Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 13 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast
Results 81 to 100 of 246

Thread: iOS 7

  1. #81 SP
    Senior Member tray's Avatar
    Credeam ca doar eu gandesc asa

  2. #82 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Cum puteti imbunatati viata bateriei. Iti arata cateva setari care trebuiesc oprite, il consider un ghid foarte util.

    http://www.tuaw.com/2013/09/18/how-t...-battery-life/

  3. #83 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Încercați setările astea pentru o experiență mai smooth:

    Settings > General > Accesibility > Reduce Motion ON
    De asemenea, dacă nu folosiți Spotlight Search, opriți-l.

    Cam așa vine „lovitura” de la Apple:
    Blah blah Apple blah blah fingerprint scanner blah blah... l-au pus pe chituci și p-ăsta.

  4. #84 SP
    Senior Member pooaul's Avatar
    Hmm, eu nu am optiunea asta de Reduce Motion.

  5. #85 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar

    iOS 7

    eu am zis mereu, nu voi face updateul la ios 7 niciodata, e ingrozitor si din imagini si m-am convins cand am incercat un 4s la un prieten. 4s meu cu ios 6 merge perfect si imi place la nebunie si am si jb, poate o sa ma gandesc la ios 8, asta daca telefonul meu va mai avea suport

  6. #86 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu vreau mereu ultima varianta de soft, dar vreau sa meargă perfect.

  7. #87 SP
    Senior Member Mask's Avatar
    Settings > General > Accessibility > Increase Contrast > Switch to 'On'.

    Alt tweak pentru performanță.

  8. #88 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Un link util, cu toate cele legate de iOS7: TUAW's complete guide to iOS 7: How-tos, first impressions and more | TUAW - The Unofficial Apple Weblog

    AndRewqp: la fel si eu, astept jailbreak pentru iOS7, altfel nu ma agit. Ma tem insa de faptul ca iOS7 are rata de acceptare atat de mare incat mai toti developerii vor scoate apps doar pentru iOS7.

    tudyniuz: nimic nu e perfect. Din cate observ cei care se plang de performante sunt ce cu iPad-uri (asa a fost si la iOS 5 si 6, iPad-urile au fost lasate mai pe urma), si cel mai mult se plang cei cu hardware mai vechi (si cu doar 512MB RAM).

  9. #89 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mai bine nu il faceau disponibil pentru iPad 2 si Mini. Era mai logic. Atunci eram nervos ca nu ofera suport pentru Mini, nu ca ofera un OS prost optimizat. Nicicum nu mi-ar fi convenit. Aah, ba da, daca functiona cum trebuie. Dar ma rog, momentat inclin sa renunt la Mini. Astept mai multe reviews la 5S si iOS7.

  10. #90 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Pentru alora care nu le place albul - da-ti si voi un invert colors

  11. #91 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Darkie, am inteles ca solutia asta nu ajuta in toate cazurile... si in plus, face si invert de la negru la alb. Asa ca e cu dus si intors.

  12. #92 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Cred ca face invert la absolut tot nu doar la alb si negru totul devine mult mai "inchis" .. multttttt mai inchis

  13. #93 SP
    Senior Member AlanPoe's Avatar
    Face invert la absolut orice. Inclusiv fotografiile (de oriunde, browser sau colectie personala) devin negative.

  14. #94 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Este hardcore

  15. #95 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    E o mare prostie. Meniul din Settings arata mult mai bine pe negru, dar in rest orice alta aplicatie e ca porcu'.

  16. #96 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    Razzosinni - era o gluma chill

  17. #97 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    iOS-ul a devenit un Android cu alt nume...Wake up Apple.Nu putea sa fie Jony Ive la conducere ? Cook parca face opusul binelui.

  18. #98 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Eu cred ca se va ramane pe design-ul asta multi ani de acum incolo. Ei vor continua sa vanda, noi vom continua sa cumparam din cauza obisnuintei si a unor lucruri pe care credem ca nu le putem gasi in alta parte, iar asa toata lumea e fericita. In SUA, stocurile de 5S silver si champagne s-au epuizat in 28 de minute. Deci va puteti imagina ce succes are.

    Imi place dupa cateva zile de utilizare, dar prefer oricand iOS 6. Chiar acum scriu pe tastatura veche, inca prezenta in aplicatia de Tapatalk. Doamne, cat e de frumos layout-ul asta metalic in comparatie cu chestia aia complet alba de acum.

  19. #99 SP
    Senior Member Trefla's Avatar
    Eu cel putin am terminato cu Apple (Pe Tudy parca il vad ca trece iarasi pe BB ) , folosesc ce mai am acum pana devine outdated peste 2-3 ani si sper ca pana atunci sa vina si competitia din spate , hardware este (vezi HTC One) dar Software lipsa.Inainte Apple era o companie de produse premium dar acum parca este firma pentru copii de bani gata.Daca iOS 7 inspira eleganta eu sunt popa.

  20. #100 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Cum nu mai e Ive? El parca se ocupa de design la tot ce tine de Apple. Atat software cat si hardware.

    Eu cu telefonul o rezolv usor, iau un i5 si nu il duc la iOS7. Alta idee nu am. Palete nu vreau si BlackBerry nu e o idee prea buna.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 5 of 13 FirstFirst ... 3 4 5 6 7 ... LastLast

Similar Threads

  1. iOS Games By Graft in forum Apple
    Replies: 1067 Last Post: 08-04-2024, 18:04
  2. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  3. iOS 8 By MonkY in forum Apple
    Replies: 158 Last Post: 10-04-2015, 13:43
  4. IOS updates By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2013, 21:19
  5. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts