Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 13 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 LastLast
Results 201 to 220 of 256

Thread: iPad 5 - iPad Air

  1. #201 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Se incarca dar mai incet , pe mac se incarca normal dar pe PC trebuie programul asta ASUS Ai Charger - Quick charge your iPod, iPhone and even iPad!

  2. #202 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyTiME View Post
    E bug de la iOS sau e doar la mine: am ipad-ul conectat la PC si scrie NOT CHARGING sus la bateria dar se incarca. (PC-ul nu e pe sleep/hibernate).
    Daca PC-ul tau nu scoate minim 1Ah (1000mAh) pe portul respectiv, nu va face fata. In caz ca nu ai o placa de baza Asus sau Gigabyte care sa faca "overclock" la amperaj pe porturile USB (in general sunt unele placi de baza care au porturi dedicate pentru asa ceva - verifica in manual), poti sa cumperi un HUB USB POWERED (cu alimentare separata). Sunt multe care scot 2Ah (si chiar mai mult). Sau cel mai bine foloseste chargerul oficial - e cel mai bun (si crede-ma ca am testat toate chargerele posibile si imposibile).

    Revenind la performanta pe WiFi a unui iPad Air... inca odata nu inceteaza sa ma impresioneze jucaria asta. Dupa un update la router, a sarit de 160Mbps DL si 155Mbps UL. Aveti un screenshot care sa demonstreze acest lucru. Eu unul sunt mega happy (mai ales ca nici macar 802.ac nu este).
    Attached Images Attached Images 2014-01-23_175755-ipad_air_wifi_performance_160mbps.jpg

  3. #203 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Superb este Springtomize 3-ul pt. iPad Air. Si imi place ca autorul chiar a tinut cont de toate bug-urile si recomandarile pe care i le-am facut. Vreau sa va spun ca m-a scapat de vreo alte 7-8 tweak-uri din Cydia... si omul inca adauga new stuff in fiecare versiune. Lovely!
    Attached Images Attached Images springtomize_ipad_air.jpg springtomize_ipad_air_folders.jpg

  4. #204 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Ecranul pe fundal negru parca afiseaza un negru mai "violet",e normal ?

  5. #205 SP
    Admin MonkY's Avatar
    AndyTime, nu stiu la ce te referi... dar nu e normal. Negrul trebuie sa fie negru

  6. #206 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Vreau sa spun ca din anumite unghiuri negrul isi cam schimba culoarea spre mov ceva asemanator cu ce spuneai tu despre color shaft dar pare destul de deranjat .... sau poate m'am obisnuit eu cu amoled-uri ..

  7. #207 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Color shift pe negru chiar nu am vazut... insa da, niciun LED/LCD nu va putea vreodata sa se compare cu AMOLED-ul la negru. Daca un OLED isi inchide pixelii separat ca si plasma (inchide de tot, de aici negrul perfect), un LED/LCD nu se va inchide niciodata complet (de aici si negrul mai "deschis"). Din pacate, pana anul acesta, nici nu exista tableta cu AMOLED. Din pacate si AMOLED-uri are multe pacate... iar testele de calibrare (vezi displaymate & co) arata ca un iPad Air si un Amazon Fire HDX sunt aproape de perfectiune (la mai toate cele, mai putin la negru si contrast). Sorry, nu le poti avea pe toate intr-un singur produs

  8. #208 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Am o mica problema de cand cu update ul la ios 7.1
    Dupa un anumit timp de folosire 1 zi sau 2 numai am sunet decat daca dau reboot

  9. #209 SP
    Admin MonkY's Avatar
    As vrea sa te pot ajuta, dar din pacate inca nu am trecut la iOS 7.1 (pentru ca jailbreak)...
    Arunca o privire aici insa, poate te ajuta ceva: https://discussions.apple.com/thread/5987846.

  10. #210 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Pare sa fie de la ios problema deci ar cam fi nevoie de un fix update de la apple

  11. #211 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Am o intrebare, cu browsing, youtube si Putin gaming (gta si modern combat) scot in jur de 12- maxim 14 sot si vreo saptamana in standby cu functii de refresh si notificari dezactivate mai Putin la mail. E ok?

  12. #212 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    E mai mult decat ok. GTA si MC mananca bateria intr-o veselie. Pe iPad 2-ul meu cred ca in max 5-6 ori de GTA SA se duce bateria.

  13. #213 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Avand in vedere ca oficial autonomia bateriei e de 10 ore, cum sa nu fie bine?

  14. #214 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    E mai mult decat ok. GTA si MC mananca bateria intr-o veselie. Pe iPad 2-ul meu cred ca in max 5-6 ori de GTA SA se duce bateria.
    In gaming nici eu nu prea trec de 6 ore cu Castile.oricum deazctivarea notificarilor la aplcatiile de care n-am nevoie a crescut durata bateriei.
    Btw bravo apple pentru calitatea power managmentului

  15. #215 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Depinde foarte mult de jocuri... sunt unele la care nici nu se simte... consuma decent. Mi-as dori ca PS Vita sau macar gamepadul de PS4 sa tina la fel de mult.

    Acum, cel mai mare consumator la un Air este clar ecranul (therefore brightness-ul prea mare). Eu nu mai tin de vreo 2-3 generatii pe automatic... si setez 55-60% or so. Daca ai varianta 3G, iti recomand sa dezactivezi si 3G-ul. WiFi-ul nici nu se simte (eu nu l-am avut vreodata oprit de pe la iPad 2) la consum.

    Cu iOS7, verifica si ce-ti merge in background. Aplicatii gen WhatsApp pot consuma aiurea bateria...

    Un singur lucru ma omoara la iPad. Crashurile din Chrome (sau chestii legate de web). Asa ceva e aproape imposibil de crezut pe un device Apple. Am avut ceva gen 5 restarturi in 4 ani via iPad, dar 50 de cand cu iOS 7. Si mai rau e ca nu pot sa fac update la 7.1 pentru ca tin prea mult la jailbreak. Godamn it!

  16. #216 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Nici in 7.1 nu au rezolvat definitiv problema asta.

  17. #217 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca pana nu vor rezolva complet trecerea pe 64bit, nici nu va putea fi 100% asa cum eram obisnuit. Ma tem insa ca vine naibii un iPad Pro sau iPad 6 pana rezolva

    Oricum, chiar daca ma credeti... chiar daca nu, iPad Air-ul este cel mai folosit device din casa. La naiba, am facut la un client pana si design-ul la casa, unde am setat de la inaltimea peretilor pana la unde sa stea periuta de dinti, cat de mari sunt boxele, ce fel de pat, ce textura pe un perete, ce pictura pe altul... Nu mi-a venit sa cred de cum se misca in modul 3D sau walkthrough.

    Sper ca la urmatorul iPad sa vad 2GB RAM, altfel ma supar rau de tot pe ei. Toata treaba cu 64bits consuma mult mai multe resurse... si nu neaparat pentru ca librariile de 64bits sunt mai mari, ci pentru ca momentan iOS 7 e nevoit sa le incarce si pe cele pe 32bits (pt. ca inca nu toate aplicatiile sunt pe 64).

    Oricum, sunt al naibii de curios de cum va fi urmatorul iPad. Daca acum am 128GB... 256GB e un "must have" pt. the next one

  18. #218 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Cu tot cu 7.1 inca e lag in app store la rotatie .... Crash la 7.1 n-am mai avut eu folosind doar safari, doar problema cu sunetul ce necesita reboot

  19. #219 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Si la dublu tap pe brightness&wallpaper settings inca face crash. Astea sunt cele mai mici probleme de pe iOS 7.

  20. #220 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Si la dublu tap pe brightness&wallpaper settings inca face crash. Astea sunt cele mai mici probleme de pe iOS 7.
    La mine pe 7.1 a disparut finally ...

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 11 of 13 FirstFirst ... 9 10 11 12 13 LastLast

Similar Threads

  1. iPad 6 - iPad Air 2 By MonkY in forum Apple
    Replies: 179 Last Post: 08-04-2017, 15:08
  2. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  3. Replies: 15 Last Post: 23-10-2013, 15:50
  4. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  5. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts