Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 11 FirstFirst ... 9 10 11
Results 201 to 216 of 216

Thread: iPhone 5S

  1. #201 SP
    Admin MonkY's Avatar
    x2z: cred ca n-ai fost atent. El nu are 20h de standby... are 20h de USAGE (si de-abia a consumat jumatate)! Asta inseamna ca se poate duce la 40h de usage, ceea ce e incredibil. Am reusit sa-l duc si eu la 3-4 zile de standby, dar nu cu mai mult de 6-8h de usage. Si asta cu WiFi Always on, Location on, tone de mail-uri & stuff (except 3G - pe care-l activez doar cand am nevoie de date). De fapt, singurul lucru care sta de obicei off la mine este 3G-ul, pentru ca in rest toate sunt on.

    P.S. Imi cer scuze, eu vorbesc de i5, nu 5S. Insa presupun ca vorbim de aproximativ aceeasi autonomie.

  2. #202 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Am observat. Pentru mine usage-ul e un indicator super relativ. Eu stau exact ca tine + 3G. In maxim 20h stand by este mort. Usage maxim ar fi pe la 3-4 ore. iry, am inteles ca se referea la usage mai degraba ca si talk time.("usage-ul ala vine din vorbit")

  3. #203 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Tocmai, ca pana si Apple spune la tech specs: "Talk time: Up to 10 hours on 3G". Hai sa zicem ca fara 3G ar tine cu 50% mai mult (cam asa e media), deci up to 15 hours on GSM. Ori el daca a vorbit 20 hours si mai are 41%... beats the hell out of Apple

    iry: nu-l vinzi?

  4. #204 SP
    Member Snake's Avatar
    Foarte tare comparatia dintre un iPhone 5S si un Fujifilm X-T1: How does the iPhone hold up against a serious camera? | The Verge. Este exact asa cum ma asteptam, iar pentru un senzor si lentile atat de mici cred ca a facut fata cu brio. Sa vedem ce va putea face iPhone 6-ul in privinta asta!

  5. #205 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Se compara mere cu pere... dar trebuie sa recunosc ca-mi place ce a iesit cu 5S-ul. Poza aceea cu hamburgerul insa... e foarte bizara. Ma indoiesc ca scoate astfel de culori, chiar si un amarat de senzor.

  6. #206 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    iry: nu-l vinzi?
    Niet

  7. #207 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar

    iPhone 5S

    Si mie mi se pare ok comparatia, dar pozele mi se par facute in graba, cu 5s-ul. Am scos rezultate mai bune cu el in conditii similare. Deci e loc chiar de mai bine.

  8. #208 SP
    Member Caponescu's Avatar
    Salutare, de curand sunt posesorul unui Iphone 5s, incantat de telefon si de IOS (venind de pe android ) dar am o mica dilema, sa folosesc sau nu o husa la el? Am luat o husa din silicon (ceva iefteneala la 30 lei) pt. al proteja de zcarieturi si altele dar parca ii strica din designul telefonului, imi place foarte mult cum arata fara husa. Am pus si o folie pt. a proteja ecranul de zgarieturi, stiu ca are gorilla glass dar totusi sa fiu sigur. Deci intrebarea este sa il tin cu husa sau fara? Este suficient de rezistenta la zgarieturi & co. carcasa de aluminiu a acestuia? Telefonul obisnuiesc sa il tin in buzunarul de la pantaloni, de obicei blugi fara a mai adauga nimic in acel buzunar.

    Mersi anticipat pt. raspunsuri si un sincer La multi ani pt. intrarea in noul an!

  9. #209 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

    iPhone 5S

    Bravo man, sa-l stapanesti sanatos si fara probleme. Eu pe al meu il tin si in husa, si fara cateodata (aceeasi chestie ca si la tine, imi place sa-l mai vad asa naked).
    Anyway, uite ce mi-am luat eu astazi, ca tot e la promo, asta daca doresti sa-l protejezi

    Pe site la pull & bear > man > accesorii
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1420401639.919330.jpg imageuploadedbytapatalk1420401651.660958.jpg

  10. #210 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Caponescu: depinde doar de tine si de modul in care folosesti telefonul. Daca il tii de obicei in toc (la curea) ca mine pe drum si acasa/la birou in docking station, ai putea sa-l folosesti linistit si sa te bucuri de el fara niciun fel de husa sau folie. Daca il arunci de obicei printre chei si alte nebunii, i-ai macar un back cover si/sau folie (contrar asteptarilor, mai repede vei zgaria aluminiul decat ecranul). Daca esti "heavy user" si ai un job dement, sau vrei sa-l protejezi 100%, ar trebui sa mergi pe un full case.

    Mie imi plac back cover-urile de piele. Ideea de aluminiu + sticla + piele mi se pare combo-ul perfect. In plus, back cover-urile le scoti instant... in caz ca-ti place sa-l folosesti "naked" la un moment dat.

    Tu zici ca il tii in buzunar, fara nimic altceva... ai putea incerca un back cover super slim, sau un bumber + folii. Din pacate eu nu suport foliile

  11. #211 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Tine de noroc din păcate. Eu am mare grijă de telefoane, nu le arunc, nu le pun alături de chei si altele de genul și totuși ecranul are o zgârietură super vizibilă. Am aplicat apoi folie care pe mine unul nu ma deranjează și ma scapa de dureri de cap.

    In ceea ce privește marginea de aluminiu pot să spun ca mi s-a ciupit sa inclusiv cu husă . Nu drastic cum vezi la unii, dar e acolo ceva.

  12. #212 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar

    iPhone 5S

    Guys, help! Am probleme cu 5s-ul meu și sunt în dubiu dacă garanția acoperă așa ceva. Am marginile display-ului decolorate ca sa zic așa. Arata efectiv ca un chenar. Sunt niște dungi vizibile în special pe alb. Ați întâmpinat probleme asemănătoare?
    Sa fie de la jailbreak?

  13. #213 SP
    Admin MonkY's Avatar
    N-am intalnit niciodata asa ceva. Nu cred ca are legatura cu jb-ul, dar oricum inainte de a-l duce la service trebuie sa-i faci un restore. S-ar putea ca dupa ce-l faci sa dispara problema. Daca nu... sorry, dar trebuie dus la doctor...

  14. #214 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Baga-i un restore (ATENTIE MARE!!! NU UPDATE!!! ca altfel nu vei mai putea face jailbreak), dupa care, daca problema inca persista, nu sta pe ganduri si du-l la garantie.

  15. #215 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Quote Originally Posted by x2z View Post
    Guys, help! Am probleme cu 5s-ul meu și sunt în dubiu dacă garanția acoperă așa ceva. Am marginile display-ului decolorate ca sa zic așa. Arata efectiv ca un chenar. Sunt niște dungi vizibile în special pe alb. Ați întâmpinat probleme asemănătoare?
    Sa fie de la jailbreak?
    Cu aceeasi problema mi-am schimbat eu 5-ul in toamna, in noiembrie. Doar pe alb erau vizibile acele dungi (la mine apareau ca un magenta), mai ales daca dai la maxim contrastul.
    Mergi la garantie cu el, o sa primesti altul anyway. Nu te duce cu el avand jb, fa-i restore si update, oricum nu conteaza.

  16. #216 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Trimis, înlocuit. Partea proastă, noul telefon vine cu 8.2 așa că trebuie sa ma chinui cu limitările standard. Just for fun, iata ca si pe iOS avem bloatware.
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1431780831.423246.jpg

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 11 FirstFirst ... 9 10 11

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts