Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast
Results 21 to 40 of 61

Thread: Jailbreak apps and tweaks

  1. #21 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Alternativa la Blutrol care primeste update abea in Feb

  2. #22 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu exista vreun program sa poata fi folosit controlleru de X360 ?

  3. #23 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Cel de 360 foloseste alt standard , dasta trebuie si dongle pentru PC , DS3 si DS4 le poti conecta prin bluetooth si sa emuleze in jocuri controller-ul de 360

  4. #24 SP
    Admin MonkY's Avatar

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru cei (ca mine) care isi doreau intoarcerea modului "dark" pe iOS7, acum exista o aplicatie in Cydia care va ajuta. Se numeste Eclipse si activeaza un asa numit "Night Mode". Din pacate, inca nu e 100% done... dar puteti sa faceti o incercare, daca nu mai rezistati cu atata alb si culori deschise. Mai jos aveti si un filmulet de prezentare:

    Attached Images Attached Images eclipse-apps.jpg eclipse-before-after.jpg eclipse-settings-app.jpg

  6. #26 SP
    Admin MonkY's Avatar
    iBatteryInfoPro - superb! Exista si o varianta free/lite in caz ca vreti sa faceti o incercare
    Attached Images Attached Images ibatteryinfopro_ipad_air_1.png ibatteryinfopro_ipad_air_2.png

  7. #27 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Doar 26 cicluri ? Eu am macbook-ul de o luna si deja am 29.Tu il folosesti pana moare sau il bagi in "priza" cand este pe langa tine ?

  8. #28 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pai, daca tine mult bateria... ce sa-i fac? Adevarul e ca ma mira un pic si pe mine (o sa tin sub observatie treaba asta, sa vedem ce inseamna la el acele cicluri)... Da, eu il cam folosesc pana pe la 10% or so. Nu-l bag niciodata in priza daca am 50-60% de exp. Asa am procedat de la iPad 1 incoace si toate merg ca in prima zi.

  9. #29 SP
    Member AccenT's Avatar
    Exista vreun tweak care sa lase YouTube.app sa ruleze in fundal? Sau o Aplicație 3rd party care poate rula pe fundal?

  10. #30 SP
    Senior Member Alexandru's Avatar
    youtubed

  11. #31 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru cei care vor un lockscreen care sa semene cu cel de pe Android, avem vesti bune: JellyLock7 a fost updatat pentru iOS7. Mai jos aveti un filmulet de prezentare.


  12. #32 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Alternativa la Blutrol care primeste update abea in Feb
    Tocmai a primit suport pentru DualShock 4 PS4 Sa mai aud pe cineva care zice ca iOS nu este o platforma solida de gaming.

  13. #33 SP
    Member rareshica's Avatar
    Salut baieti ! Vroiam sa va intreb daca stiti ceva tweak sau program care schimb designul in playerul din iOS ? Am vazut intr-un video postat pe youtube ca playerul arata diferit(iOS 7),dar nu era precizat ce a fost folosit pentru a-i schimba tema.Multumesc !

  14. #34 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ai putea incerca cu MiniPlayer: Best Music Cydia Tweak Updated for iOS 7 with Tons of New Features sau avea mai multe functii la playerul default via Cydia Tweak: Pluck 2 Brings Music Selection To The iOS Lock Screen -- AppAdvice. Poti sa scoti albul acela si sa-i faci backgroundul blurred cu 'BlurredMusicApp' Gives the iOS 7 Music Application a Transparent Makeover. Acum, restul de skinning cred ca se face via Winterboard... which i don't recommend.

  15. #35 SP
    Member rareshica's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Ai putea incerca cu MiniPlayer: Best Music Cydia Tweak Updated for iOS 7 with Tons of New Features sau avea mai multe functii la playerul default via Cydia Tweak: Pluck 2 Brings Music Selection To The iOS Lock Screen -- AppAdvice. Poti sa scoti albul acela si sa-i faci backgroundul blurred cu 'BlurredMusicApp' Gives the iOS 7 Music Application a Transparent Makeover. Acum, restul de skinning cred ca se face via Winterboard... which i don't recommend.
    Mersi mult MonkY ! Mare domn !

  16. #36 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cu ajutorul aplicatiei HiddenWallpapers din Cydia puteti activa ceva extra wallpapere dinamice (cel pe negru e demential)!



    Btw, Auxo 2 ar trebui sa se lanseze azi/maine:



    ---------- Post added 02-04-2014 at 12:16 ----------

    De-abia astept un succesor adevarat pentru Quasar... VideoPane might do that!


  17. #37 SP
    Member FlyingPotatoes's Avatar

    Jailbreak apps and tweaks

    Recomand Moviebox (filme/seriale gratuite, majoritatea serialelor apar la max. 2-3 ore dupa ce apar pe TV.E un must have daca aveti Apple TV, avand suport airplay), typo5 - e un lockscreen super simplu dar care arata extraordinar de bine și Auxo 2

    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1397937991.399397.jpg

  18. #38 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ah ce urasc ca atat de multe widget-uri interesante vor WinterBoard (pe care refuz in continuare sa-l mai pun). Un exemplu: Ultra Widget


  19. #39 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pentru razvanrazy - Bloard cu Reduced Transparency (din General - Accesibility - Increase Contrast/Darken Colors) si fara!
    Attached Images Attached Images ipad-bloard-reduce-transparency.jpg ipad-bloard-simple.jpg

  20. #40 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Scuze de post dublu, dar ce tweaks știți sa meargă flawless? De exemplu eu am probleme cu CCControls si FlipControlCenter. Unele dintre optiuni merg fara probleme, altele nu si cauzează restart.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 4 FirstFirst 1 2 3 4 LastLast

Similar Threads

  1. iPhone/iPad Apps By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 74 Last Post: 29-03-2014, 16:53
  2. Replies: 0 Last Post: 23-08-2012, 18:59
  3. Top iDevice Apps By apbaciu in forum Apple
    Replies: 0 Last Post: 12-04-2012, 09:03
  4. Replies: 0 Last Post: 05-10-2011, 16:21
  5. Replies: 0 Last Post: 13-07-2011, 19:41

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts