Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 27 FirstFirst ... 17 25 26 27
Results 521 to 540 of 540

Thread: iPhone 6

  1. #521 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai nu am folosit tapatalk nici pe Androizi de 100eur, pe telefon de 800eur ma asteptam sa zboare. Ciudat insa ca pe iPad merge

  2. #522 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    In mod clar nu e ceva ce are treaba cu memoria. Cred ca este o incompatibilitate intre safari si site-ul/plug-in-ul de attachments. Vezi ce zice MonkY de asta.Poate chiar e ceva ce poate repara cu niste linii de cod.

  3. #523 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai tudy... really? E ditamai sticky-ul pe aria de Help Desk, de prin 2011: http://www.consolegames.ro/forum/f51...iere-pe-forum/. Selectezi Basic Uploader (Enhanced Attachment Uploading off) si o sa mearga si de pe iPhone sau alt telefon de 100 eur. Sau folosesti Tapatalk indiferent de cat costa telefonul...

    razvanrazy: initial se folosea doar basic uploader-ul, dupa care cei de la vB au lansat un flash uploader. A murit la fel de repede cum a murit Flash-ul pe iOS si Android. Am instalat acest "enhanced attachment mode" in ideea ca e mai facil de pe PC (multiselect in special)... dar pt. telefoane si tablete recomand vechiul mod. La 5.x vad ca deja au schimbat uploaderul... dar sincer nu am de gand sa dau vreo 400$ (plus branding free si alte alea) doar ca sa testez asta. Din pacate pe 5.x nu mai merge aproape niciun mod/plugin din ce folosim acum pe site.

  4. #524 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Merge perfect pe 5S/iPad Mini 2/Air 2, doar i6 nu functioneaza. E si motivul pentru care am aratat aici.

  5. #525 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In mod normal nu mergea pe niciun fel de iOS... pt. ca Apple nu dadea acces la fisiere via browser (din javascripts). Poate se intampla de la iOS 8 (n-am mai testat de multicel). Daca are cineva iOS 7 sa testeze (pe iPhone)... raman dator!

  6. #526 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai cele mentionate de mine au toate 8.4 mai putin Air 2 care are 8.2 si merge oricum si pe el. Folosesc de ani intregi fie Safari fie Chrome de pe toate telefoanele/tabletele si nu am mai intampinat problema pana acum. Pe i6+ pana acum o luna cand l-am dat functiona fara probleme. Doar i6 simplu face figuri.

  7. #527 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Test iPhone 6 Chrome (enhanced uploader).
    Attached Images Attached Images image.jpg

  8. #528 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Test iPhone 6 Safari (basic uploader pt. ca enhanced nu vrea):
    Attached Images Attached Images image.jpg

  9. #529 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Test iPhone 6 Tapatalk (ugh, asta face resize automat)...
    Attached Images Attached Images imageuploadedbytapatalk1437849954.236830.jpg

  10. #530 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Test iPad Air 2 Safari (enhanced uploader):

    In concluzie, singurul mod care nu functioneaza este cel enhanced via Safari de pe iPhone 6... dar, sunt suficiente alternativele. Cine stie, poate la iOS 9 sau iOS 8.5?

    P.S. Apropos de telefonul de 100 EUR... mie mi-a murit browserul cand am incercat sa uploadez ceva de pe Note 3... Nu reusesc sa fac nici macar un screenshot, pt. ca iese instant din browser, fara motiv. Iar de pe Chrome ma lasa sa selectez doar Camera sau Camera (cu alte cuvinte doar sa fac poze). So, it's OK...
    Attached Images Attached Images image.jpg

  11. #531 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Test Lumia IE (enhanced upload):
    Attached Images Attached Images welcome-our-website-.jpg

  12. #532 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca am reusit si dupa Note 3 cu Chrome (dupa un reboot):

    P.S. Sorry, pe Note nu am poze cu catei
    Attached Images Attached Images screenshot_2015-02-28-03-07-52.png

  13. #533 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Test iPhone 4S cu 7.1.2 din Chrome
    Attached Images Attached Images image.jpg

  14. #534 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Trist ca nu merge. Pe i6+ nu am avut probleme de genul. Prefer sa nu folosesc tapatalk iar chrome nu se misca foarte ok pe iOS. Daca stiam pastram i6+ si aia era. Ani de zile la rand am folosit acel enhanced uploader si am trecut prin toate iPhone de pana acum. Tapatalk nu imi surade deloc, m-am obisnuit sa folosesc browserul.

  15. #535 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eu chiar nu inteleg de ce ar lasa Apple la i6+ si nu ar lasa la i6. Cred ca e un bug, nu un "feature"... Oricum nu inteleg cum atatia ani te-ai chinuit sa faci upload din enchanced mode acela... iti trebuie lupa sa vezi unde sa faci zoom pe butoane Las' ca poate strangem extra bani pt. hosting (yeah right) si trecem la vB mai nou, unde mobile uploading should be better...

    P.S. De ce ai trecut de la i6+ la i6? Era prea mare?

  16. #536 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Am trecut pentru marime, da. Asta de cand am venit in RO si nu mai port geaca zilnic ca sa imi incapa intr-un buzunar interior. Prefer oricand i6+, dar in afara de dimensiune diferentele sunt mici, chiar si la camera.

  17. #537 SP
    Vid
    Member Vid's Avatar
    Nu reuşesc nicicum să găsesc o husă ideală pentru telefon. Are cineva una de care e super încântat şi o recomandă? Ceva de genul pare ok, dar sunt nesigur Husa iphone 6 solida Sibiu • OLX.ro

  18. #538 SP
    Mad Collector rodarkone's Avatar
    eu o folosesc pe cea originala - leather ... sunt foarte multumit, am avut probleme odata in sensul ca am cazut pe scari (in timp ce urcam scriind un mail) ... evident instinctual am pus mainile in fata si am picat pe telefon, husa s-a zgariat intr-un colt protejant insa telefonul cu brio, din punctul meu de vedere a fost un fel de "field test" pe care l-a trecut cu succes.

  19. #539 SP
    Admin MonkY's Avatar
    idem cu rodarkone! Cea de piele oficiala Apple mi se pare superba. Singurul downside ar fi pretul... atat. Dar la cat ai dat pe un iPhone 6...

  20. #540 SP
    Vid
    Member Vid's Avatar
    Ok, perfect, mulţumesc de răspunsuri! Într-adevăr arată excelent cea Apple din piele, mai ales albastrul ăla închis cred că voi merge pe aia. Thanks again!

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 27 of 27 FirstFirst ... 17 25 26 27

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts