Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast
Results 21 to 40 of 173

Thread: Clubul Apple Watch & watchOS

  1. #21 SP
    Member denists66's Avatar
    Frumos dar nu prea

  2. #22 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Oricat as fi de carcotas, trebuie sa recunosc ca avea o fluenta OS-ul ala de pe Apple Watch, de nici acum nu pot sa cred ca nu e real ci doar pre-rendering. Poate pana in 2015 ii mai scad grosimea si pun baterie serioasa.

    Cred ca am intrebat de 10 ori in timpul conferintei, dar n-a putut nimeni sa-mi raspunda: pana la urma are camera foto sau nu? Pt. ca eu nu prea am vazut

  3. #23 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Nu are camera foto, dar se leaga in timp real de camera de pe iPhone si vezi live pe el. Nu inteleg de ce ar fi extra super mega folositor... poate doar daca tii iPhone-ul pe un trepied sau intr-un unghi in care sa nu poti sa vezi ecranul.

  4. #24 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Este o functie utila pentru persoanele care vor sa declanseze de la distanta, banuiesc...

  5. #25 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Sau lasi smartphone-ul in camera copilului si voila, ai un "baby monitor"

  6. #26 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    In timpul clipului n-am putut sa nu ma tot uit la cat de bine arata Moto 360:


  7. #27 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Pai da Tudor, dar degeaba arata mai bine Moto360... OS pentru ecran patrat, ecran cu rezolutie mica, se misca greu (generatie veche de procesor)...parca l-au facut in scarba, doar sa-l scoata...

  8. #28 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Da man, dar eu daca l-as lua, l-as lua nu pentru ce face ci doar pentru cum arata. Asta ma intereseaza la un ceas. Iar asta chiar e singurul dupa parerea mea care arata bine.

    Eu sunt curios de preturile pentru curelele Apple Watch. Am o presimtire ca o sa fie in zona 50-70$, adica destul de mult.

    Si ca mi-am adus aminte, in 2007 am luat un Casio Edifice cu display electronic si cu o groaza de functii. Are 18 fusuri orare (nu exagerez), are termometru, ecran luminos, cronometru, lap times, timer, 4 alarme programabile si multe alte nebunii. L-am luat in 2007. Inca are bateria originala inauntru, desi e un ceas cu atatea nebunii sub capota. Si nici macar nu a fost un ceas scump, doar vorbim de Casio. Asta e ceas destept, uite cat m-a tinut. Daca nu ii rupeam bratara acum vreo 3 ani inca il purtam.

  9. #29 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Adica tu vrei un ceas care sa fie rotund ? Pai atunci ce-ti mai trebe smart watch ? (ipotetic vorbind, ca stiu ca nu vrei sa-l iei).

    Eu inteleg lucru asta. Nu-mi place Apple Watch si in mod clar designe-u de la Moto 360 este foarte bun, dar ca si functionalitate si realizare, este incredibil de slab. Daca as avea de ales intre Apple Watch si Moto 360, nu as sta pe ganduri in favoarea AW-ului si nu doar pentru integrarea cu iOS.

    Asteptam inca 2-3 generatii si poate vom vedae ceva mai bun de la Motorola.
    Sper doar sa nu scoata si ei 2-3-5 modele pe an si sa investeasca mai mult in cercetare.

  10. #30 SP
    Senior Member Razzosinni's Avatar
    Poate ca nu au reusit din prima, insa lasand grosimea la o parte, ceasul nu arata rau, iar nebunia aia de rotita e o idee buna. Uitati ce diferente sunt intre prima si a doua generatie de iPad. Cu iPhone-urile la fel. Prima generatie e intotdeauna mai groasa si arata infinit mai rau decat ce urmeaza dupa. Sunt convins ca in 2016-2017, Apple Watch-ul va arata altfel. Si nici nu o sa faca update-uri la 3-6 luni.

  11. #31 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Ma refeream la Motorola cu update-urile dupa 3-6 luni, precum face Samsung, in niciun caz la Apple

  12. #32 SP
    is the man! trickz's Avatar
    Eu inteleg ce vrea sa spuna tudy. Ca pasionat de ceasuri mi se pare ca au dat cu bata in balta cu multe lucruri, principalul fiind faptul ca trebuie sa folosesti curea apple obligatoriu. Sunt sigur ca or sa apara solutii pentru asta, daca nu OEM, macar de la amicii chinezi.

    In rest, ca gadget, mi se pare la fel de util ca orice alternativa android. Mi se pare evident ca cine il va cumpara il va lua ca sa fie intreg ecosistemul...

    Mai departe, design-ul si functiile tin de gustul fiecaruia si acesta nu poate fi judecat...

  13. #33 SP
    Why so serious ? razvanrazy's Avatar
    Dar de designe-ul asta ce zici Tudor ?

    What if the Apple Watch was round? | The Verge

    Mie mi se parea firesc sa aibe un design rotund, dat fiind noul home screen cu iconite rotunde...

  14. #34 SP
    \ tudyniuz's Avatar
    Pai ar fi aratat clar mai bine dupa parerea mea. Luand in calcul cat de gros e cel anuntat, e clar ca nu puteau face asta acum. Eu sunt convins ca peste cateva generatii va arata mai bine si poate o sa reuseasca sa vina si cu un display rotund pentru a mai acoperi o parte din piata.

  15. #35 SP
    Senior Member nameless_fear's Avatar
    Din pacate pentru voi sunt multi la carora le place (mai ales mie) designul si tot ce e legat de Apple Watch asa ca nu va asteptati sa se faca rotund curand

  16. #36 SP
    Member blondutzu's Avatar

    Apple Watch

    si mie îmi place, chiar este primul smart watch care ma tentează.

  17. #37 SP
    Admin MonkY's Avatar
    3 more days... getting my hopes high - culmea, nu ma pasioneaza ceasurile in general... dar poate cu ocazia asta... cine stie?

    Ma tem insa ca vom avea one day of usage... face prea multe chestii si cred ca vor sacrifica bateria in locul animatiilor fluide si a tonelor de features.
    Attached Images Attached Images apple_watch.jpg

  18. #38 SP
    Senior Member AndRewqp's Avatar
    nimeni nimic despre prezentarea de astazi ? cum vi s-a parut?

  19. #39 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Am inceput eu sa scriu un articol, dar ma tot intrerup emisiunile de la TV
    Mie imi place, dar cum nu sunt pasionat de ceasuri... i'll say PASS.

    Later edit: http://www.consolegames.ro/forum/f11...i-apple-watch/.

    Hai mai ca nu arata asa rau cum zic unii
    Attached Images Attached Images apple_watch_02.jpg apple_watch_01.jpg apple_watch_03.jpg apple_watch_04.jpg apple_watch_05.jpg apple_watch_06.jpg apple_watch_07.jpg apple_watch_08.jpg apple_watch_09.jpg apple_watch_10.jpg apple_watch_11.jpg apple_watch_12.jpg apple_watch_13.jpg apple_watch_14.jpg apple_watch_15.jpg

  20. #40 SP
    Admin MonkY's Avatar
    Si cateva hands-on-uri pentru Apple Watch:








Your post count prohibits you from posting new replies in this forum!
Users with less than 1 posts cannot reply to threads here. Your post count is currently . You need to post first in the Intro thread.
Page 2 of 9 FirstFirst 1 2 3 4 ... LastLast

Similar Threads

  1. Clubul Apple Mac & macOS By BogdanN1 in forum Apple
    Replies: 1148 Last Post: 17-03-2024, 16:11
  2. Clubul Apple TV & tvOS By MonkY in forum Apple
    Replies: 49 Last Post: 26-10-2023, 12:30
  3. Vând Apple iPad Silver de 16Gb + husă Apple (poză reală) By forum157 in forum Notebooks & Tablets
    Replies: 1 Last Post: 23-05-2018, 16:03
  4. Replies: 23 Last Post: 28-06-2015, 23:07
  5. Replies: 25 Last Post: 14-03-2015, 16:01

Tags for this Thread

Bookmarks

Posting Permissions

  • You may not post new threads
  • You may not post replies
  • You may not post attachments
  • You may not edit your posts