Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 11 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast
Results 41 to 60 of 216

Thread: iPhone 5S

  1. #41 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si in sfarsit un monster review asa cum numai Anandtech stie sa faca. I love these guys! Au atins absolut fiecare punct si au testat si pro si contra, non-biased! Oricum, din cate vad in benchmark-uri (desi nu sunt fan la asa ceva pe smartphone-uri), chiar daca nu este octo-core, a sters pur si simplu cu Samsung Galaxy S4 pe jos. Full review in here: AnandTech | The iPhone 5s Review.
    Attached Images Attached Images iphone_5s_benchmark_1.png iphone_5s_benchmark_2.png iphone_5s_benchmark_3.png iphone_5s_benchmark_4.png iphone_5s_benchmark_5.png iphone_5s_benchmark_6.png iphone_5s_benchmark_7.png iphone_5s_benchmark_8.png iphone_5s_benchmark_9.png iphone_5s_benchmark_a.png iphone_5s_benchmark_b.png iphone_5s_benchmark_c.png iphone_5s_benchmark_d.png iphone_5s_benchmark_e.png iphone_5s_benchmark_f.png iphone_5s_benchmark_g.png iphone_5s_benchmark_h.png iphone_5s_benchmark_i.png iphone_5s_benchmark_j.png

  2. #42 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si la camera sta al extrem de bine (fata de i5). Se simt micile "tweak-uri", in special in low light shooting:

    low light pe i5: http://images.anandtech.com/doci/7335/IMG_0052.JPG
    low light pe i5S: http://images.anandtech.com/doci/7335/IMG_1520.JPG

    low light pe i5: http://images.anandtech.com/doci/7335/IMG_3754.JPG
    low light pe i5S: http://images.anandtech.com/doci/7335/IMG_1590.JPG

    normal room pe i5: http://images.anandtech.com/gallerie.../IMG_10641.JPG
    normal room pe i5S: http://images.anandtech.com/gallerie.../IMG_17001.JPG

  3. #43 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Haha...iar s-au facut de cacao cei de la Samsung cu procesorul lor cu o duzina de Cores

  4. #44 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Ce ii invidiez pe baietii astia ...


  5. #45 SP
    Admin MonkY's Avatar

  6. #46 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Avem si teardown de la iFixit: iPhone 5s Teardown - iFixit.

    Attached Images Attached Images iphone_5s_teardown.jpg

  7. #47 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Asta nu are ce face

  8. #48 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    raman la 5
    Attached Images Attached Images a9dazjk_460s.jpg

  9. #49 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Exista Gold

  10. #50 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by RonanN1 View Post
    raman la 5
    Niciunul din poza nu este 5S. In primul rand acolo e o imagine din Passbook de pe iOS 6 (iar iPhone 5S nu are decat iOS 7). In al doilea rand, cel care iti arata spatele, nu are cele 2 LED-uri (pe care le regasesti pe iPhone 5S). Si in al treilea rand, there is no Touch ID (fingerprint scanner). Deci da, le poti deosebi, chiar daca e un "rautacism" ala 9GAG.
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Exista Gold
    Cu iPhone 5S Gold se pare ca au probleme. Nu si-au imaginat ca va fi cererea atat de mare. Din cate am inteles s-a epuizat tot stocul la pre-order in primele 28 de minute.

  11. #51 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da, eu vroiam sa iau din Canada telefonul, dar cica doar pe la sfarsitul lui Octombrie mai primesc Gold. Eram tentat de Gold. Cred ca e mai safe cu silver pana la urma. Sunt indecis.

  12. #52 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Gata, nu mai iau iPhone 5S.
    Attached Images Attached Images 1375667_10151696685331840_884981837_n.jpg

  13. #53 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci cum copiaza astia cu nesimtire... n-au nici cea mai mica jena. Cum au vazut ca e cerere mare pentru "gold" edition (care le-a scapat din vedere ca e "champaigne" si nu goldeanul ala nesimtit), hop si Samsung cu S4 editie gold.
    Attached Images Attached Images samsung_galaxy_s4_gold.jpg

  14. #54 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Dupa cum ziceam intr-un topic undeva la news, samsung astia sunt de tot rasul, incredibil...

  15. #55 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hmm... iPhone 5S in stoc se pare: http://www.koyos.ro/telefon-mobil-ap...pace-gray.html. Strange... Oricum pretul e... no comment

  16. #56 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    evoMAG a avut primii din tara, de luni si s-au si dat. Am inteles ca mai aduc luni altele. Oricum, pretul e mare dar la fel si cererea

    Prost nu e ala care cere

  17. #57 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Deci cum copiaza astia cu nesimtire... n-au nici cea mai mica jena. Cum au vazut ca e cerere mare pentru "gold" edition (care le-a scapat din vedere ca e "champaigne" si nu goldeanul ala nesimtit), hop si Samsung cu S4 editie gold.
    De parca altii sunt mai sfinti...
    Attached Images Attached Images htc-one-gold-spotted-big.jpg

  18. #58 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Baietii astia chiar sunt in masura sa vorbeasca despre camera din telefon. Chiar ma gandeam ca ar fi ceva sa faca un review la camerele de telefon, si iata ca au facut la 5S


  19. #59 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Azi m-am jucat cu 5S.

    Dupa 30 de minute de butonat, ma declar in continuare indecis. Unele lucruri imi plac, altele nu. In primul rand culorile. Silver arata foarte bine, e o alta nuanta fata de white-ul de la 5. Mi se pare ca arata chiar mai bine. Apoi Gold-ul e foarte ciudat. Din unele unghiuri la cum batea lumina, parea ca seamana cu cel silver. Nu mi se pare ca arata atat de bine. Nuanta nu e ce ma asteptam si aduce cu acel auriu pe care il mai vad pe ramele de tablouri. Comparatie ciudata, dar de asta mi-a adus aminte. Space Grey nu imi place deloc. Nici 5-ul black nu m-a atras, dar arata mult mai bine. Dintre toate cred ca imi place cel mai putin. Spatele e prea deschis si nu merge foarte bine cu partile din sticla neagra. Dintre toate 3 as alege silver.

    Telefonul in sine e identic. Nu am remarcat diferente. Stiu ca sunt doua flash-uri si home button e altul, dar schimbarile sunt subtile si astfel nu le simti decat daca le studiezi de aproape. Ca aspect inca mi se pare cel mai aratos telefon. Despre iOS 7 nu are rost sa vorbesc. L-am facut de doua parale de cateva ori, nu mai are rost. E mai fluid decat pe 4S si iPad Mini cu mult. Cu atat pot compara momentan.

    Camera mi s-a parut la fel de rapida ca si la 5. Toate chestiile noi din iOS 7 functioneaza perfect si rapid. M-a dat pur si simplu pe spate video in slow motion. Avand iMovie gratuit din iOS, e o nebunie si m-am jucat putin cu slow-mo si iMovie. Genial.
    Burst mode sau cum ii zice, iar lucreaza perfect. Nu m-a impresionat atat de mult. Nu m-am omorat dupa fotografie niciodata, dar acel recording la 120fps m-a lasat masca. Imi place la maxim si e printre principalele lucruri care imi plac la telefon.

    Apoi avem Touch ID. Sincer sa fiu, principala chestie care ma enerva si pe care o vedeam constant era deblocarea in video-urile de pe net. Toti, dar toti care au aratat telefonul pana acum il deblocau apasand pe butonul de sus si apoi puneau degetul pe touch ID. Pe mine ma ingrijora ca nu mai pot apasa butonul ca apoi sa il tin sa se deblocheze. Dar functioneaza ca pe vremuri. Apesi home button iar apoi pui degetul si se deblocheaza. Sincer sa fiu nu m-a impresionat. Ca fac asta sau swipe, mi-e indiferent. Da, e protejat telefonul, dar cam atat. Nu mi-l ia nimeni din buzunar. E o chestie misto, dar pana acum cel putin nu mi se pare destul de utila. Functioneaza din orice unghi ai pus degetul pana atunci. Daca pui doar laterala stanga a degetului cand configurezi, nu iti va recunoaste laterala dreapta. Toate partile cu care atingi la configurare iti vor debloca telefonul.
    La deblocare dureaza o secunda. Exact cat ti-ar lua sa faci swipe.

    In rest, nu e nimic nou. Aplicatiile se deschid la fel ca la iPhone 5, nu am sesizat diferente. Nu au fost momente de stutter sau chestii tipice Android. Insa pe mine iOS 7 inca ma deranjeaza. E singurul motiv pentru care nu sunt inca decis cu iPhone 5S.

    Pretul din AppleStore a fost de 700EUR. Cu 30EUR mai mult decat a fost 5 la lansare.

  20. #60 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Again , si eu m-am jucat putin cu 5S-ul unui prieten dar deocamdata diferenta este aproape 0 fiindca developerii inca nu folosesc hardware-ul nou 100%.Pana ajunge la noi in Romanica poate invata dev noul hardware

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 3 of 11 FirstFirst 1 2 3 4 5 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts