Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 31 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast
Results 381 to 400 of 605

Thread: iPhone 5

  1. #381 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    E vreun loc in Bucuresti unde pot transforma un micro-sim in nano-sim pentru un iPhone 5?
    Teoretic orice service GSM mai rasarit ar trebui sa aiba asa ceva. Eu pana sa-mi cumpar cutter de micro si nano, rezolvam la service-ul "din colt" (in Militari)...

  2. #382 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai eu am fost acum o saptamana intr-un vodafone si mi-au zis ca ei nu fac din sim normal in micro-sim. Dar acum as avea nevoie de nano-sim din micro-sim. Nici nu as indrazni sa mai merg la ei.

  3. #383 SP
    Senior Member GS0Ls's Avatar
    La cosmote-ul de la parter, din Plaza, taie SIM-uri.

  4. #384 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La Vodafone n-o sa gasesti niciodata cutter pentru nano-uri. Ei vand nano sim-urile (sau le dau moka la abonament). Mie mi l-au trimis in plic cand am luat iPhone 5-ul.

  5. #385 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    iPhone 5

    Man du-te la un magazin gsm, e si mai accesibil si e si mai ieftin


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  6. #386 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am intrat in doua magazine GSM si mi-au cerut 50 de RON. Unul e in fata la Cocor iar celalalt langa Carrefour Unirii. Mi-au taiat elanul. Nu ma asteptam sa dau de asemenea preturi. Problema e ca graba e cam mare ca maine plec din tara si de azi am ramas fara telefon. Abia am gasit un i5 pe placul meu dar vreau sa rezolv intai sim-ul inainte sa-l cumpar.

  7. #387 SP
    Admin MonkY's Avatar
    tudyniuz: daca inca nu ai gasit o solutie, da-mi un semn si ne vedem undeva in oras (vin cu cutter-ul) si rezolvam! Free, of course (doar sa ai SIM-ul cu tine).

    Btw, Liquipel a ajuns la versiunea a doua (in caz ca va riscati sa va aruncati iPhone-ul in apa - maxim 1 metru adancime, si maxim 30 de minute):


  8. #388 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Merci MonkY dar am rezolvat pana la urma la un GSM din Piata Muncii cu 20 RON si merge perfect si cartela si noul telefon

  9. #389 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tudor, da-mi plz un mesaj cu raspul la: "la ce bani l-ai luat si de unde/la cine ?"

  10. #390 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dupa fix doua zile:
    Attached Images Attached Images image.jpg

  11. #391 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    iPhone 5

    Dumnezeu,Maica Precista si Sfinti Parinti.

    E fenomenala bateria. Gata,imi iau 5-u'.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  12. #392 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si l-am incarcat complet o singura data. Deci posibil sa duca si mai mult

    Am avut brightness pe la 40% + auto, push la mail, notificari la toate prostiile. Am stat pe Safari, Tapatalk, Skype, Pulse si facebook. De jucat nu ma joc. Pentru mine e foarte ok. De la Nokia 6310 nu mai tinea bateria asa. Dar pe ala jucam Space Impact si Snake.

  13. #393 SP
    Member PayneKiller's Avatar
    Ce mai iubiti Vodafone La Orange nu il vad pe site

  14. #394 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    iPhone 5



    You know I love it.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  15. #395 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Firezu View Post
    Dumnezeu,Maica Precista si Sfinti Parinti.

    E fenomenala bateria. Gata,imi iau 5-u'.
    Eu cand puneam screenshot-uri cum ca ma tine 2-3 zile, eram acuzat de androizi ca le "manaresc"... Ma bucur sa vad ca vin si altii care sustin acelasi lucru.

  16. #396 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu unul cand ai postat tu alea nu am crezut. Dar bateria tine 2 zile lejer. Daca nu stau in prostie pe el, ajung si la 3 zile. Eu sunt foarte multumit.

    E cea mai buna performanta de cand cu telefoanele cu wi-fi. Sau cel putin din cate am avut eu

  17. #397 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    iPhone 5

    Quote Originally Posted by Firezu View Post


    You know I love it.


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Te-am luat am avut 3g deschis toata ziua. Dar de dimineata in doar 20 de minute de folosire a 3g-ului pe tapatalk si fb mi-a scazut bateria de la 100 la 90... Nu exagerez deloc... Fara 3g bateria e decenta, dar on e ingrozitoare !


    Sent from my iPhone using Tapatalk
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1358332152.297922.jpg

  18. #398 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Actually, consumul de baterie e ridicat cam pe orice device mobil cu 3g-ul on. Acum nu stiu daca 20 de minute de folosire constanta ar trebui sa scada 10% din baterie. In stand by cu 3g-ul on mananca mult?

  19. #399 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar

    iPhone 5

    Mananca foarte mult. Am tras concluzia dupa 10 luni de iPhone ca 3G-ul e battery killer-ul suprem. In 6 ore in care telefonul a fost complet pe standby (doar apasari periodice pe butonul de Home pentru a vedea cat e ceasul),de la 100% a mers la 94% cu 3G on. Wi-fi-ul e mult mai decent. Dar nu pot sta fara 3G.

    Spuneam paginile anterioare ca nu e o problema pentru mine,intrucat m-am obisnuit sa il pun la incarcat de 3 ori pe zi. Dimineata e 100%,la amiaz inainte sa plec in oras dupa ce ajung de la scoala il mai pun o data si seara inainte sa ma pun in pat,il mai pun inca putin ca sa mai stau pe Net pana adorm.

    Astazi am scris cateva mesaje,am ascultat muzica,am stat pe Facebook si Tapatalk. Deci nimic care sa faca procesoru' sa se tavaleasca in chinuri. Si tot am ajuns la 57% de azi-dimineata.

    De-asta ma gandesc foarte serios sa imi iau un iPhone 5.


    Sent from my iPhone using Tapatalk

  20. #400 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Pai tu ai avut drain de 1% pe ora. Mi se pare relativ ok.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 20 of 31 FirstFirst ... 10 18 19 20 21 22 30 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts