Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 31 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast
Results 261 to 280 of 605

Thread: iPhone 5

  1. #261 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

    @Firezu, cred ca ai dreptate, varianta cu S, cred ca cea mai buna pentru moment (am prieteni cu i5, cate au schimbat si 2 terminale, din cauza problemelor cu bateria, sau ecranului ''verzuliu'' in toate colturile, lol), si tocmai mi-au confirmat ca si la ei face exact la fel ca in videoul de mai jos:


    https://discussions.apple.com/message/19802374#19802374

  2. #262 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Re: iPhone 5

    Cred ca e din cauza ca e prea subtire ecranul. De aici i se trag toate.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  3. #263 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Cred ca e din cauza ca e prea subtire ecranul. De aici i se trag toate.
    Eu nu cred ca e de la faptul ca e subtire, ci de la noua modalitate prin care e construit ecranul. Mai exact, un layer (cel care se ocupa de capacitive control) a disparut complet, fiind integrat direct in display. Si nici macar asta nu cred ca e problema, ci faptul ca software-ul (iOS-ul) nu este facut sa mearga 100% OK cu noul screen. Mai mult ca sigur va iesi un update care va rezolva problema (acum ca s-a descoperit).

    Nu degeaba au disparut cele 2 mari nume de la Apple... se pare ca pur si simplu au grabit prea mult iOS-ul si ultimele lansari. Deh, se simte lipsa lui Steve Jobs... cel atat de hulit de multi.

  4. #264 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Re: iPhone 5

    Pai si eu ce am zis? Procesul nou de fabricatie a ecranului de unde crezi ca se trage? Ecranul e mai subtire.

    In rest mi se pare absolut o aberatie totala sa fi o asa mare firma de gadget-uri, sa oferi un asemenea grad de calitate al materialelor si sa nu testezi iPhone-ul.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  5. #265 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Pai si eu ce am zis? Procesul nou de fabricatie a ecranului de unde crezi ca se trage? Ecranul e mai subtire.
    Din ce ai zis tu se intelege urmatorul lucru: problema se datoreaza faptului ca e prea subtire ecranul. Eu zic ca grosimea nu are nici cea mai mica legatura cu problema, ci e o chestie legata de modul in care iOS-ul lucreaza cu noul tip de ecran. E cu totul altceva

  6. #266 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Re: iPhone 5

    Pai sa vedem ce va iesi cu iOS 6.1. Daca se vor plange la fel gusterii atunci e clar. Poate ca si din cauza asta in primavara Apple vrea sa scoata deja 5S la lumina, sa repare hardware ce e de reparat la 5.

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  7. #267 SP
    Member Snake's Avatar
    Eu unul nu as baga mana in foc pentru faptul ca Apple va scoate repede un alt iPhone. Cred ca si-au cam invatat lectia de la "canibalizarea" care se intampla acum (iPad 4 > iPad 3, iPad Mini > iPad 2). In plus faptul ca au dat afara doi oameni importanti de la Apple care au grabit lansarile, eu zic ca spune multe.

    Dar daca nu si-au invatat lectia si vor continua in acelasi ritm, vor deveni noul Samsung, si ma cam indoiesc ca fanii Apple vor continua sa plateasca preturi premium pentru produse cu lifetime de maxim 6 luni. Asta daca nu cumva va veni Apple si cu un program de replacement/upgrade care sa-i satisfaca pe toti. Atunci da, sa scoata si unul la 3 luni, ca nu mai deranjeaza pe nimeni!

  8. #268 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Apple ar face o greseala sa scurteze(din nou) ciclul de lansare de noi produse si sincer nici nu cred ca o va face. Daca inspre primavara vedem 5S, atunci probabil ca multi vor avea dubii daca o sa mai cumpere acum 5 si asa mai departe. Sigur, sigur 5-ul va fi un hit, iar urmatorul smartphone va fi ceva mai revolutionar, probabil si cu un nou design. Ceea ce implica timp.

    PS: Ce Samsung canibalizeaza S3 de exemplu? Samsung, scoate foarte multe device-uri, dar in rest isi vede de treaba cu un flagship pe an in ceea ce priveste smartphone-urile. Phablet-urile din nou sunt scoase in acelasi ritm. La midrange-uri intr-adevar e aglomeratie mare.

  9. #269 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Re: iPhone 5

    Mda, si noi cu cine votam?

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  10. #270 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by mark View Post
    Mda, si noi cu cine votam?

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
    Cu LG, desigur

  11. #271 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    iPhone 5 este disponibil in magazinul online Vodafone | iDevice.ro
    Daca sunteti client Vodafone si cautati sa achizitionati un iPhone 5 prin operator, atunci va anunt ca versiunea de 32 GB a terminalului este disponibila in cantitati limitate in magazinul online Vodafone Romania. Atat clientii noi, cat si cei existenti, pot achizitiona un iPhone 5 acum de la Vodafone, insa trebuie sa va grabiti deoarece unitatile se vand extrem de repede si apar in stoc extrem de greu. Orange-ul a avut iPhone 5 in stoc saptamana trecuta, acum a venit randul celor de la Vodafone, insa din pacate nu stiu nimic despre Cosmote.



    Citeste versiunea originala pe: iPhone 5 este disponibil in magazinul online Vodafone | iDevice.ro
    Under Creative Commons License: Attribution Non-Commercial

  12. #272 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Si pe eMag e disponibil in diferite versiuni.

  13. #273 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    Si pe eMag e disponibil in diferite versiuni.
    Eu le vad pe toate cu stoc epuizat... bine, ca nu mi-as lua la preturile alea oricum...

  14. #274 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Astazi am aflat si de ce le place dinamovistilor atat de mult iPhone 5-ul
    Attached Images Attached Images dinamovistii-iubesc-iphone-5.jpg

  15. #275 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    lol )))

  16. #276 SP
    Senior Member mark's Avatar

    Re: iPhone 5

    )

    Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

  17. #277 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Aveti grija cu iPhone 5... cumparati doar daca-l puteti verifica inainte. Asa arata un iPhone 5 venit de la Vodafone prin curier. Din fericire, alt defect nu are... Voi l-ati schimba daca l-ati primi asa "ciobit"?
    Attached Images Attached Images img_0486.jpg img_0488.jpg

  18. #278 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Mai mult ca sigur ca l-as schimba, cum naiba sa accepti asa telefon ciobit?....

  19. #279 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Bag mana-n foc ca nu ti-l schimba.

  20. #280 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    De ce sa nu-l schimbe? Doar asa l-a primit, ar fi culmea sa te duci cu el, si sa-i vezi ca dau din coate.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 14 of 31 FirstFirst ... 4 12 13 14 15 16 24 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts