Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast
Results 61 to 80 of 159

Thread: iOS 8

  1. #61 SP
    Admin MonkY's Avatar
    AndyTiME: ai facut OTA sau update "ca la mama acasa", cu pus de la zero?

    Fun fact: cu ocazia lui iOS 8 incep oamenii sa-si dea seama ce aplicatii "scrise cu picioarele" au ca mari consumatori de baterie. Exemplu clar: Facebook!
    Attached Images Attached Images facebook_sucks.jpg

  2. #62 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Nu are nicio valoare poza dupa doar o ora de usage, te uiti cand e gata bateria sa vezi overall care au consumat mult.

  3. #63 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    AndyTiME: ai facut OTA sau update "ca la mama acasa", cu pus de la zero?

    Fun fact: cu ocazia lui iOS 8 incep oamenii sa-si dea seama ce aplicatii "scrise cu picioarele" au ca mari consumatori de baterie. Exemplu clar: Facebook!
    Tocmai ce am ajuns acasa. Intru in orice aplicatie si numai merge touch-ul deci numai stiu ce sa zic.
    Update-ul l-am facut prin itunes si pe urma am dat reset all media/settings

  4. #64 SP
    Senior Member DeathWings's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    AndyTiME: ai facut OTA sau update "ca la mama acasa", cu pus de la zero?

    Fun fact: cu ocazia lui iOS 8 incep oamenii sa-si dea seama ce aplicatii "scrise cu picioarele" au ca mari consumatori de baterie. Exemplu clar: Facebook!
    Sa vezi jocurile noastre

  5. #65 SP
    Admin MonkY's Avatar
    AndyTiME: pune-l man pe curat, de la zero... Nu cred ca e acelasi lucru cu reset all.

    Btw, daca aveti iPhone 4S, va recomand sa nu faceti greseala (inca) sa treceti pe iOS 8. You've been warned!

  6. #66 SP
    Admin MonkY's Avatar
    In caz ca nu stiati, iOS 8 suporta WebGL (deci veti putea juca Doom III si Quake III direct din Safari)!
    Mai multe detalii aici: iOS 8 Supports WebGL, Check Out These 'Doom III' and 'Quake III' Browser Tech Demos | Touch Arcade.
    Attached Images Attached Images quake_on_iphone.jpg

  7. #67 SP
    Member AndyTiME's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    AndyTiME: pune-l man pe curat, de la zero... Nu cred ca e acelasi lucru cu reset all.

    Btw, daca aveti iPhone 4S, va recomand sa nu faceti greseala (inca) sa treceti pe iOS 8. You've been warned!
    L-am pus in Recovery/DFU si apoi restore din itunes nu asta e metoda curata ?

  8. #68 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Ba da Andy... am crezut ca ai dat update peste si dupa reset all. In cazul acesta, nu stiu ce sa zic... Mergi cu el la service pt. ca nu e normal ce ti se intampla. Pana acum toate device-urile trecute pe iOS8 au fost OK, n-am intampinat problema de care spui tu. Sorry.

  9. #69 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Pe iPhone 4s as putea jura ca merge totul mai repede ca pe 7. Sunt super multumit.

    Sa nu credeți toate cele de pe net.

  10. #70 SP
    Member freezy's Avatar
    Salut baieti, credeti ca as avea probleme cu iPad 4 daca pun iOS8 pe el?
    Dar pe iPhone 5C?

    Ma intereseaza mai mult pentru iPad 4, iPhonul 5C este al sotiei si nu tin neaparat sa-i pun iOS8.

  11. #71 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mizeria cea mare la ios8 e ca are nevoie de aproape 6GB liberi pentru a face update-ul, cea ce mi se pare aberant. Pe iPad nu am avut probleme, dar pe telefonul cuiva am fost mirat sa aflu ca are nevoie de atat de mult spatiu doar pentru un update. Pai ce-i asta, PS3?

  12. #72 SP
    Senior Member apbaciu's Avatar
    Am o mica problema, cand sunt sunat pe telefon incepe sa-mi sune si pe iPad. Sunt sigur ca exista o rezolvare usoara dar nu gasesc cum pot opri sa numai sune pe iPad.

  13. #73 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by tudyniuz View Post
    Mizeria cea mare la ios8 e ca are nevoie de aproape 6GB liberi pentru a face update-ul, cea ce mi se pare aberant. Pe iPad nu am avut probleme, dar pe telefonul cuiva am fost mirat sa aflu ca are nevoie de atat de mult spatiu doar pentru un update. Pai ce-i asta, PS3?
    Deci sa inteleg ca cineva cu un iPhone 4S cu 8GB nu are nici cea mai mica sansa sa faca update... trebuie pus de la zero
    Quote Originally Posted by apbaciu View Post
    Am o mica problema, cand sunt sunat pe telefon incepe sa-mi sune si pe iPad. Sunt sigur ca exista o rezolvare usoara dar nu gasesc cum pot opri sa numai sune pe iPad.
    E feature, nu e bug... dar da, ar trebui sa poti sa dezactivezi. Poate ajuta cineva care are pe mai multe device-uri... eu inca mai astept chinezii

  14. #74 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Nu era faza ca daca il pui din itunes are nevoie de doar 1-2gb?

  15. #75 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Dude, cine vrea sa aiba ceva de a face cu itunes?

  16. #76 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Hai man, ca eu il folosesc pt. backups and syncs... Nu e iTunes chiar asa un soft de "bau-bau" cum plange lumea. La naiba, cunosc pe multi care chiar folosesc iTunes ca principal player (instead of Winamp & Co.), si asta chiar si pe Windows.

    Sa nu-mi zici sa folosesc iCloud sau alte minunatii... ca n-am chef sa dau o tona de bani ca sa pot salva zeci de GB. In plus, sync cu Address Book la windoze nu prea poti sa faci decat cu iTunes. Plus faptul ca nu mai stau sa downloadez din nou toate aplicatiile si jocurile. Plus faptul ca nah, oricat ai incerca, nu poti sa bati viteza pe USB via iTunes.

    x2z: eu din cate stiu, daca faci de la zero, oricum nu conteaza ce spatii avea inainte...

  17. #77 SP
    x2z
    Senior Member x2z's Avatar
    Eu am inteles ca indiferent cum faci, nu iti ia 6gb "prin cablu"

  18. #78 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Eu am zeci de prieteni, si nu exagerez, care habar n-au sa umble cu itunes. De fiecare data cand se ating de el, pierd toata muzica, uneori si pozele de pe telefon. Pentru ca e sync-ul ala cretin gandit cu partea dorsala. De ce spanac nu e si la ei drag&drop pentru muzica, poze, filme, habar n-am. Dar majoritatea persoanelor pe care le cunosc cu iPhone nu se ating de itunes, fie ca nu stiu, fie ca nu stiu dar apeleaza la JB si folosesc aplicatii gen iFunBox tocmai pentru a avea drag&drop.

    N-am auzit pe nimeni sa foloseasca itunes drept player muzical.

  19. #79 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sync-ul acela e anti-piraterie, daca-l faci pe PC-ul tau si pe contul tau, nu ai cum sa pierzi (decat daca nu stii ce faci)... iar iTunes suporta drag & drop fara probleme (de fapt asta e metoda default de a adauga foldere si fisiere). Ma mir ca spui de prietenii care nu se pricep, pt. ca eu am observat o situatie fix inversa, de obicei il folosesc cei care nu prea se pricep la jailbreak si alte alea... Dar nah, fiecare cu pasarica lui

    Cat despre iTunes ca player, in caz ca nu stiai, il poti controla remote (de pe iPhone, iPad, Apple TV, etc)... exista tone de aplicatii de servere de iTunes (cam orice NAS sau media player destept stie de iTunes Library), poti accesa de pe orice device iOS dau orice device care stie de iTunes (de exp. receiverele audio). Deci da, e bun si iTunes pe felia lui...

    Iar pt. backup & restore (in special din Recovery) e SFANT! Mai ales cand vezi mesajul asta
    Attached Images Attached Images connect_to_itunes.jpg

  20. #80 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Confirm si eu ca nu cunosc pe absolut nimeni sa foloseasca iTunes (decat daca sunt nevoiti). iTunes chiar este de speriat mai ales cu syncul acela CRETIN. Absolut cretin. Am stat nenumarate ore sa explic unora cum se face syncul acela. Cred ca e cea mai slaba veriga din tot lantul asta Apple.
    Just my 2 cents.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 4 of 8 FirstFirst ... 2 3 4 5 6 ... LastLast

Similar Threads

  1. iOS Games By Graft in forum Apple
    Replies: 1067 Last Post: 08-04-2024, 18:04
  2. Ce te joci acum (iOS) By Trefla in forum Apple
    Replies: 8 Last Post: 13-12-2016, 20:44
  3. iOS 7 By MonkY in forum Apple
    Replies: 245 Last Post: 25-08-2014, 18:28
  4. IOS updates By AndRewqp in forum Apple
    Replies: 5 Last Post: 19-02-2013, 21:19
  5. Update iPhone iOS By freddie91 in forum Software
    Replies: 6 Last Post: 11-02-2013, 13:35

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts