Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 13 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast
Results 181 to 200 of 246

Thread: iOS 7

  1. #181 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Wow...deci cu ~40mb mai mult... Daca se simte si in aplicatii, e nasol. Si asa, XCOM nu pot juca, tocmai pentru ca dupa ce-l deschide, mai ramane cu ~15-20mb liberi din RAM

    Totusi, nu inteleg cum de pe 4S merge fara probleme...

  2. #182 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    PE 4S inca nu am facut Jailbreak.Ti-am zis nu merge chiar atat de nasol pe Ipad 2 dar e diferenta fata de ios6. Cu bateria e la fel autonomia.
    Am uitat sa precizez ca testul de RAM liber a fost facut cu efectul Parallax dezactivat cu ajutorul unui tweak.

  3. #183 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Am eu jailbreak pe 4S si pot spune ca se misca foarte bine.

    Pe iPad 2 daca l-as pune, sincer, nu i-as dezactiva absolut nimic. Ori ma bucur de el 100%, ori raman la iOS 6.

  4. #184 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Hai ca activez eu acum efectul ala sa vedem cat ia.

    199 mb peak.

    ---------- Post added 14-01-2014 at 19:13 ----------



    ---------- Post added 14-01-2014 at 19:14 ----------

    Vezi video

  5. #185 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Multumesc frumos de video. RR3-ul nu sacadeaza decat in meniu (destul de urat, intr-adevar) dar se vede ca dureaza mai mult sa intre in fiecare aplicatie si m-am convins sa nu trec la el.

    Chiar am jocuri destul de complexe pe el si abea face fata la RAM, orice 10-20MB in plus conteaza.

  6. #186 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Nici eu nu ti-as indica sa treci pe 7 daca esti genul care se joaca. Eu mai mult ma folosesc de Ipad pentru browsing,mail, facebook si apoi jocuri.

  7. #187 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    la amoled-uri daca aveai wallpaper negru/dark tinea bateria mai mult. e valabila treaba si pt displayul de iphone si ipad?

  8. #188 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu.

  9. #189 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Nu.
    merci

  10. #190 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Voua va mai merge youtube-ul in 1080p (nu apare optiunea) dupa ultimul update ?

  11. #191 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Nope , au scoso...

  12. #192 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Au innebunit !?
    Exista vre'o alta alternativa ?

  13. #193 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Protube din Cydia cu design de 2 lei...thank you Google ! Au stricat complet youtubeul si aici nu ma refer la simpla aplicatie de iOS.

  14. #194 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    De 2-3 zile am problema cu "vibratia" :/ ba merge, ba nu merge (parca e pus pe ceva setare random, lol). A mai avut cineva problema asta?

  15. #195 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Tu ai iPhone 4 ? E posibil sa ai memoria plina si din cauza asta sa ai anumite probleme de functionare. Asa mai pateste si prietena mea pe 4. Uneori ii suna in mana (i mean, se lumineaza ecranul) si ori doar vibreaza, ori doar se aude. Dar daca eliberez memoria si eventual ii dau si un restart, isi revine.

  16. #196 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ma baieti, pe iPad am scrisul de sub iconite negru iar pe telefon e alb. Ambele au ultimul soft. Doar eu?

  17. #197 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by AndyTiME View Post
    Au innebunit !?
    Exista vre'o alta alternativa ?
    Quote Originally Posted by Trefla View Post
    Protube din Cydia cu design de 2 lei...thank you Google ! Au stricat complet youtubeul si aici nu ma refer la simpla aplicatie de iOS.
    Puteti sa descarcati linistiti aplicatia YouTube no Ads/HQ3G... pe langa faptul ca spuneti adio la reclame, incarca si HQ/HD by default.
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Ma baieti, pe iPad am scrisul de sub iconite negru iar pe telefon e alb. Ambele au ultimul soft. Doar eu?
    Cred ca doar la tine... la mine pe iPad e alb. Dar oricum pot schimba fontul, culoarea, marimea... Cydia rulez!

  18. #198 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Ma baieti, pe iPad am scrisul de sub iconite negru iar pe telefon e alb. Ambele au ultimul soft. Doar eu?
    Wild guess, dar cred ca e de la wallpaper.

  19. #199 SP
    Turbo Killer RonanN1's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Tu ai iPhone 4 ? E posibil sa ai memoria plina si din cauza asta sa ai anumite probleme de functionare. Asa mai pateste si prietena mea pe 4. Uneori ii suna in mana (i mean, se lumineaza ecranul) si ori doar vibreaza, ori doar se aude. Dar daca eliberez memoria si eventual ii dau si un restart, isi revine.
    Pai din 13.5GB (reali) mai am liberi 9.8GB :/ Videouri n-am, poze n-am. Am doar patru jocuri si cateva aplicatii.

  20. #200 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu ma refer la spatiul disponibil ci la memoria RAM disponibila.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 10 of 13 FirstFirst ... 8 9 10 11 12 ... LastLast

Similar Threads

  1. iOS Games By Graft in forum Apple
    Replies: 1067 Last Post: 08-04-2024, 18:04
  2. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  3. iOS 8 By MonkY in forum Apple
    Replies: 158 Last Post: 10-04-2015, 13:43
  4. IOS updates By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2013, 21:19
  5. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts