Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 50 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 LastLast
Results 961 to 980 of 996

Thread: iPad 3 & iPad 4 - The New iPad

  1. #961 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Adica tu dai 3000 ron pe o tableta si e ok daca nu e noua? Wow, tu esti clientul perfect pentru orice companie.

  2. #962 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by alex24buc View Post
    @Monky: Mda, cred ca tie ti-au dat un model nou, mai ales ca l-ai inlocuit de-abia cand a aparut.
    Sincer, indiferent cand a aparut... daca eu de-abia l-am cumparat si mi l-ar fi inlocuit cu un refurbished, in secunda doi as fi cerut banii inapoi. Eu nu accept chestii d-astea pe banii mei, indiferent ce firma e si ce politica are. Eu am cumparat un produs nou, vreau un produs nou fara probleme. Simplu.
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Adica tu dai 3000 ron pe o tableta si e ok daca nu e noua? Wow, tu esti clientul perfect pentru orice companie.
    Lasa-l man, ca e si el suparat... Chestia asta la Apple nu ar fi trebuit sa se intample. Oricum, distractiv e ca dintre toti in situatia asta, cel mai bine s-a scos PCGarage-ul. Ei au vandut un produs defect... si si-au luat mana dupa problema. In mod normal omul nici n-ar fi trebuit sa ajunga la Noumax, pentru ca nu i s-a busit dupa ceva timp de folosire, ci a venit defect de la PCGarage. Acestia ar fi trebuit sa-l schimbe sau sa-i dea banii inapoi.

  3. #963 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    mark: cine Dzeu vorbea de Orange aici (in afara de tine)? E treaba ta daca iti iei iPad-uri de la Orange si daca le accepti toate aberatiile...

    alex24buc: am verificat iPad-ul (care btw, este venit ca si celelalte 5-6 pe care le-am schimbat, in cutia aceea de care spunea si Snake, desigilat in fata mea). Pe site-ul dat de tine scrie asa:

    Si desi e off-topic, asta spune la iPhone 5:
    Monky nu te ambala, se aplica la orice produs Apple, fie ca e Macbook Pro, iPhone, iPad, etc. NU E VALABIL DOAR LA ORANGE! E politica Apple.

    ---------- Post added 24-06-2013 at 14:06 ----------

    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Adica tu dai 3000 ron pe o tableta si e ok daca nu e noua? Wow, tu esti clientul perfect pentru orice companie.
    Refurbished nu inseamna folosit. Mai citeste...

    PS. Evident, puteti sa nu ma credeti, nu lucrez la Apple. Eu spun ce stiu eu si mai multi dupa cateva experiente cu garantia Apple. Eu cu iPhone, altii cu Macbook de la iStyle, etc. Dar repet: refurbished nu e egal cu folosit/uzat.

  4. #964 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Monky nu te ambala, se aplica la orice produs Apple, fie ca e Macbook Pro, iPhone, iPad, etc. NU E VALABIL DOAR LA ORANGE! E politica Apple.
    Nu ma ambalez, dar ma faci mincinos in fata a nu stiu cata oara... Adica eu iti spun (cred ca de 5 ori am zis asta) ca mie mi-au desfacut produse noi in fata, sigilate, si tu o tii pe-a ta cu Orange-ul si politica Apple. Repet, mie daca mi-ar fi dat ceva refurbished in locul unui produs nou, de-abia cumparat... i-as fi bagat pe undeva si mi-as fi luat banii inapoi. Dar nu au facut asta. Ba chiar la iPad 4 cei de la Noumax mi-au spus ca am 2 posibilitati. Prima era sa il schimbe ei prin canalul de service (dura o zi-doua), si a doua era sa astept sa mai aduca altele pe stoc si sa iau un alt iPad sigilat (putea dura 2-3 saptamani). Am ales prima modalitate, au adus vreo 5 bucati si in final am ales sa raman cu unul dintre ele (care avea cel mai putin vizibile probleme)... Dupa cum vezi nu are nici cea mai mica legatura cu ce spui tu.

    Mai mult, la iPad 3-ul luat de la emag (despre care am si scris pas cu pas ce s-a intamplat)... am schimbat 3... unul dupa altul, direct in magazin (toate aveau tenta galbuie). Si cum nici al treilea nu a fost OK, am cerut banii inapoi. Am mers si am cumparat de la iStyle unde mi-au spus clar ca daca nu e OK, vor desface un alt iPad. A fost perfect din prima si nu a mai fost nevoie de nicio alta schimbare.

    In toate schimbarile astea, eu nu am vazut niciun refurbished si nu mi-a bagat nimeni pe gat faze gen "Asta e politica Apple". Si daca s-ar fi intamplat, le-as fi dat reject din start. Acum mark... daca din toata chestia asta tu o tii pe-a ta, sa fii sanatos!

    Poate tu te referi la produse defecte dupa un anumit timp de functionare... cu care te-ai dus in service. Asta e o cu totul alta mancare de peste... si daca nu intelegi diferenta, atunci e grav.

  5. #965 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Nu am zis ca la tine nu a fost asa. Citesti si intelegi doar ce vrei din ce scriu eu. Am spus ca politica Apple e de a oferi la schimb produse refurbished si nu noi noute. S-or mai face si exceptii la unele persoane, nu zic ca nu, dar nu asta e politica si uzanta generala.

    Si pentru ca sa iti exemplific si ultima fraza care ai spus-o. La Orange am patit cu iPhone 4 de 2 ori probleme. Primul care l-am luat l-am schimbat pe loc ca nu mergea senzorul de proximitate. EFECTIV am desigilat cutia telului de nou, dupa care vanzatorul a mers in spate si mi-a adus alt iPhone 4 in folie invelit jur imprejur si cu un plastic tinand toata folia peste tel. Acel tel era impecabil ca neatins, dar era refurbished. Deci nu nou. Asa e. Apoi dupa 1 sapt am observat ca are 3 pete galbene pe ecran ce se vedeau mai tare cand telu se incalzea mai mult. L-am dus inapoi, telu a fost trimis la Bucuresti pentru constatare defect si am primit altul dar in aceeasi conditie, refurbished. Am avut astfel 3 IMEI-uri pe garantie. Asta din urma a fost ok. Deci am trecut prin ambele situatii.. La fel a patit un prieten din Bucuresti cu Macbook pro, dar alt defect.

  6. #966 SP
    Junior Member alex24buc's Avatar
    Cei de la Noumax m-au avertizat cand m-am dus la ei ca tabletele de schimb vin fie refurbished, fie noi si ca ei n-au de unde sa stie acest lucru pentru ca le desfac in fata mea, ceea ce au si facut si intr-adevar tableta era in folie ca nou-nouta fara vreo urma de amprenta pe ea. Oamenii au fost foarte corecti, din ce am citit si pe alte formuri si din alte experiente cu Iphone-ul la garantie, cred ca asta asta e procedura generala. Nu cred ca conteaza ca am venit dupa o saptamana sau dupa o luna de la achizitie, ei nu pot face altceva decat sa o inlocuiasca cu cele pe care le au in stoc si care pot fi fie refurbished, fie noi. Asta este parerea mea si chiar nu vreau sa supar pe nimeni. Avand in vedere ca si cele refurbished au aceleasi calitati ca un produs nou si arata ca unul nou, pe mine unul nu are de ce sa ma deranjeze acest lucru. Cum am mai spus-o, pe mine ma intereseaza sa imi dea un produs fara defcte. In acest moment, eu desi am cumparat o tableta de 21 de milioane ma uit la smart cover-ul de pe birou. Incerc sa ma consolez cu faptul ca maine ar trebui sa vina urmatoarea dar nu am nici o garantie ca asta va fi Ok.

    Intr-adevar PC GARAGE sunt scosi din ecuatie avand in vedere ca m-am dus direct la NOUMAX pentru solutionarea garantiei si nu la vanzator. Am facut insa asta ca sa nu mai pierd timp cu asteptarea pentru ca ei ar fi trimis-o la furnizor si acesta o baga la randul lui in service. Se pare insa ca de ce m-am ferit nu am scapat. In acest moment Noumax au obligatia de a-mi oferi un produs fara neconformitati. Nu stiu cum o sa faca dar trebuie sa-mi dea o tableta fara defecte.

  7. #967 SP
    Senior Member mark's Avatar
    Corect

  8. #968 SP
    Admin MonkY's Avatar
    alex24buc: de curiozitate, tu cand ti-ai luat iPad-ul, ai primit si Apple TV-ul cadou? Tot spuneai tu ca nu ai vrea sa ceri banii inapoi pt. ca mai trebuie sa pui niste bani sa iei de la iStyle. Well: iPad cu ecran Retina - iPad - iSTYLE Bucharest - Apple Premium Reseller - Magazin, Service, Training iti iei banii inapoi, iti cumperi un iPad fara probleme si primesti un Apple TV (care are totusi o valoare de peste 500 RON). Si castigi pe ambele fronturi. Just sayin'...

    P.S. E valabila promotia pana pe 30 Iunie.. prin urmare, nu ai mult timp la dispozitie sa te gandesti...

  9. #969 SP
    Junior Member alex24buc's Avatar
    @Monky: Mersi frumos de sfat, nu e rea oferta insa vreau sa vad ce se intampla maine la Noumax.

  10. #970 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Alex, eu zic sa nu ratezi oferta, este super ok

  11. #971 SP
    Junior Member alex24buc's Avatar
    A aparut IOS 7 beta 2, compatbil si cu IPAD. Se incumeta cineva sa-l instaleze pe tableta?

  12. #972 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu unul nu risc... e prea important iPad-ul in momentul asta ca sa ma joc cu beta-uri. Si mai e si tot timpul la 99% full (spatiul)

  13. #973 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ti-ai luat pana la urma varianta de 128GB?

  14. #974 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu, astept urmatorul iPad... chiar nu avea rost sa fac upgrade de la iPad 4 cu 64 la iPad 4 cu 128...
    Ideea e ca mi-e sa nu busesc flash-ul acela, pentru ca fiind tot timpul doar atat de putin spatiu disponibil, va scrie doar in zona aceea. Si stim cu totii ca orice memorie flash are un numar limitat de scrieri in aceiasi celula... O sa incerc sa mai sterg din jocuri

  15. #975 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Tocmai am instalat iOS 7 beta pe iPad 4...wtf zici ca ai dat x2 la o aplicatie de iPhone.Nu este absolut deloc optimizat pentru iPad , mai mult portat "cu toporul" direct.In App Store se vede clar cum sunt alungite aplicatile , sper sa nu ramana lafel in versiunea full...back to 6

  16. #976 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Fa si tu niste print screens ca sa intelegem la ce te referi, daca nu ai apucat sa te intorci la 6, plz...

  17. #977 SP
    Junior Member wwewwf96's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Fa si tu niste print screens ca sa intelegem la ce te referi, daca nu ai apucat sa te intorci la 6, plz...
    Poti sa-ti faci o idee de aici :

  18. #978 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    In video pare ok dar cand il vei folosi in realitate o sa vezi despre ce vorbesc Singurul lucru care este mai bun pe iPad decat pe iPhone este noul multitasking , este doar un AUXO "ripoff" dar viteza cu , care face tranzitia dintre aplicatii este incredibila pentru o simpla tableta.

  19. #979 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Damn... so much... WHITE! I hate it...

  20. #980 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    That too...iOS 7 e mai feminin pe cand versiunile vechi de iOS erau "unisex" sa le zicem asa.Pe un iPhone negru de exemplu arata ca naiba iOS 7 cu atata alb in toate meniurile.
    Observa cum au folosit la event un iPhone alb , pe cand ei au folosit iPhone-uri negre la toate event-urile de pana acum chiar si dupa moartea regretatului SJ.Oh well sper totusi sa nu vedem iPhone-uri roz de plastic la urmatorul event Apple.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 49 of 50 FirstFirst ... 39 47 48 49 50 LastLast

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. Replies: 15 Last Post: 23-10-2013, 15:50
  3. Replies: 95 Last Post: 11-11-2012, 13:03
  4. Replies: 0 Last Post: 22-03-2012, 14:06
  5. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts