Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Results 1 to 12 of 12

Thread: Plata in rate pentru un I5S

  1. #1 SP
    Junior Member Flavy's Avatar

    Plata in rate pentru un I5S

    Buna ziua,

    Vreau sa imi cumpar un I5S in urmatoarea luna(prin februarie) si as vrea sa il cumpar in rate pentru ca nu am sa platesc 33-37 milioane odata(depinde daca iau 16gb sau 32). Eram curios daca ati mai cumparat prin rate si de unde(emag/altex/domo etc). Am vazut oferta de la emag prin cetelem si mi se pare ok, per total as plati doar 6 milioane in plus fata de pretul telefonului, ceea ce e rezonabil, doar ca nu am auzit lucruri prea bune despre ei. Aveti vreun feedback?

    Prin altex sau alte siteuri/magazine ati luat prin rate? Daca da, ce serviciu si cum a fost?

    Multumesc mult.

  2. #2 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Stai un pic, ca e ceva ciudat. Cum sa cumperi in rate si sa platesti 6 milioane in plus? Nu man, iti faci un Card Avantaj (eu acum iti dau exemplu de un laptop cumparat de curand de o prietena in 12 rate de la emag), si platesti cu el in rate FARA DOBANDA. Daca produsul costa 3200 RON, 3200 RON platesti si tu, fara extra 6 milioane sau ce spui tu acolo. Vezi insa ca difera de la card la card numarul de rate posibil. Cel mai bine da-le un telefon celor de la emag si spune-le in cate rate doresti si sa-ti indice care e cea mai ok alternativa.

    Deci repet... nu care cumva sa cumperi cu dobanda. Bafta!
    P.S. Si daca dai si un click pe emag inainte, ajuti si CG-ul (speram noi): http://www.consolegames.ro/forum/f51...-consolegames/

  3. #3 SP
    Junior Member Storm78's Avatar
    Card avantaj rulz! Asa mi-am luat tablea si telefon. Nu ai dobanda dar platesti totusi un pic mai mult pentru ca lunar iti adauga o asigurare de somaj care scade in timp. Dar nu e vorba de 6 milioane clar. La un produs de aprox 3000 lei platesti in plus vreo 100-200 lei.

  4. #4 SP
    Junior Member Flavy's Avatar
    Am inteles ma reprofilez pe Card Avantaj. Depunde de o banca sau e independent? Pot sa aplic si eu la el sau trebuie sa fiu salariat/pensionar?

    Ce costuri mai implica? Taxa de administratie ceva?

  5. #5 SP
    Ex-Studentul :D Ovidiu's Avatar
    Card Avantaj este produsul bancar al Credit Europe Bank. Gasesti informatii pe CardAvantaj - Cardul de credit cu rate fara dobanda . Comisionul anual de administrare e undeva la 50 de lei, si daca iti platesti rata pana la data scadentei, n-ai cost suplimentar. Il utilizez cu succes de 3 ani.

  6. #6 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Vezi ca au si cei de la BCR. Si-a luat o prieten saptamana trecuta, din Altex, in 8 rate cu dobanda ZERO.

    Dar si eu iti recomand Card Avantaj. Poti as aplici pentru el direct din Emag (spre exemplu), nu este nevoie sa mergi special la Credit Europe Bank pentru aplicare.

  7. #7 SP
    Junior Member Flavy's Avatar
    Ok si eu trebuie sa bag pun acolo bani si lunar se scade rata, nu? Mai exista vreun alt comision cand se trag banii? Cate rate pot face la altex/emag?

  8. #8 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Prin BCR doar 8 in Altex. Cu card avantaj ai 12 din cate stiu. De comisioane nu stiu nimic. Vezi pe site-u lor.

  9. #9 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Merge si prin BT linistit

    Prin programul BT Star (tot 0 dobanda).

  10. #10 SP
    Junior Member Flavy's Avatar
    Deci Card Avantaj e destul de asemanator cu BT Sar. Trebuie sa dau o suma avans sau platesc direct prima rata?

  11. #11 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Quote Originally Posted by Flavy View Post
    Deci Card Avantaj e destul de asemanator cu BT Sar. Trebuie sa dau o suma avans sau platesc direct prima rata?
    Nu platesti avans, doar prima rata la sfarsitul lunii.

  12. #12 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Asigurarea de somaj e 0.5% din suma datorata bancii

    Ar mai fi si Raiffeisen si BT si Garanti. Multe banci ofera acum carduri de genul asta.

    Quote Originally Posted by Storm78 View Post
    Card avantaj rulz! Asa mi-am luat tablea si telefon. Nu ai dobanda dar platesti totusi un pic mai mult pentru ca lunar iti adauga o asigurare de somaj care scade in timp. Dar nu e vorba de 6 milioane clar. La un produs de aprox 3000 lei platesti in plus vreo 100-200 lei.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.

Similar Threads

  1. Rate The Avatar By Bobby in forum Offtopic
    Replies: 1444 Last Post: 30-03-2015, 23:29
  2. Plata Amazon.co.uk By SkeedzGamesHD in forum Offtopic
    Replies: 1 Last Post: 24-11-2013, 23:14
  3. Replies: 123 Last Post: 15-04-2013, 19:59

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts