's Avatar
    M-am referit la faptul ca atunci cand a iesit JB pentru 8.3, mare parte din developeri nu s-au mai agitat sa-si updateze aplicatiile, asteptand 8.4. Acum ca a iesit si e OK JB-ul, majoritatea au inceput sa scoata updates. Cel mai bun exemplu a fost Cydia, care de-abia la 8.4 a facut update major (nu mai ruleaza ca root). Sau Springtomize 3, care pana la 8.4 n-a dat niciun semn de viata (de la 8.1 incoace).

  12. #592 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    Tocmai am trecut de la 7.1.1 la 8.4 pe un iPad 3. Nu pot sa spun decat ca se misca execrabil, asta in conditiile in care am setat device-ul ca nou, fara a ma folosi de vren back-up sau ceva.

  13. #593 SP
    Admin MonkY's Avatar
    iPad 3 = iPhone 4S. Se vor misca la fel de "bine", pentru cat de vechi sunt Apple A5 si A5X)... Important e ca ai iOS la zi, cu toate cele si poti sa joci sau sa rulezi orice aplicatie la zi. Pentru toate celelalte, faci jailbreak si cu aplicatii gen NoSlowAnimations mai scapi de latentele impuse de animatii. In plus, presupun (sper) ca dezactivezi si tu Motion si alte ciudatenii... eventual dezactivezi background refresh & co.

    La urma urmei e ca si cand ai incerca sa rulezi un Windows 7 pe un sistem gandit sa mearga bine pe Windows 95. Eventual astepti Windows 10 (iOS 9) si speri pt. o minune. Eu zic ca minunea se va intampla cand probabil iti vei achizitiona un iPad Air 2 sau 3...

  14. #594 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu e adevarat. iPad 2 = 4S. iPad 3 are procesor mai bun si 1GB RAM, fata de 512 de la 4S. Pana si iPad 2-ul are procesoru mai bun decat 4S-ul.

    Ar trebui sa ruleze perfect orice iOS, inca, pe iPad 3.

  15. #595 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Da, ai dreptate... iPad 2 = iPhone 4S. Am uitat ca A5X nu era doar mai bun pt. Retina... Si da, ar trebui sa mearga OK pe iOS 8.4... acum nu stiu ce a patit Alexandru de nu-i merge bine sau ce anume e "execrabil".

    P.S. Incearca sa-l lasi un pic sa-si faca toate cele legate de cache... am observat si eu la un 4S si i5 dupa ce am dat restore, ca nu pot sa downloadez nimic de pe AppStore... de-abia dupa 3-5 minute or so au inceput sa apara iconitele, sa-mi apara noua pagina de terms & conditions (care s-au schimbat la 8.4). Dupa care au mers asa cum trebuia... Daca n-aveam rabdare, as fi considerat ca sunt busite si ca da, merg execrabil. Doar ca ele isi faceau probabil cache pt. apps, indexare de fisiere, mail-uri si alte alea.

  16. #596 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Recomandați vreun tweak pt lockscreen? Ceva teme pt winterboard?

  17. #597 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    ca thema recomand: Aura, sincer nu pot sa ma mai intorc la vechiul aspect al iconitelor, arata fenomenal de bine Aura: One of the best custom icon theme for iOS 7

    iar ca LS: forecast is a must ! in plus iti schimba wallpaperul in functie de vremea de afara si este dinamic
    Attached Images Attached Images forecast-ios-7-1.png aura.jpg

  18. #598 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    salut, am capatat acces prin sftp pe al meu iphone ce ruleaza ios 8.4.
    cunoaste cineva care este calea pentru folderul cu aplicati?

    in /private/var/mobile/Applications nu gasesc nimic...


    Am gasit, s-a mutat aici:


    /var/mobile/Containers/Bundle/Application/

  19. #599 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Hop hop

  20. #600 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Era de astept sa-l scoata asa repede. E si normal, avand in vedere faptul ca JB este legal din cauza China, fiind cea mai mare piata de desfacere a lor. Acum astept sa fie mai stabil si-l pun si eu pe 6S pt multe tweeks ce-mi lipsesc

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 30 of 34 FirstFirst ... 20 28 29 30 31 32 ... LastLast

Similar Threads

  1. Ce device Android folosesti? By MonkY in forum Android
    Replies: 11 Last Post: 24-02-2015, 13:36
  2. Care este device-ul tau de baza? By MonkY in forum Polls
    Replies: 16 Last Post: 05-01-2014, 03:44
  3. 7 milioane de device-uri iOS au jailbreak in doar 4 zile By MonkY in forum Stories & Other News
    Replies: 1 Last Post: 04-03-2013, 03:11

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts