Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 13 FirstFirst ... 3 11 12 13
Results 241 to 256 of 256

Thread: iPad 5 - iPad Air

  1. #241 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    Promit ca e ultima oara cand va deranjez pe acest subiect . Maine vreau sa iau tableta, dar dupa ce mi-ati scris acum am o mare dilema: pot sa-mi iau un ipad mini retina, care este ultima generatie, dar care intr-adevar ecranul mic ar fi un mic incovient mai ales cand citesc cursuri sau diverse documente sau un ipad 4, dar care este cam vechi si perfomante mai mici ca ipad mini. Perfomants vs size sunt extrem de indecis. Merita un ipad 4 vs mini doar pentru ecranul mai mare? Thx si promit ca e ultima oara cand va stresez

  2. #242 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Man, eu am vandut ipad-ul 3gen, l-am vandut si mi-am luat rMini white 16 + 4g.
    Niciodata nu regret ca am facut pasul, nici macar o secunda .
    Este pur si simplu superba tableta, portabila, ecranul superb, nu cred nici pe departe ca o sa te incurce cu ceva ecranul putin mai mic decat cel normal.

    Recomand rMini, o sa te indragostesti pe loc

  3. #243 SP
    Admin MonkY's Avatar

    iPad 5 - iPad Air

    Eu unul as alege iPad Mini cu Retina in defavoarea unui iPad 4... E mult prea mare (in opinia mea) diferenta de ergonomie/design intre iPad Air si iPad 4.... daramite intre iPad Mini Retina si iPad 4. So, i would go for iPad Mini cu Retina. Cu minim 32GB si 4G.

  4. #244 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    iPad Mini Retina, fara discutie.

  5. #245 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Dintre iPad Mini, iPad Air, Nexus 7 & Co.. AndRewqp a ales un F6400
    Inseamna ca l-am ametzit complet aici...

  6. #246 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    iPad 5 - iPad Air

    Nu chiar dar intre timp, un tv din casa facea figuri, isi dadea duhu si aflasem ca pleaca maica-mea in state in august si am zis ca strang niste bani si imi iau de acolo ipad air sau noul model daca apare acolo, de cat sa iau mini cu retina, ca aveti drepate, e nevoie de un ecran mai mare si nu e graba . Oricum va multumesc pentru raspunsi si rabdare

    Ps: pregatesc terenul pentru ps4

  7. #247 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Wow... eu acum am realizat (dupa ce am dat un backup via iTunes) ca am 533 de aplicatii/jocuri instalate (8GB liberi din 128). La voi cum sta situatia?

  8. #248 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    102 aplicatii, 3 jocuri si peste 20gb liber din 64.

  9. #249 SP
    Admin MonkY's Avatar
    La naiba, tocmai mi s-a ars hub-ul USB 3.0 cu 10 porturi (singurul capabil de mai mult de 2Ah per port)... si in USB 2.0 nu vrea sa-mi si incarce iPad Air-ul in timp ce face sync and stuff. Recomandati-mi si mie o jucarie USB 3.0 (un hub cu multe porturi de preferat) care sa tina un iPad Air and extra stuff. Daca stiti, desigur (dar as vrea ceva serios, ca se pare ca nu ma tin prea mult chinezariile)!

  10. #250 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar

  11. #251 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mai oameni buni (Aloooooo, Apple!!!!) nu le mai subtiati atat, ca va ia mama lui proces verbal! Eu pe iPad Air mi-am tras husa mai grosolana tocmai pt. ca ma deranja la maini (si vorbesc de long term use, nu asa de tinut 10-20 de minute in mana). Sincer prefer o baterie mai mare decat sa mai subtieze 1-2mm. Are si miniaturizarea asta niste limite (plus ca isi pierde din feelingul de solid dupa atatea "slabiri", iar speakerele alea saracele devin din ce in ce mai anemice - ca deh, nu au loc).

    In rest, cred ca ar putea sa mai taie un pic din bezels. Nu mult, dar se mai poate. Si niste speakers up/down (nu doar down) ar fi mers...

    Ah, si sa nu puneti flash la camera de pe spate, ca innebunesc! Si-asa mi s-a acrit de cati indivizi "smecheri" filmeaza cu tableta...

  12. #252 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Exista vre-un client/aplicatie de youtube care sa faca stretch la aspect ratio de la 16:9 la cel de ipad 4:3. Pana acum am gasit doar aplicatii de youtube cate sa faca zoom pe imagine gen jasmine, mctube etc

  13. #253 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am nevoie saptamana viitoare de o husa. Prefer ceva gen plic/soseta, am luat o porcarie de pe amazon si e imensa. Nu mai am timp sa astept livrarea si as lua din Romania. Am fasit doar universale insa sunt imense. Altele sunt tip agenda si sunt oribile. M-am uitat la altex/flanco/evomag/pcgarage etc. Alte locuri in Ro mai stiti?

    Porcaria de pe amazon:
    Attached Images Attached Images image.jpg

  14. #254 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Man, ala nu e case pt. iPad Air cum nu sunt eu popa - cred ca-i pentru 12" or so

    Ia vezi, nu gasesti nimic aici: Husa Diagonala 9.7 inch
    Oricum, daca esti prin oras, arunca o privire pe la Altex/Media Galaxy... de obicei au in magazine chestii pt. iPad-uri. Sau, de ce nu... mergi pana la un iStyle.

  15. #255 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    E speciala pentru ipad, dar e foarte rigida si e foarte mult spatiu pierdut. Am incercat un Note de 10 si nu intra, doar ce e sub iPad ca marime intra.A fost ieftina rau, dar vroiam doar sa am ceva acolo.

    Am vazut ce e prin magazinele astea, sunt prostioare majoritarea. La iStyle au preturi fabuloase, gen 250ron smartcover si 350ron body cover sau cum ii zice. Speram ca poate mai stiti ceva site-uri mai micute sau chestii de genul.

  16. #256 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu prea mai sunt multe chestii online pt. ca aproape in fiecare mall/supermarket exista o "ghereta' cu tone de huse si carcase (chiar nu stiu cum de merge o astfel de afacere)... De aceea, daca de exp. te duci intr-un Mall gen AFI Palace, pe langa astfel de gherete, ai si Altex/Media Galaxy, iStyle & Co... sigur gasesti ceva folositor.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 13 of 13 FirstFirst ... 3 11 12 13

Similar Threads

  1. iPad 6 - iPad Air 2 By MonkY in forum Apple
    Replies: 179 Last Post: 08-04-2017, 15:08
  2. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  3. Replies: 15 Last Post: 23-10-2013, 15:50
  4. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  5. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts