Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 9 FirstFirst ... 7 8 9
Results 161 to 180 of 180

Thread: iPad 6 - iPad Air 2

  1. #161 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai Air 2 e ultimul lansat, inca nu e depasit. Am eu de vanzare daca vrei, poza mai sus

  2. #162 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by Dant3 View Post
    ON: vreau sa îmi iau si eu un iPad Air, mai are rost sau e depășit?
    Daca vrei sa-ti iei iPad Air... vei juca cu siguranta absolut TOT ce este pe piata, merge iOS 8 de rupe... poate-i faci si-un jailbreak. Prin urmare, nu-l consider deloc depasit.

    Daca iei iPad Air 2 insa... pana mea, nu este nimic peste ca tableta (vorbesc de Android, iOS aici)... Zboara, nu alta. De-abia la iOS9 insa cred ca o sa fie "descatusat"... sau la fel, via jailbreak.

    tudy: dar cum l-ai scapat? Si ce husa e aia de n-a ajutat la nimic? Eu ti-am recomandat Poetic GraphGrip...

  3. #163 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Buget maxim 2000, am uitat sa precizez

  4. #164 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Cu buget de 2000 RON, nou si cu garantie cu greu te atingi de un iPad Air 2 Wi-Fi 16GB... si crede-ma, 16GB e extrem de putin pe asa ceva (sunt jocuri si de 3-4GB). S-ar putea sa gasesti un iPad Air Wi-Fi cu 32GB... insa eu sincer as face un efort pt. Air 2 cu 64GB. Sau o privire pe OLX & Co...

  5. #165 SP
    CG Editor Dant3's Avatar
    Eu il vreau doar pt cărți si internet browsing, nu ma joc sigur . Cred ca rămân la ce a mutat tudy pe topicul celălalt

  6. #166 SP
    iry
    Senior Member iry's Avatar
    Dant3, gasesti sh in stare foarte buna, unele si cu garantie la banii aia. Doar sa cauti. Ia-ti Air 2 daca tot vrei sa cheltuiesti banuti

  7. #167 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by MonkY View Post
    tudy: dar cum l-ai scapat? Si ce husa e aia de n-a ajutat la nimic? Eu ti-am recomandat Poetic GraphGrip...
    Habar n-am de ce l-am scapat. Nu am mai scapat vreun electronic de ani buni. Cred ca l-am invartit din landscape in portrait in timp ce mergeam si mi-a scapat si a cazut de la vreo 40cm direct pe parchet, cu ecranul in jos. Habar n-am ce husa e, e cea mai slim si etc pe care am gasit-o, am luat-o pentru ca am fost in locuri mai dificile in ultima vreme si am zis sa nu o zgarii prea mult.

  8. #168 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Stiu ca are sens, dar suna mai bine face, ca am prostu obicei sa traduc expresiile englezesti cuvant cu cuvant si ma dezvat mai greu sa le folosesc

    Btw, cum o cheama pe tipa de la HP ?

    ON: Nu-ti recomand sa-ti iei Air. Daca poti, ia-ti Air 2, ca are 2GB RAM si din toamna, toate device-urile lor vor avea 2GB si cred ca asa e cel mai indicat.

    @Tudor, bafta. Sper sa te ajute cumva. Daca erai in tara, rezolvai altfel cu o mica "atentie" cuiva de la noumax si ti-l scotea pe alt defect fara probleme. Sper sa reusesti sa faci ceva acolo.

  9. #169 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    @Tudor, bafta. Sper sa te ajute cumva. Daca erai in tara, rezolvai altfel cu o mica "atentie" cuiva de la noumax si ti-l scotea pe alt defect fara probleme. Sper sa reusesti sa faci ceva acolo.
    Daca nu reusesc, sunt in tara intr-o luna. Te caut daca e cazul

  10. #170 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Mi-au dat altul nou, tutto bene, mai ales ca si asta e 8.1.1

  11. #171 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Foarte tare

    Le-ai zis de alte probleme si n-au comentat de ecran ? Sau cum ai rezolvat ?

  12. #172 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Le-am zis ca bubuie boxa (problema comuna), dar mi-au zis ca damn, ce zgarietura. Zic eh, e de cateva luni, nu e problema. A luat iPad-ul sa il testeze si dupa 5 minute s-a intors sa imi spuna ca nu a depistat problema semnalata de mine. A continuat apoi spunandu-mi ca ecranul de fapt nu e zgariat, e crapat, dar tableta neprezentand urme de uzura sau soc, s-a cauzat probabil datorita diferentelor de temperatura

    Eram pe jos

    Anyway, mi-a spus ca nefiind vina mea pentru crapatura imi vor da alta tableta si cazul e rezolvat.

  13. #173 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Lucky bastard
    Sa-l stapanesti sanatos... si sa nu mai ai parte de "diferente de temperatura"

  14. #174 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Ma gandeam sa ii pun ios9 sa ma joc cu multitasking putin, cica ar fi o versiune destul de stabila.

  15. #175 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Daca tot n-ai niciun Windows si nu mori dupa Jailbreak... go for it! La urma urmei daca nu-ti place iOS9 dai cu el de pamant si ti-l schimba

  16. #176 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Un review/o comparatie interesanta pentru noul iPad 2017

    https://arstechnica.com/apple/2017/0...-their-tablet/

  17. #177 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Pretul si bateria o fac o tableta interesanta... dar din pacate doar pentru cei care nu au upgradat de mult, sau care nu au deja un iPad mai recent.
    Speram sa vad cu adevarat un nou iPad (sincer, un Air 3, sau un Pro 2)... dar n-a fost sa fie. Mai bine, ca si-asa e bugetul pe dunga!

  18. #178 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Eu asteptam cu nerabdare un update ca sa trec de la vechiul meu iPad 2 (care a trecut de 6 ani deja si inca merge in basic stuff) dar nu fac pasu. Inca astept noile updates care au leak-uit, cu ecran de 10.5 in corp de 9.7 de acum. Eventual si cu 3GB RAM, ca in Pro-u ala mare. Si sa-l pot tine lejer inca 4-5 ani.

  19. #179 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Quote Originally Posted by razvanrazy View Post
    Eventual si cu 3GB RAM, ca in Pro-u ala mare.
    Vezi ca Pro-ul mare are 4GB RAM, nu 3.

    ---------- Post added 08-04-2017 at 15:07 ----------

    Da, inteleg ce zici tu... desi de la iPad 2 la iPad-ul asta, e ceva upgrade. Eu insa, de la iPad Air 2, ar trebui sa fiu nebun... ma simt ca si cand as face un downgrade

  20. #180 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    In Europa e nesimtit pretul, parca mai nesimtit decat de obicei. Incepe de la 410€ vs 330$ in SUA. Nici nu stiu de ce imi faceam sperante sa fie ok pretul, dar parca nu erau asa umflate in Europa pana acum. Vedem la urmatorul drum peste ocean, ca la 330$ mi se pare printe putinele deal-uri bune de la Apple.

Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 9 of 9 FirstFirst ... 7 8 9

Similar Threads

  1. Replies: 15 Last Post: 22-10-2014, 10:01
  2. iPad 5 - iPad Air By MonkY in forum Apple
    Replies: 255 Last Post: 25-07-2014, 21:22
  3. Replies: 15 Last Post: 23-10-2013, 15:50
  4. iPad 3 & iPad 4 - The New iPad By MonkY in forum Apple
    Replies: 995 Last Post: 10-09-2013, 17:26
  5. Replies: 0 Last Post: 21-06-2011, 02:33

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts