Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 31 1 2 3 11 ... LastLast
Results 1 to 20 of 605

Thread: iPhone 5

  1. #1 SP
    Admin MonkY's Avatar

    Lightbulb iPhone 5

    Well, ne-am "pacalit" odata cu lansarea lui iPhone 5 (si am avut iPhone 4S), dar de data aceasta lucrurile stau ceva mai bine. Singura exceptie ar putea fi data de faptul ca Apple vrea sa mearga pe ideea de a nu mai numerota produsele (asa cum a facut cu iPad 3, numit si The New iPad)... caz in care in loc de iPhone 5 vom avea The New iPhone!

    Anyway, zvonurile au inceput sa curga... asa ca sa-i dam bataie. Personal de-abia astept lansarea (facand prostia de a renunta la un iPhone 4 in favoarea unui Galaxy Note - cea mai mare prostie facuta de mine in materie de gadgets) si am un feeling ca va fi umratorul meu smartphone.

    Mai jos avem primul filmulet cu ceea ce pare a fi noul case (nu e 100% sure). Oricum, imi place!



    Pentru cei care nu cunosc exact piata zvonurilor, well... se spera/zvoneste/vorbeste/aude/banuieste/doreste ca noul iPhone 5 sa aiba urmatoarele:
    • 1. ecran cu diagonala mai mare (4")
    • 2. conectivitate NFC
    • 3. conectorul de docking mai mic
    • 4. mai subtire si mai usor decat iPhone 4S
    • 5. suport pentru noul nano-SIM
    • 6. quad core A6 chip
    • 7. 1GB RAM
    • 8. world phone
    • 9. upto 64GB
    • 10. Liquidmetal in loc de sticla
    Attached Images Attached Images iphone5.jpg

  2. #2 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Configuratia mi se pare overall buna si rezonabila pentru urmatorul iPhone,dar design-ul e oribil si sunt sigur ca Apple va opta pentru ceva cu totul deosebit,asa cum a facut'o si pana acum. In jurul design-ului va fi acelasi hype ca si cel de dinaintea lansarii lui iPhone 4,cand apareau pe Youtube tot felul de filmulete care faceau telefonul sa arate ca o racheta nucleara.


    Oricum,sa fie primit !

  3. #3 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    ..
    Attached Images Attached Images 1-1-.jpg 1-6-.jpg 1-5-.jpg 1-4-.jpg 1-3-.jpg 1-2-.jpg

  4. #4 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu in mod clar mi-l voi lua (imi expira cei 2 ani de abonament de la vodafone cand am luat iPhone4 in ianuarie 2013) si sincer, imi place designe-ul. Au pastrat liniile importante (marginile) si spatele (care tot este stilat), iar interiorul cu siguranta nu va dezamagi.

    Sunt, in schimb, foarte curios cum vor face cu aplicatiile, daca fac ecranul wide.

    LE: btw, in mod clar nu va avea quad core. In cel mai bun caz, "doar" un dual core la 1GHz. Cam asta e politica lor si oricum nu ar trebui mai mult pe partea de procesor. In schimb, sunt foarte sigur ca va avea 1GB RAM.

  5. #5 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    La mine exista problema cu abonamentul,fiindca mi'am facut in februarie anul acesta la Orange pe un 4S. Cel mai probabil imi voi lua varianta cu S la sfarsit daca va exista,daca nu,succesorul lui 5.

  6. #6 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    o intrebare mai newbie asa, daca se schimba connectorul de docking, toate accesoriile existente devin obsolete? (incarcatoare, docking stations etc?) Sau exista ceva convertor? Cum de au luat decizia sa schimbe asa ceva?

  7. #7 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Mai mult ca sigur vor exista adaptoare. Pana nu se va lansa telefonul, insa, nu o sa stim oficial...

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Deja s-a anuntat si un adaptor pentru vechile mufe. Decizia nu a fost luata de ei, ci a fost o "impunere" la nivel global.

  9. #9 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Must buy la un abonament de 25-30 euro/luna !!

    Sper sa nu fie mai mult de 1000-1200 ron la abonamentul acesta.Era cazul ca si Apple sa treaca la un display mai mare si ceva mai mult ram

  10. #10 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mie imi place spatele, aduce cu primul iPhone. In schimb sunt dezamagit ca nu s-au intors la forma initiala, cea rotunjita, gen 3GS.

    Nu stiam ce e liquid metal screen, asa ca l-am google-it si am dat si de un mic video. Mai mult ca sigur ca e vreun concept, dar poate mai sunt si altii care nu stiau cum e ecranul ala.


  11. #11 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Mai mult ca sigur va fi urmatorul meu smartphone . Sper sa merite asteptarea ...

  12. #12 SP
    Senior Member siNcE's Avatar
    Nebunia dinaintea furtunii Aceiasi faza an de an. Apar "N" speculatii de la "N" surse despre "N" concepturi, iar atunci cand iese telefonul nu are nici o treaba cu ce s-a "aratat" prin poze, site-uri, etc.

  13. #13 SP
    Senior Member axton's Avatar
    Quote Originally Posted by Laurentiu View Post
    Nebunia dinaintea furtunii Aceiasi faza an de an. Apar "N" speculatii de la "N" surse despre "N" concepturi, iar atunci cand iese telefonul nu are nici o treaba cu ce s-a "aratat" prin poze, site-uri, etc.
    Stii cum e vorba : Speranta moare ultima ... ( da ,dar moare ) . In fine ... cu totii speram .

  14. #14 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

  15. #15 SP
    Member Mythul's Avatar
    Avand un iPhone 4S acum, probabil voi sari peste iPhone 5 si voi trece direct la varianta S / iPhone 6 cand apare.
    Daca e cel din filmulet, parerea mea e ca arata foarte bine, asemanator cu iPhone 4/4S ce-i drept, dar arata ca un telefon scump/de lux (ceea ce si e), mai ales comparativ cu S3, care fara suparare, in afara de ecran, e relativ ugly.
    Eu chiar nu cred ca vom fi dezamagiti de el.
    La CES 2012 mi se pare s-a introdus acea tehnologie liquid_nustiu_cum, in care daca ti telefonul in apa nu are nimic, nu se strica. poti cu 50$ in america sa-ti aplici pe un iphone 4/4s acea tehnologie. daca ar fi inclusa in noul iphone ar fi un killer feature si se va vinde mai ceva ca painea calda duminica dupa biserica.

    Oricum nu sunt fraieri cei de la Apple, stiu exact ce face competitia, stiu clar ca trebuie sa aiba features "noi" si ma indoiesc ca un ecran de 4 inch + un design relativ nou e tot ce au in maneca.
    iPhone 4s spre exemplu a adus: siri, procesor dual core, gpu mai tare, 8 megapixeli.

  16. #16 SP
    Banned cryyo's Avatar
    Asa arata iPhone 5 ?
    Attached Images Attached Images apple-iphone-5-1.jpg

  17. #17 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Asa arata iPhone 5 ?
    Nu cred!! E făcut in Photoshop mai mult ca sigur!


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  18. #18 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    Quote Originally Posted by FallouT View Post
    Nu cred!! E făcut in Photoshop mai mult ca sigur!

  19. #19 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by cryyo View Post
    Asa arata iPhone 5 ?
    Nu am nimic impotriva design-ului. Eu de fapt vreau doar un iPhone 4S cu ecran un pic mai mare. Si daca se poate ceva metalic sau un plastic destept in loc de sticla de pe spate. That's all

  20. #20 SP
    S.T.A.L.K.E.R. FallouT's Avatar
    Quote Originally Posted by GS0Ls View Post
    Ya RLY!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 1 of 31 1 2 3 11 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts