Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 27 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 LastLast
Results 501 to 520 of 540

Thread: iPhone 6

  1. #501 SP
    Admin MonkY's Avatar
    iPhone 4, iPhone 5, iPhone 6 (ca astea inca le am prin zona) - n-am avut niciodata probleme cu cablurile originale sau cu mufele. In schimb am vazut la unii ca schimba cate un cablu la 6-12 luni (chiar si originale), si mai pe toate le rup la "imbinari" - cum reusesc, nu stiu.

    In ultima vreme folosesc acasa un Belkin de vreo 2m la un charger Anker... pare super solid... si am tras de el de dracii l-au luat.

    Incearca un alt cablu... daca nu-ti face probleme atunci ai scapat. Daca face si acela probleme, e mai nasol... trebuie sa duci telefonul la garantie. Bafta!

  2. #502 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    In caz ca trebuie dus la garanție ( am 2ani ) insa ecranul e spart deoarece l-am scăpat , mi-ar rezolva problema cu usbul ? Sau ar spune ca din cauza ca e spart ecranul nu merge usbul

  3. #503 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Auci... pai poate chiar are legatura una cu alta... cand ai dat cu el de pamant, s-o fi miscat si mufa/portul lightning...
    Eu zic sa mergi si sa ceri sa-ti repare amandoua problemele...

  4. #504 SP
    Senior Member OlBlueEyes's Avatar
    Dar garanția repara ecranul in caz ca il scapi ? Garanția o am la mobilisimo .

  5. #505 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by OlBlueEyes View Post
    Dar garanția repara ecranul in caz ca il scapi ?
    Normal ca nu. Singura modalitate prin care la un smartphone ti se schimba chiar si cand il spargi, este sa iti faci acea "asigurare" pe care o ofera operatorii de telefonie mobila. Iti da altul chiar si in cazul in care e furat (depinde de tipul asigurarii).
    Quote Originally Posted by OlBlueEyes View Post
    Garanția o am la mobilisimo .
    Uita-te pe certificatul de garantie... s-ar putea sa scrie acolo ca poti merge la orice service autorizat Apple (caz in care iti recomand sa mergi la Noumax sau iStyle).

  6. #506 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Garantia nu repara ecranu si mai mult decat atat, garantia se anuleaza in cazul unui soc mecanic (cum e cazu la tine). Iti recomand sa repari/schimbi intai ecranu la un service autorizat (pe banii tai) sau daca ai vreo pila la iStyle, poate te ajuta ei.

    Cat de cabluri, in special fetele reusesc sa le rupa, la capete, in disperare. Nu prea inteleg cum. Unu singur am reusit sa-l "rup" si eu, dar l-am lipit si merge perfect, din cauza ca am trecut cu rotile scaunului peste el si s-a taiat cauciucu protector pe o parte.

    ---------- Post added 03-03-2015 at 14:03 ----------

    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    Uita-te pe certificatul de garantie... s-ar putea sa scrie acolo ca poti merge la orice service autorizat Apple (caz in care iti recomand sa mergi la Noumax sau iStyle).
    In primul an, cel in care este in vigoare garantia internationala, poti merge la orice service autorizat (inclusiv in alta tara) si daca telefonul este in parametrii normali si este o problema de la ei, ti-l schimba fara comentarii.

  7. #507 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Eh, ce ziceti de astea: http://www.consolegames.ro/forum/f31.../#post1226083? Lovely, huh?

  8. #508 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Se poate face Jailbreak pe iOS 8.1.3 - iPhone 6? Daca da, unde gasesc un tutorial? Thanks

  9. #509 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Din cate stiu, nu se poate face jb inca pe 8.1.3.

  10. #510 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Nu se poate... nu incerca solutiile de pe piata pt. ca sunt de fapt niste malware-uri. Sincer sper sa nu iroseasca nimeni vreo portita pe 8.1.3, si sa pastreze pentru 8.2. Mai sunt cateva zile si ar trebui sa iasa varianta finala.

  11. #511 SP
    naz
    Senior Member naz's Avatar
    Am facut update la 8.2 si se pare ca au reparat Touch ID-ul... Iei!

  12. #512 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am intalnit tone de probleme legate de email-uri la clientii care aveau 8.2 (culmea erau ok pe 8.1). S-a rezolvat la toti dupa update la 8.3... just so you know!

  13. #513 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cam asa stau lucrurile in US, pe ultimul trimestru...
    • iPhone in crestere la 42.6%
    • Samsung in scadere la 28.3% (hmm, eu stiam ca sunt peste Apple, dar se pare ca nu e chiar asa)
    • LG 8.4%
    • Motorola 5% (doar atat, chiar si in US?!?)
    • HTC 3.8% (iarasi mi se pare putin)
    Attached Images Attached Images iphone-market-share.png

  14. #514 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In caz ca vroiati neaparat buton de Back, incercati cu Halo Back:


  15. #515 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pfoai... daca n-ar fi pretul cam mare ($599), mi-as lua asa ceva fara sa stau prea mult pe ganduri. Senzor de 1" (whoaa), 20.2 megapixel, f1.8 la 32mm, SuperRaw... si e DxO. Daca avea si flash si se conecta via WiFi cred ca ar fi meritat si pretul asta. Eventual un 24mm wide...

  16. #516 SP
    Senior Member Mayhem's Avatar
    Si cand te gandesti ca obiectivul standard al lui i6 scoate niste poze e vreun site MonkY unde sunt sample de poze/filmari cu obiectivul ala?

  17. #517 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cred ca gasesti pe pagina oficiala ceva sample-uri si explicatii: DSLR Quality Camera in Your Pocket | DxO ONE | www.dxo.com.

  18. #518 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai ca nu-i rau... dupa iOS 8.4 + Jailbreak si o tona de tweaks.
    Attached Images Attached Images img_1003_iphone6_jb_ios8_4.png

  19. #519 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dupa vreo 30min de incercari sa urc o poza m-am dat batut:


  20. #520 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da de ce nu folosesti tapatalk pentru asta ?

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 26 of 27 FirstFirst ... 16 24 25 26 27 LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts