Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 27 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast
Results 141 to 160 of 540

Thread: iPhone 6

  1. #141 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Darkie, toate mockup-urile si secretele scapate pana acum demonstreaza faptul ca iPhone 6 va folosi un design asemanator cu iPod-ul, si nu cu iPhone 5/5S-ul. Adica va fi mai rotunjit si mai "uniblock" sau "seamless" (ca sa zic asa). Singura diferenta majora (la design) va fi dimensiunea diagonalei. Daca de la 4" la 4.7" ti se pare prea mult, atunci da.... nu cred ca il vei cumpara. Mie trecerea de la iPhone 4 la iPhone 5 mi s-a parut un plus (poate si pt. faptul ca era mult mai usor, desi era un pic mai mare). Cine stie, poate vor reusi sa mentina dimensiunile prin grosime mai mica (asta clar se va intampla - e o moda), prin margini mai mici (desi unele mockups ma contrazic) si prin ecran/baterie mai usoara. S-ar putea sa avem un deja-vu' ca la iPhone 5... cu chestii gen "e mai mare dar totusi mai usor". Daca ar reusi asa ceva Apple ar fi incredibil... mie 5-ul si 5S-ul mi se par prea usoare (vorba lui tudy, poti sa-l tii si tu in buzunarul de la pantaloni scurti fara sa cada de pe tine).

    Cat despre un telefon normal pe langa smartphone, sa stii ca nu ai fi singurul. Am multi clienti care procedeaza asa (si inca folosesc modele de Nokia de acum vreo 5-10 ani)... Sau ai putea face ca mine: tot ce tine de "smart" faci pe tableta si lasi iFonu' just for talking (si pe GSM nu 3G). Crede-ma, fara WiFi si 3G o sa te tina bateria 5-6 zile (eu atat am reusit sa rezist maxim sa-l testez, probabil ajungea la o saptamana).

  2. #142 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Eu de 4K chiar nu am nevoie la i6. Mananca enorm spatiu si daca va fi aceeasi poveste, sa nu te lase sa inregistrezi decat in rezolutia cea mai mare, atunci chiar nu va fi multumitor pentru toata lumea.

  3. #143 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai sa vedem ce mai spun ultimele zvonuri la iPhone 6:

    1. Noul procesor A8 va fi fabricat in tehnologie de 20nm (A7-ul a fost in 28nm) - deci vom avea consum/heat mai mic
    2. Noul procesor A8 va fi tactat la 2Ghz (A7 era la 1.3Ghz) - imi vine greu sa cred ca vor urca atat de mult
    3. Noul procesor A8 va fi tot pe 64bits si dual core (i don't mind)
    4. Apple a facut o comanda record pentru fabricarea iPhone 6 - 68 de milioane de bucati mai exact (dublu fata de iPhone 5 si cu 30% mai mult fata de iPhone 5S/5C) - deci cred ca au mare incredere in succesul lui i6.

  4. #144 SP
    Banned nurv's Avatar
    Varianta cu ecran de 5.5" a fost amanata pentru anul viitor.

  5. #145 SP
    Admin MonkY's Avatar
    I don't mind. Asa am mai mari sanse sa iau un 4.7"

  6. #146 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Deci chinezii astia sunt dati dracu'... nu altceva. Au facut un dummy unit complet functional. Da, e un Android... dar totusi skinuit super tare. Enjoy!


  7. #147 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Asa cum era de asteptat, au aparut si imagini cu PCB-urile (placile de baza) pentru iPhone 6. Sau cel putin, ceva imagini noi ale presupusului iPhone 6 Din ce am vazut si pare diferit fata de iPhone 5S, fata de noul A8 si alte modificari de design, se poate distinge clar chipul pt. NFC si un presupus nou chip WiFi, care de data asta va fi 802.11ac. Stay tuned!
    Attached Images Attached Images iphone_6_logic_board_annotated.jpg iphone-6-vs-iphone-5s-pcb.jpg

  8. #148 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Well, conform zvonurilor, iPhone 6 va fi anuntat pe 9 Septembrie. Astept totusi un comunicat oficial... pt. ca de zvonuri mi s-a acrit.

  9. #149 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar


  10. #150 SP
    Admin MonkY's Avatar
    New leaks cu iPhone 6... de data aceasta doar cu fata si screen-ul. Nu stiu cat de reale sunt, dar mie imi place varianta neagra
    Attached Images Attached Images ip66601.jpg ip66602.jpg iphone6lcd02.jpg iphone6lec01.jpg

  11. #151 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pe negru arata la fel ca pana acum. Nici nu-ti dau seama ca este mai mare, daca nu compari direct

    Vad ca au aparut si imaginile astea, dar cutia pare la fel ca la 5S si ei cam mereu au schimbat pozitia telefonului pe cutie.
    Mai ales ca pe cutie si pe telefonul de aici, are 2 puncte negre deasupra difuzorului si in imaginile de la tine are doar 1
    Attached Images Attached Images iphone6-2-280-90.jpg iphone6-1-280-90.jpg iphone6-3-280-90.jpg

  12. #152 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Pe negru arata la fel ca pana acum. Nici nu-ti dau seama ca este mai mare, daca nu compari direct :evil
    Cred ca multi cred ca exagereaza cu faptul ca un 4.7" va fi gigant fata de un 4"... mai ales ca Apple aproape sigur va merge pe acelasi ratio (pentru a fi mai usor de tinut in mana). Cat despre "negru arata la fel" eu asta si sper... sa nu fie biz-biz-uri, logo-uri, sigle, n camere si alte alea. Singurul lucru care imi sare in ochi este marginea "rotunjita", ca la iPods.... which i like!
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Vad ca au aparut si imaginile astea, dar cutia pare la fel ca la 5S si ei cam mereu au schimbat pozitia telefonului pe cutie.
    Are si bezel-urile mult mai mari cel din pozele tale... am un feeling ca este cutia de la Android-ul acela facut de chinezi, cu skin de iOS.
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Mai ales ca pe cutie si pe telefonul de aici, are 2 puncte negre deasupra difuzorului si in imaginile de la tine are doar 1
    Pe mine m-au omorat cu zvonurile astea... de-abia astept sa se termine odata. Hai ca mai e putin

  13. #153 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Da...in mai putin de 1 luna il vedem pe toate site-urile din lume

  14. #154 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sincer eu nu-mi fac probleme de cum va fi si ce va putea iPhone 6-ul. Am incredere in Apple ca nu vor scoate un produs slab. Insa probleme imi fac cu 2 lucruri:

    1. Sa nu fie international launch... caz in care o sa innebunim pana vedem ceva in Romania
    2. Sa nu fie importat la noi de "samsari" - ca sa nu mai fiu nevoit sa vad pret de 80 milioane la un telefon

    Daca vor exista issues gen antenagate (care la mine nu s-a intamplat niciodata pe i5 sau i4)... nu-mi fac probleme. Stiu ca se schimba oricand la Apple. Oricum ar fi, daca e fail, macar o sa scada pretul la i5S... so, either way, i win

  15. #155 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Antenagate-ul a fost pe i4, din cate-mi aduc aminte si stiu ca si eu m-am lovit de cateva ori de problema asta, dar in mod clar nu a fost ceva major.

    Mie nu prea-mi pasa de lansarea internationala, ca oricum o sa vreau sa mi-l iau prin februarie, cand imi expira abonamentul la vdf. Poate prind vreo oferta buna la RDS/T-Mobile sau mai stiu yo ce

  16. #156 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Mie tocmai in perioada asta imi expira abonamentul... si de-aia sunt "agitat". Desi sincer, n-as mai vrea sa ma "prinda" iar Vodafone-ul cu abonament pe 2 ani pt. ca-mi da iPhone-ul la juma de pret...

  17. #157 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In sfarsit un leak cu niste piese care par a fi "Made by Apple" - adica au si ele o calitate, nu facute la orice 3d printer. Cel putin screen-ul e interesant rau
    Attached Images Attached Images iphone_6_front_panel_detail.jpg iphone_6_mute_switch.jpg iphone_6_power_button.jpg iphone_6_sim_tray.jpg iphone_6_tapered_edge_1.jpg iphone_6_tapered_edge_2.jpg

  18. #158 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    It's happening.
    Attached Images Attached Images 9_9_14_event_big.jpg

  19. #159 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    White, white yes

  20. #160 SP
    Teraflops Graft's Avatar
    Să fie, să nu fie?


Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 8 of 27 FirstFirst ... 6 7 8 9 10 18 ... LastLast

Similar Threads

  1. iPhone 8 & iPhone 8 Plus By MonkY in forum Apple
    Replies: 19 Last Post: 07-06-2018, 22:35
  2. iPhone 7 & iPhone 7 Plus By tudyniuz in forum Apple
    Replies: 166 Last Post: 07-04-2017, 14:21
  3. Replies: 96 Last Post: 13-10-2014, 18:58
  4. Replies: 97 Last Post: 04-10-2013, 12:12
  5. Replies: 4 Last Post: 28-09-2012, 22:51

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts