Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 13 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 LastLast
Results 221 to 240 of 246

Thread: iOS 7

  1. #221 SP
    Senior Member Pisboy's Avatar
    Nici la mine, update facut prin OTA.

  2. #222 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Nu stiu cum am uitat apple id de la cont. PArola o stiu. Cd pot face sa aflu idul din nou? Am dat ls forgot apple id dar imi da mail cu reset password ...

  3. #223 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Apple id-ul trebuie sa fie o adresa de email. Nu pot sa cred ca isi poate uita cineva adresa de email... gandeste-te si tu ce adrese de email ti-ai facut pana acum...

  4. #224 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Apple id-ul trebuie sa fie o adresa de email. Nu pot sa cred ca isi poate uita cineva adresa de email... gandeste-te si tu ce adrese de email ti-ai facut pana acum...
    Adresa de email o stiu ..... am incercat cu ea si mi-a date eroare.

  5. #225 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai un pic: deci stii adresa de email, da? Si daca dai forgot password, iti trimite un email pe adresa respectiva cu reset password. Si atunci ce e in neregula? Dai reset pass, intri cu adresa de email si noua parola.

  6. #226 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    pai tocmai asta am zis, mi-au trimis mail dar in mail nu scrie nimic de apple id ci doar de reset password ...

  7. #227 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Apple id-ul e adresa de mail. Reseteaza parola iar atunci cand te loghezi cu apple id in partea superioara pui adresa de mail, iar in cea inferioara parola pe care tocmai ai resetat-o.

  8. #228 SP
    Member Inuhanyou's Avatar
    A aparut 7.1.2 il foloseste cineva?

  9. #229 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Yup. Deja am upgradat si iPad Air-ul si 5S-ul la 7.1.2. Merge la fel ca 7.1.1 - adica perfect.

  10. #230 SP
    Senior Member cashonly's Avatar
    si eu am facut update, iphone 4s si 4, amandoua merg ok.

  11. #231 SP
    Member freezy's Avatar
    Salut, am o problema dupa update 7.1.2 la un iPad 4.
    Mi-a ramas insigna pe iconita Settings si nu stiu cum sa scap de ea.
    Ciudat este ca inainte sa fac update nu am avut insigna, a aparut dupa update.
    Aveti idee ce as putea face?

  12. #232 SP
    Admin MonkY's Avatar
    freezy, cred ca nu ai facut update-ul cum trebuie, pentru ca n-am intalnit pana acum problema asta... sa-ti ramana badge-ul de update pe Settings. In locul tau as face un restore & update din DFU... dar daca nu vrei sa te chinui, incearca cu tweak-urile din Cydia (OTA Begone, No AppStore Badges sau No Cydia Badges). Nu mai stiu care din ele merg si pe 7.1.2 so be carefull!

  13. #233 SP
    Member freezy's Avatar
    Din pacate nu a functionat cu restore

  14. #234 SP
    Senior Member Danny's Avatar
    La mine nici acuma nu s-a reparat problema cu apelurile pierdute. Daca ma suna cineva si raspund, dupa ce inchid imi apare notificare (1), cu un apel pierdut. iPhone 4.

  15. #235 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by freezy View Post
    Din pacate nu a functionat cu restore
    Incearca sa-l setezi as new device si sa faci sync cu ce ai avut. Sau set as new si dupa restore din backup/icloud.

  16. #236 SP
    Member freezy's Avatar
    Multumesc mult MonkY, l-am setat as new device si a functionat

  17. #237 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Pfff, update la 7.1.2 pe iPad 3 si a disparut sunetul. Amuzant este ca m-am gandit sa-i spun si lui Siri despre asta. Si mi-a raspuns.
    Attached Images Attached Images image.jpg

  18. #238 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Update full (nu via OTA), set as new si restore din backup. Problem should be solved.

    ---------- Post added 04-07-2014 at 00:46 ----------

    Oricum a fost tare Siri

  19. #239 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by AlanPoe View Post
    Pfff, update la 7.1.2 pe iPad 3 si a disparut sunetul. Amuzant este ca m-am gandit sa-i spun si lui Siri despre asta. Si mi-a raspuns.
    Trebuie un update curat ..... Eu am problema asta de la update-ul 7.1.0 sau dai reset la ipad de fiecare data cand ai problema ...

  20. #240 SP
    Junior Member d@nn's Avatar
    Quote Originally Posted by Danny View Post
    La mine nici acuma nu s-a reparat problema cu apelurile pierdute. Daca ma suna cineva si raspund, dupa ce inchid imi apare notificare (1), cu un apel pierdut. iPhone 4.
    Si al meu face la fel, tot I4.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 12 of 13 FirstFirst ... 2 10 11 12 13 LastLast

Similar Threads

  1. iOS Games By Graft in forum Apple
    Replies: 1067 Last Post: 08-04-2024, 18:04
  2. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  3. iOS 8 By MonkY in forum Apple
    Replies: 158 Last Post: 10-04-2015, 13:43
  4. IOS updates By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2013, 21:19
  5. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts